Beharangozó 2018. május 3., csütörtök

Az 5. DVTK - Mezőkövesd mérkőzés következik

A DVTK kétszer győzött, kétszer pedig döntetlent játszott a Mezőkövesd ellen pályaválsztóként a két csapat eddigi négy élvonalbeli mérkőzésén. Legutóbb Debrecenben győzött a DVTK Forgács Dávid és Ugrai Roland góljával. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

A Mezőkövesdi SE 1975. január 31-én alakult. A sárga-kék színeket viselő klub többnyire a harmad- és negyedosztályban szerepelt. A 2006/2007-es évben az NB III. Mátra csoport 3. helyén végeztek, de az MLSZ az NB II . feltöltése érdekében felkérte őket, hogy induljanak el a másodosztályban. A felkérésnek eleget téve először indulhattak az NB II.-ben. A 2007/2008-as szezonban megszerzett 4 győzelmük azonban csupán a 16.helyhez - és a kieséshez - volt elegendő.

Ezt követően viszont igazi sikertörténet az övék. Az NB III.-nan magabiztosan nyertek és jutottak fel ismét. Újoncként pedig az előkelő 5. helyen végeztek az NB II. Keleti csoportjában. A 2010/2011-es évben pedig a feljutó DVTK mögött a második helyre értek oda. A következő bajnokságban egy újabb 5. hely jutott nekik, míg a 2012/2013-as idényben összejött a hőn áhított siker: megnyerték a bajnokságot és történelmet írva feljutottak az élvonalba. Az OTP Bank Ligában nem sikerült minden újonc minimáltervét, a bennmaradást elérni, azonban a következő bajnokságban a Gyirmót mögött ismét feljutottak az NB I.-be, majd történetük során első alkalommal meghosszabbították élvonalbeli tagságukat.

OTP Bank Liga 2017/2018

A Mezőkövesd 28 fordulót követően 28 ponttal a 12. helyen áll.

28. forduló: Mezőkövesd - Honvéd 1-2

A legutóbbi fordulóban a Dombó - Hudák, Katanec, Szalai - Farkas D., Cseri (Koszta M., 59.), Iszlai, Tóth B. (Novák, 80.), Vadnai - Dražić, Misák (Bognár I., 46.), összeállításban játszottak.

Téli játékosmozgás

A nyári átigazolási szezonban jelentős mértékben átalakult a mezőkövesdi keret.

Érkezett
Bognár István (FTC)
Stefan Dražić (szerb, KV Mechelen)
Horváth Tamás (Videoton)
Matija Katanec (horvát, Zrinjski Mostar)
Patrik Mišák (szlovákiai, Termalica Nieciecza)

Jakub Brašeň (szlovák, FK Senica)
Paul Keita (szenegáli, Waasland-Beveren)

A vezetőedző

Az UEFA Pro-liceces Tóth László a vezetőedző, aki labdarúgóként 16 alkalommal lépett pályára a DVTK színeiben, majd Bőcsött lett ismert sportszakember. A 2009/2010-es idényben szakmai igazgatóként, majd 5 mérkőzésen vezetőedzőként irányította a DVTK-t. Ezt követően dolgozott az Illés Akadémián, 2014 óta áll a Mezőkövesd alkalmazásában különböző pozíciókban.

Első asszisztens edzőként  a miskolci születésű 47 éves Kuttor Attila dolgozik a csapat mellett, aki Diósgyőrben nevelkedett, majd 1998-ban visszatért egy sikeres őszi szezonra. Összesen összesen 560 élvonalbeli találkozón játszott. Szombathelyen kezdett edzősködni, beugró edzőként kétszer az első csapat kispadjára is leült. A Videoton utánpótlása után tavaly októberben érkezett Mezőkövesdre.

Ismerős arcok

Tóth László és Kuttor Attila mellett a mezőkövesdi stábból többen is szerepeltek korábban a DVTK színeiben.

Elek Norbert 2006 és 2008 között 49 bajnokin 3, míg a másik másodedző, Tóth Mihály a 2008/2009-es idényben 36 bajnokin 14 gólt szerzett, de a masszőr Sikur György is eltöltött néhány évet Diósgyőrben.

Gohér Gergő 2008 nyarától 2014 nyaráig egy féléves, Honvédnál tett kitérőtőt nem számítva a DVTK-ban szerepelt, összesen 108 első- és 30 másodosztályú mérkőzésen. Távozása után a PAFC, majd a Soroksár labdarúgója lett, onnan érkezett Mezőkövesdre.

Az egykori válogatott Lázár Pál tavaly tavasszal felfüggesztette pályafutását, visszatérése után pedig a Mezőkövesdet választotta. Előtte 2016 őszén 12 bajnokin lépett pályáta a DVTK színeiben.

Bognár István 2014-től két és fél idényt töltött Diósgyőrben. Mezőkövesdről érkezett és az FTC érintésével tért vissza most télen. Diósgyőrben összesen 67 mérkőzésen 8 gólt szerzett.

Egymás ellen

Mielőtt az élvonalban először találkozott volna a két borsodi csapat, a Magyar Kupában 2007. szeptember 26-án Mezőkövesden Simon Attila, Abdou Halidou Douva, valamint Rebecsák Szilárd góljával 3-1-es győzelemmel lépett tovább a Diósgyőr. Három évvel később az NB II.-ben is csupán két mérkőzést játszottak a felek. 2010. november 6-án Diósgyőrben a még alakuló Benczés-csapat 3-1-es vereséget szenvedett a matyóföldiektől.

