Összefoglaló 2017. április 30., vasárnap

Aluinvent DVTK - PEAC 71-60

Tovább tart a harc a Női Kosárlabda NB I. A-csoport 5. helyéért, miután az Aluinvent DVTK egyenlített a PEAC ellen az egyik csapat két győzelméig tartó párharcban. Jovanović 19, Rasheed 18, Szécsi 14, Horváth B. 11 pontot szerzett, folytatás csütörtökön Pécsett.

A folytatásért lépett pályára az Aluinvent DVTK az idény utolsó hazai meccsén, ugyanis az 5. helyért zajló párharc első találkozóját 78-71-re a PEAC nyerte Pécsett.

Maikel López a Czank Tímea, Rasheed Rita, Szécsi Orsolya, Louella Tomlinson, Tina Jovanović kezdőötöst küldte pályára.

Mandić egy perc játék után esett kosarával indult a találkozó, majd Raksányi betörésből szerzett két pontot (0-4). Az első diósgyőri pontokat Czank szintén egyéni akcióból szerezte, a palánk alá befutva értékesítette a ziccert, majd Jovanovićot szolgálta ki, ezzel egyenlített a DVTK (4-4). Mandić és Kuster duplája után csak azért nem nőtt tovább a különbség, mert Tomlinson ma is hozott magával sapkát (4-8). Rasheed két büntetőjével zárkózott a DVTK (6-8), Mandićcsal szemben viszont továbbra sem volt meg az ellenszer (6-10). Jovanović egyik büntetője és Rasheed szerzett labda utáni ziccere azt jelentette, hogy a negyed közepén 9-10 lett az állás az első pécsi időkérés előtt. Tomlinson helyett Horváth Bernadett állt be, amire válaszul a vendégek is cserével gyorsítottak csapatukon. Egy percre megállt a kosárgyártás, Jovanović büntetőkből fűtötte be ismét a kazánt, először vezetett a DVTK (11-10). Licskai egyből visszavette a vezetést, Jovanović viszont akcióból is pontos volt (13-12). Újabb másfél perc szünet után ismét Jovanović dobott be két büntetőt (15-12), majd leült pihenni, helyette Tomlinson jött vissza. Horváth B. tempódobása után 5 pontra hízott az előny (15-12), majd Raksányi és Szécsi váltott kosarat (19-14). Fél perccel a vége előtt Czank helyett Gorjanácz Ágnes lépett pályára. Raksányi csak az egyik büntetőt dobta be, beállítva ezzel a negyed végeredményét (19-15).

A második 10 percet Horváth B. triplával indította (22-15), Fűrész D. duplával válaszolt, majd néhány kihagyott támadást követően Juhász D. pontjaival zárkózott a vendégcsapat (22-19). Jovanović centerkosárral, Horváth D. triplával növelte az előnyt (27-19). A nyolcpontos hátrányra időkéréssel reagált Boris Maljković. A folytatásban Győri Dorottya is beállt, a kosarat viszont Mandić és Jovanović dobta (29-22). Rasheed két büntetőjével már 9 pontra nőtt az előny (31-22), majd sokadik furcsa ítéltet láthatta a közönség, Rasheed támadásvezetés közben szedett össze faultot, Horváthot büntetlenül lökték föl, ezúttal Tomlinson tiszta blokkja mellett Győri ellen fújtak faultot. Zele csak az egyik büntetőt dobta be (31-23). Közte tíz! Jovanović küzdött meg a palánk alatt a dobóhelyzetért, majd pontosan emelte kosárra a labdát (33-23). Juhász D. faragott a hátrányon, Raksányi középtávolija is pontos volt (33-27). Maikel López időkérését követően Mandić csak egy büntetőt dobott be, a következő támadásban a játékvezetők újabb esélyt adtak neki, ezúttal mindkétszer pontos volt, beállítva ezzel a félidei eredményt (33-30).

A folytatásban Siksniute íratkozott fel a pontszerzők közé, azonban Szécsi távoli kosara többet ért (36-32). Kuster duplájára néhány támadással később Maikel López kapott technikait, mert nem hagyta szó nélül, hogy Rasheed ellen a sokadik támadó hibát követik el büntetlenül, miközben Szécsi véletlen érintsét is faulttal büntetik. Raksányi bedobta a büntetőt, de a maradó labdát már elvették tőlük támadó hiba miatt a játékvezetők (36-35). Jovanović büntetőből 2, Kuster középtávoliból szintén 2, Rasheed távolról 3 pontot szerzett (41-37). Kuster büntetőkből zárkóztatta csapatát, Czank viszont középtávolról emelte látványosan a gyűrűbe a labdát (43-39). Rasheed a saját palánk alatt Juhász elől szedett lepattanót, a kiharcolt szabálytalanság után pedig a másik oldalon dobott be egy büntetőt (44-39). Siksniute 2+0-ás kombinációjéban az volt a legfájóbb, hogy Czanknak negyedik hibája miatt le kellett ülnie a kispadra (44-42). Rasheed vágott be egy triplát, majd a pécsi időkérést követően Tomlinson blokkolt (47-41). Ismét Rasheed következett egy duplával, már 13 pontnál járt ekkor (49-41). Kuster és Szécsi dobott egymás után kosarat a negyed zárásaként (51-43).

