Beharangozó 2023. február 24., péntek

Vasárnap borsodi rangadót játszik a DVTK

A DVTK 1984-ben játszott először bajnoki mérkőzést Kazincbarcikán, és összesen 11 borsodi rangadót rendeztek a kék-sárgák pályaválasztása mellett. Négyszer diósgyőri siker született rendre nagyszámú vendégszurkoló előtt, ötször döntetlent játszottak a csapatok, és mindössze kétszer nyertek a hazaiak. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

A DVTK először 1984-ben játszott bajnoki mérkőzést Kazincbarcikán, és 5000 néző előtt 3-1-re nyert, pedig még egy büntetőt is kihagyott. Dzurják József gólt lőtt, majd érthetetlen módon kiálllították, Fükő Sándor pedig duplázott.

Kazincbarcika - DVTK 1-3 (1-1)

Kazincbarcikai Vegyész: Májer - Babus, Sztahon, Holgert, Szamosi - Fodor, Kálmán, Majoros - Fister (Kalmár, 68.), Leskó, Asszony. Edző: Bencsik Gyula.
DVTK: Piel Zoltán - Teodoru Borisz, Oláh Ferenc, Szűcs István, Görgei János - Kiss István, Fükő Sándor, Szemere Zoltán (Menyhárt Ernő, 83.) - Szlilka Miklós, Dzurják József, Fekete László (Tőzsér Géza, 77.). Edző: Bánkúti László.
Kiállítva: Helgert Sándor és Dzurják József a 70. percben.
Gólszerző: Asszony Béla (1-0) a 12., Dzurják József (1-1) a 20., Fükő Sándor (1-2) a 65., Fükő Sándor (1-3) a 87. percben.

A következő évben a hazaiak nyertek, majd két döntetlen következett. Az 1989/1990-es bajnokságban ismét a barcikaiaké lett a három pont, mert a vendégszurkolók petárdázása miatt szünetben félbeszakadt mérkőzést az MLSZ Fegyelmi Bizottsága a pályán elért eredménnyel (1-0) a hazaiak javára igazolta. A '90-es évek elején ismét két döntetlen került a történelem könyvbe.

Az 1994/1995-ös idény hajrájában a Diósgyőr és a Kazincbarcikai is a feljutásért játszott, nem csoda, hogy telt ház, 6000 néző fogadta a csapatokat. Ezen a találkozón is Dzurják József volt az egyik főszereplő, nem sokkal a találkozó előtt váci kölcsönjátékosként tért vissza Diósgyőrbe, és már a találkozó 4. percében egy szép fejessel megszerezte csapatának a vezetést (majd sérülés miatt le kellett cserélni a találkozó végén). Vámosi Csaba büntetőből duplázta meg az előnyt, majd nem sokkal a hazai szépítést követően Tóth György is betalált, a végeredményt pedig Varga Sándor állította be a nagyszámú vendégszurkoló legnagyobb örömére.

Kazincbarcika - DFC 1-4 (0-2)

Kazincbarcika: Nagy G. - Sztahon - Raducu, Pribék - Göndör, Balogh, Molnár P., Lukács, Szaniszló - Hanyecz B., Csipke. Edző: Lipcsei Imre.
DFC: Hanyecz János - Vámosi Csaba, Csizi Gábor, Farkas Attila, Varga Sándor - Dancs Attila, Relu Buliga, Tábori István, Vitelki Zoltán (Molnár István, 82.) - Tóth György, Dzurják József (Farkas János, 77.). Edző: Oláh Ferenc.

Kiállítva: Molnár P. a 80. percben.
Gólszerző: Dzurják József (0-1) a 4., Vámosi Csaba (0-2, 11-esből) a 37., Molnár P. (1-2) a 71., Tóth György (1-3) a 78., Varga Sándor (1-4) 88. percben.

A következő évben 1-1-es döntetlen született, Vámosi Csaba talált be ismét diósgyőri részről, az 1996/1997-es, feljutással záruló idányben pedig újra diósgyőri sikert ünnepelhettek a vendégszurkolók.

Kazincbarcika - DFC 2-3 (1-1)

Kazincbarcika: Fülöp 6 - Földeák 5, Sztabon 6, Szabó Zs. 5 - Takács 5, Hamecz 5, Lukács 6, Körösi 5, Szaniszló 5 - Mogyoródi (Remenár, 77.), Farkas T. 5. Edző: Kálmán Vilmos.
DFC: Rácz Róbert 5 - Földvári Tibor 5, Emir Džinović 6, Nagy Sándor, Farkas Attila - Varga Sándor, Petru Chiratcu, Relu Buliga - Tóth György (Bozó Péter, 79.), Kotula László, Ruskó Zsolt (Kiser László, 73.). Edző: Tornyi Barnabás. CSERE: Ruskó helyett , Mogyoródi helyett  (-) a 77., Tóth Gy. helyett percben.