A visszavágót 2011. május 28-án rendezték Mezőkövesden. A hazaiak egy vitatott büntetővel ugyan a mérkőzést megnyerték (1-0), de a meccs után mégis ünnepelhettek a DVTK-szurkolók, mert egy év kitérőt követően visszajutott a csapatuk az NB I.-be.

Az élvonalban első alkalommal 2013. október 5-én látogatott a mezőkövesdi csapat Diósgyőrbe. A mérkőzésen Bacsa Patrik és Futács Márkó duplázott, valamint Augusto Batioja is betalált, így 5-0-ra győzött a Radoš - Eperjesi, Vadász, Kádár, Gohér - Abdouraman (Bacsa, 46.), Kostić (Elek, 46.), Nikházi, Barczi - Futács, Gosztonyi (Batioja, 72.) összetételű csapat. Az első félidőt még kihúzták a vendégek, azonban utána Barczi beadását Futács közelről a hálóba fejelte. A második félidő elején Barczi kiugratását követően Bacsát ütötte el Horváth kapus, 11-es és kiállítás. Futács magabiztosan értékesítette a büntetőt. Ezt követően már csak a gólkülönbség lehetett kérdéses. Előbb Bacsa szép egyéni akciót követően lőtt gólt, majd Futács a gólok után az élőkészítésből is kivette a részét, Batioja értékesítette a ziccert, végül ismét Bacsa váltotta gólra Gohér asszisztját.

Az OTP Bank Liga 2016/2017-es kiírásában háromszor találkoznak egymással a csapatok, kétszer a DVTK, egyszer a Mezőkövesd a pályaválasztó.

A 9. fordulóban a mezőkövesdiek szereztek vezetést Miskolcon, majd létszámhátrányba kerültek. A DVTK óriási mezőnyfölényben játszott, sorra alakította ki a helyzeteket, Novothny Soma révén az egyenlítés meg is lett, a győztes gólt viszont sem átlövésből, sem közelről nem sikerült megszerezni (1-1). Horváth Ferenc csapata a Radoš - Lázár, Lipták, Tamás - Vela, Dausvili (Griffiths, 57.), Bognár I., Elek, Nemes - Makrai, Novothny (Bacsa, 83.) összállításban lépett pályára.

A 31. fordulóban a DVTK Debrecenben játszott a Mezőkövesd ellen. A találkozó elején kétgólos előnyre tett szert a kontrákra berendezkedő vendégcsapat. A második félidőben Makrai Gábor fejesével, és Busai Attila parádés megoldásával egyenlített a Diósgyőr, és ugyan rengeteget támadott, a győztes gólt már nem sikerült megszerezni.

Diósgyőri VTK - Mezőkövesd Zsóry 2-2 (0-2)

DVTK: Antal - Eperjesi, Busai (Fülöp, 81.), Jagodinskis (Dausvili, 72.), Tamás - Vela, Mevoungou, Novothny, Ugrai - Makrai, Szarka. Vezetőedző: Bódog Tamás.
Mezőkövesd: Tujvel - Vági, Hudák, Szeles, Gohér - Egerszegi, Bačelić-Grgić - Molnár G (Pauljević, 83. )., Střeštík, Sós (Baracskai, 61.) - Kink (Diallo, 66.). Vezetőedző: Radványi Miklós.

Gólszerző: Molnár G. (0-1) a 13., Sós (0-2) a 17., Makrai (1-2) a 48., Busai (2-2) a 68. percben.

Az OTP Bank Liga idei kiírásában heroikus küzdelemben győzött a DVTK a 7. fordulóban Debrecenben a Mezőkövesd ellen. Az első félidőben nem született gól, majd a vendégek szereztek vezetést. A folytatásban a diósgyőriek teljesen beszorították ellenfelüket a 16-osuk előterébe, és előbb Forgács Dávid góljával egyenlítettek, majd Ugrai Roland ráadásban lőtt büntetőjével a győzelmet is megszerezték.

Diósgyőri VTK - Mezőkövesd Zsóry 2-1 (0-0)

DVTK: Antal - Nagy T., Lipták, Karan, Tamás (Forgács, 63.) - Vela, Busai, Kocsis (Nono, 46.), Óvári (Ioannidis, 63.) - Makrai, Ugrai. Szakmai igazgató: Bódog Tamás.
Mezőkövesd: Tujvel - Lázár, Pillár, Hudák, Vadnai - Keita - Farkas D. Střeštík (Szeles ,77.), Koszta, Cseri (Baracskai, 66.)  - Majtán (Veselinović, 55.). Vezetőedző: Radványi Miklós.

Gólszerző: Cseri (0-1) az 57., Forgács (1-1) a 73., Ugrai (2-1, 11-esből) a 90+3. percben.

Legutóbb az OTP Bank Liga 18. fordulójában Mezőkövesden találkozott a két csapat, és bár több nagy helyezetet láthatott a közönség, végül nem esett gól.

Mezőkövesd Zsóry - Diósgyőri VTK 0-0

Mezőkövesd: Dombó - Lázár, Hudák, Szalai A., Vadnai - Iszlai, Tóth B., Mlinar - Koszta M. (Veselinović, 78.), Novák, Střeštík (Cseri, 61.). Vezetőedző: Kuttor Attila.
DVTK: Antal - Nagy T., Lipták, Karan, Tamás - Ugrai, Kocsis, Busai, Forgács - Ioannidis (Szarka, 88.), Óvári (Bacsa, 60.). Szakmai igazgató: Bódog Tamás.

DVTK - Mezőkövesd 2-1 G.: Forgács, Ugrai

Örökmérleg a DVTK pályaválasztása mellett: 4 mérkőzés, 2 győzelem, 2 döntetlen, 0 vereség, 10 rúgott, 4 kapott gól