A záró tíz perc Siksniute büntetőivel indult, egy esett be. Raksányi duplájával tovább közelített a PEAC, azonban Rasheed harmadik triplájával visszaverte a támadást (54-46). Zele kosarára Horváth is elővette a harmadik tripláját, így Tomlinsonnak egy kétpontos is elég volt ahhoz, hogy tíz pont fölé nőjön a különbség először a mérkőzés során (59-48). Juhász D. dobott kosarat, majd ismét támadóhibát fújtak Rasheed ellen. A közönség tiltakozása közepette ült le a diósgyőri kosaras a padra, ugyanis ez volt a negyedik, Czank állt vissza helyett, kockáztatni kellett. Szécsi második triplájával és Jovanović 18-19. pontjával 14 pontra nőtt a különbség (64-50). Siksniute pontjai utén SZécsi ellen nem csak faultot, hanem technikai hibát is fújtak a narancssárga mezesek, zengett a csarnok, e helyütt nem idéznénk a jól ismert szöveget. Raksányi duplájával tízen belülre zárkózott a PEAC 3:12-vel a vége előtt (64-55), Czank büntetőből állította vissza a tíz fölötti különbséget (66-55). Visszatért Rasheed is  a hajrára, Szécsi pedig saját lepattanóját pöcizte fél kézzel a gyűrűbe (68-55). Tomlinson egy büntetőt értékesített, amikor 1:56 volt hátra (69-55). Juhász D. akcióból, majd egy büntetőből dobott kosarat (69-58). Szűk egy perccel a vége előtt Kuster a gyűrűbe emelt egy triplát, Szécsi pedig 2 ponttal büntetett (71-60). 42 másodperccel 11 pontos diósgyőri előnynél időt kért a PEAC, de pontot már egyik csapat sem tudott szerezni. A végeredmény: 71-60

Jöhet a folytatás! Csütörtökön 18 órától Pécsett dől el, melyik csapat végez az ötödik helyen.

Női Kosárlabda NB I. A-csoport, rájátszás az 5. helyért, 2. mérkőzés

Aluinvent DVTK - PEAC-Pécs 71-60 (19-15, 14-15, 18-13, 20-17)

Miskolc, Generali Aréna, 800 néző. Játékvezető: Jakab László, Balog György, Fodor Attila.
Aluinvent DVTK: Czank 6/6, Rasheed 18/9, Szécsi 14/6, Tomlinson 3, Jovanović 19. Csere: Horváth B. 11/9, Gorjanácz, Győri. Vezetőedző: Maikel López.
PEAC: Mandić 12/3, Kuster 12, Juhász D. 11, Raksányi 11, Siksniute 7. Csere: Fűrész D. 2, Zele 3, Licskai 2.  Vezetőedző: Boris Maljković.

A találkozó részletes jegyzőkönyve

Maikel López: - Az egész szezonban voltak jobb és kevésbé jó eredményeink, de végig azon dolgoztunk, hogy napról napra jobbak legyünk. Ahogy mai sajtótájékoztatón, úgy egész évben együtt voltunk, mint egy csapat, mint egy család, ezért kértem mindenkit, hogy jöjjön el velem erre az eseményre. Boldog vagyok a mai győzelem miatt, és szeretnénk csütörtökön is győzni.
Boris Maljković: - Elsősorban gratulálok a DVTK-nak a győzelemhez, ma este jobbak voltak. Több lepattanót szedtek, mert centerposzton nem voltunk egy szinten, és néhány extra tripla eldöntötte a mérkőzést. A következő találkozón mindent megpróbálunk megtenni a győzelemért.

DVTK (@dvtkinstagram) által megosztott bejegyzés,

Czank Tímea: - Ma is nagyon sokan kilátogattak a mérkőzésre, köszönjük az egész éves szurkolást, és hogy mindig mellettünk állt a közönség! Csütörtökön pedig megpróbáljuk megszerezni az ötödik helyet, és akkor mindenki boldog lesz.