Gólszerző: Mogyoródi Gábor (1-0) a 15., Ruskó Zsolt (1-1) a 45., Ruskó Zsolt (1-2) a 70., Tóth György (1-3) a 74., Szabó Zsolt (2-3) a 82. percben.

Az NB II. Keleti-csoport 2010/2011-es idényében a bajnoki címért játszott a DVTK, ami a májusi mérkőzés idején már kézzelfogható közelségbe került. A találkozóra kilátogató 2000 néző túlnyomó többsége ennek megfelelően piros-fehérben érkezett, és azt látta, hogy Benczés Miklós csapata Vadász Viktor távoli bombájával nyer.

Kazincbarcikai SC - Diósgyőri VTK 0-1 (0-0)

KBSC: Hamar Zsolt - Müller Zsolt, Mező Ádám, Nyisalovits Donát, Tátrai Gergő - Fehér Balázs, Borbély Bálint, Lipusz Norbert, Kovács Péter (Nyitrai Dávid, 80.) - Vasas Viktor (Ciprian Binder, 64.), Badalik Szabolcs (Zimányi Adrián, 64.). Vezetőedző: Szabó János
DVTK: Tajti Norbert - Vadász Viktor, Igor Gal, Savo Raković, Gohér Gergő - Dobos Attila (Bacsa Patrik, 78.), Mohamadou Abdouraman, Lippai Ákos, José Luque - George Menougong (Pál Szabolcs, 61.), Granát Balázs (Vicente Arze, 64.). Vezetőedző: Benczés Miklós

Gólszerző: Vadász Viktor (0-1) az 51. percben.

Kazincbarcikán legutóbb felkészülési mérkőzésen találkozott a két csapat július elején, ahol mindkét vezetőedző rengeteget cserélt.

Kolorcity Kazincbarcika - Diósgyőri VTK 1-1 (1-0)

KBSC 1. félidő: Megyeri I Gábor - Szemere Balázs, Szekszárdi Tamás, Ur László, Süttő Attila, Pálinkás Gergő - Székely Dávid, Nagy János, Hleba Tamás, Szabó I Balázs - Takács Tamás Vezetőedző: Varga Attila.
KBSC 2. félidő: Megyeri II Gábor - Szemere Balázs, Lippai Tibor, Szekszárdi Tamás (Dvorschák Gábor, 62.), Süttő Attila (Nagy Ákos, 62.), Pálinkás Gergő (Arday Dominik, 62.) - Kurdics Levente, Sztankó Dávid, Nagy János, Rédling Kevin - Filkóházi Dávid.
DVTK 1 félidő: Branislav Danilović - Csirmaz István, Mrva Patrik, Szatmári Csaba, Benkő Péter - Oláh Bálint, Zsemlye Balázs (Illés Bálint, 25.), Bertus Lajos - Csatári Gergő, Eppel Márton, Korbély Kristóf. Vezetőedző: Dragan Vukmir.
DVTK 2 félidő: Póser Dániel - Farkas Dániel, Szűcs Kornél, Szatmári Csaba, Bárdos Bence - Holdampf Gergő, Bényei Ágoston,  Vajda Botond - Lukács Dániel, Szőke Adrián, Jurek Gábor.

Gólszerző: Takács Tamás (1-0) a 38., Lukács Dániel (1-1) a 71. percben.

A Merkantil Bank Liga idei kiírásának 6. fordulójában hazai pályán játszott a Diósgyőr ötezer néző előtt a KBSC ellen. A gól nélküli első félidőben mindkét csapat előtt adódott lehetőség, azonban a második játékrészben a DVTK egyre többet támadott. A mezőnyfölény a 84. percben érett góllá Koman Vladimir átlövését követően, így Kuznyecov Szergej győzelemmel mutatkozott be a diósgyőri kispadon.

Diósgyőri VTK - Kolorcity Kazincbarcika SC 1-0 (0-0)

DVTK: Branislav Danilović - Csirmaz István, Viczián Ádám, Bárdos Bence, Bokros Szilárd (Bertus Lajos, 71) - Koman Vladimir (Papp Marcell, 90+1.), Holdampf Gergő, Bényei Ágoston - Szőke Adrián (Eppel Márton, 71.), Lukács Dániel, Könyves Norbert (Jurek Gábor, 37.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.
KBSC: Megyeri I Gábor - Szemere Balázs, Ur László, Dvorschák Gábor (Szekszárdi Tamás, 46.), Süttő Attila - Heil Valter, Csatári Gergő - Székely Dávid (Ádám Ferenc, 87.), Szabó I Balázs (Laczkó Milán, 87.), Pálinkás Gergő - Takács Tamás (Nagy János, 76.) Vezetőedző: Varga Attila.

Gólszerző: Koman Vladimir (1-0) a 84. percben.

Az országos másodosztályban (NB II., NB I/B, II. Liga, NBB) lejátszott DVTK - KBSC mérkőzések

1. 1984/1985
    1984.09.23. Kazincbarcikai Vegyész  - DVTK 1-3 Gólszerző: Fükő Sándor (2), Dzurják József
  2. 1985/1986
    1985.11.17. Kazincbarcikai Vegyész  - DVTK 1-0
  3. 1987/1988
    1988.04.10. Kazincbarcikai Vegyész  - DVTK 0-0
  4. 1988/1989
    1988.08.21. Kazincbarcikai Vegyész  - DVTK 0-0 (tizenegyesekkel: 4-5)
  8. 1994/1995
    1995.05.14. Kazincbarcikai SC - DFC 1-4 Gólszerző: Dzurják József, Vámosi Csaba, Tóth György, Varga Sándor
  9. 1995/1996
    1995.11.19. Kazincbarcikai SC - DFC 1-1 Gólszerző: Vámosi Csaba
  10. 1996/1997
    1996.09.15. Kazincbarcikai SC - DFC 2-3 Gólszerző: Ruskó Zsolt (2), Tóth György
  11. 2010/2011
    2011.05.14. Kazincbarcikai SC - DVTK 0-1

*Szurkolói rendbontás miatt a szünetben félbeszakadt.Az MLSZ Fegyelmi bizottsága a pályán elért eredménnyel igazolta a hazai csapat számára a mérkőzést.

Idegenbeli mérleg: 11 mérkőzés, 4 győzelem, 5 döntetlen, 2 vereség, 14 lőtt, 9 kapott gól..

Kolorcity Kazincbarcika SC

Alapítva: 1957
Klubszín: sárga-kék
Élvonalbeli idények: 0
Legjobb eredmény: NB II. 1. hely (1981/1982)
Először az országos másodosztályban: 1977/1978
Másodosztályú idények: 33
Folyamatosan az NB II.-ben: újoncok

Ellenfelünket 1957-ben alapították Kazincbarcikai Munkás Testedző Kör (KMTK) néven, és az első évtizedben a 3. és a 4. vonal között ingáztak, 1966-tól viszont egy évtizedre stabilizálta a helyét az időközben Kazincbarcikai Vegyész névre átkeresztelt klub a néha NB II.-nek,néha NB III.-nak nevezett 3. osztályban. Végül az 1976/1977-es idényben megnyerték az aranyérmet az NB III. Északkelet-csoportban, és történetük során először indultak a másodosztályban, és húsz éven keresztül megszakítás nélkül ott szerepeltek. AZ 1981/1982-es idényben a Keleti-csoport győzteseként osztályozót játszottak az MTK ellen az élvonalba jutásért, de nem sikerült az osztályváltás, miként az 1989/1990-es idény végén a Budapesti Honvéd ellen is elbukták az osztályozót, ilyen közel azóta sem jártak az NB I.-hez.

A rendszerváltást követően a BorsodChem 1993-ban megszüntette a klub támogatását, 1996-ban tíz évre el is búcsúztak a másodosztálytól. 2005-ben tértek vissza, és azóta csak két rövid időszakra hiányoztak a mezőnyből.
A Kolorcity Kazincbarcika SC az NB III. Keleti-csoport bajnokaként egy év után tért vissza a Merkantil Bank Ligába.

A DVTK és a Kazincbarcika ezer szálon kötődik egymáshoz, hiszen a két csapatban nagyon sokszor megfordultak olyan labdarúgók, akik korábban már játszottak egyik vagy a másik csapat mezében is.

A két klub közötti kooperációs együttműködés keretében az elmúlt években a DVTK több tehetséges fiatal játékosa is pályára léphetett a Kazincbarcika színeiben. A Diósgyőr jelenlegi első csapatából Szűcs Kornél 16 alkalommal játszott kék-sárga mezben. míg Bárdos Bence ózdi srácként szülővárosa klubja mellett egy rövid ideig a KBSC U13-as csapatát is erősítette mielőtt 2011-ben Diósgyőrbe igazolt. Benkő Péter, a DVTK Labdarúgó Sportakadémia növendéke pedig most ősszel játszott kölcsönben Kazincbarcikán.

Merkantil Bank Liga 2022/2023

A KBSC kifejezetten jól kezdte a bajnokségot, ám később elfogyott a lendület. AZ előző naptári évet jól zárták, de az új évet nem tudták hasonlóképpen folytatni, igaz a legutóbbi fordulóban idegenben nyertek.

24. forduló: Kozármisleny - KBSC 0-3

A legutóbbi fordulóban a Megyeri Gábor - Székely Krisztián, Szekszárdi Milán, Lippai Tibor, Süttő Attila - Heil Valter, Csatári Gergő (Puska Péter, 86.) - Szabó I Balázs (Ádám Ferenc, 56.), Kovács Bence (Nagy Ákos, 87.), Kurdics Levente (Hleba Tamás, 72.) - Bacsa Patrik (Pálinkás Gergő, 56.) összeállításban küldte pályára csapatát Simon László megbízott vezetőedző.

5 sárga lap
Ádám Ferenc (eltiltását letöltötte, játszhat a DVTK ellen)
Ur László (eltiltását letöltötte, játszhat a DVTK ellen)

4 sárga lap
Heil Valter

Piros lapok

1 piros lap
Heil Valter (eltiltását letöltötte, játszhat a DVTK ellen)
Takács Tamás (eltiltását letöltötte, játszhat a DVTK ellen)

Téli játékosmozgás

Érkezett
Bacsa Patrik (ETO)
Kovács Bence (szlovák-magyar, MOL Fehérvár, kölcsönbe)

32 Kállai Zalán (HUN) 2004.02.21.
27 Kálnoki-Kis Zsombor (HUN) 2001.09.23.
22 Székely Dávid (HUN) 1996.05.15.
15 Székely Krisztián HUN, ROU 1998.11.29.
5 Szekszárdi Milán (HUN) 2001.02.08.
32 Szekszárdi Tamás (HUN) 1994.03.31.
4 Szemere Balázs (HUN) 1994.01.11.
9 Takács Tamás (HUN, SRB) 1991.02.20.
21 Ur László (HUN) 1988.03.05.

A vezetőedző

A csapatot a másodosztályba visszavezető Varga Attilát február 7-én leváltották, helyét Csábi József veszi át, aki az előző fordulóban már a helyszínen tekintette meg a találkozót, de még nem ült le a kispadra. Az új szakvezető labdarúgóként 10 alkalommal lépett pályára a nemzeti csapatban, a Kispest-Honvéd játékosaként három bajnoki címet és egy Magyar Kupát nyert. Pályafutása lezárását követően Szolnokon kezdett edzősködni, majd a REAC és a Vasas első csapatának kispadján ült. Egervári Sándor segítőjeként dolgozott a válogatott mellett, és egy meccsen ideiglenes szövetségi kapitányként irányította is a csapatot. A 2010-es évek közepén a Honvéd és a Nyíregyháza kispadján ült, legutóbb a szolnokiakat irányította.

Ismerős arcok az ellenfélnél

A 19 éves Csatári Gergő a DVTK kölcsönjátékosaként szerepel idén Kazincbarcikán. 2016-tól nevelkedik a klub akadémiáján, az előző idényben bemutatkozott az első csapatban is, a DVTK tartalékban pedig két év alatt 42 mérkőzésen 13 gólt szerzett.

A miskolci születésű és diósgyőri nevelésű Bacsa Patrik 199 élvonalbeli mérkőzésen viselte a DVTK szerelését, és 27 alkalommal örvendeztette meg góljával a szurkolókat. Tagja volt az NB II. Keleti-csoportját megnyerő, majd a Ligakupa-győztes és a Magyar Kupa-döntős csapatnak, a Puskás Ferenc Stadionban lejátszott mérkőzésen ő lőtte a DVTK gólját. Az Európa Liga selejtezőjében 6 mérkőzésen két gólt szerzett. Távozása után az Újpesttel Magyar Kupát nyert, majd Győrben játszott, idén télen igazolt Kazincbarcikára.

Régi ismerősként köszönthetjük Takács Tamást, aki 2014-ben Szigetszentmiklósról érkezett Diósgyőrbe, és másfél év alatt 38 bajnokin 5 gólt szerzett, valamint az Európa Liga selejtezőjében is pályára lépett. Ezt követően Debrecenbe igazolt, majd a Mezőkövesd labdarúgója lett, ahonnan előbb Szegedre, majd Kazincbarcikára adták kölcsön. 2021 nyarán lett a Csákvár labdarúgója, egy évvel később pedig visszatért Borsod-Abaúj-Zemplén megyébe.

Szabó I Balázs kazincbarcikai fiúként 16 esztendős korában igazolt Diósgyőrbe, ahol a 2013/2014-es és a 2016/2017-es idényben 5 alkalommal pályára lépett az első csapatban is. Ezután megfordult Sopronban, Balmazújvárosban, Siófokon és Szolnokon, 2021 nyarán tért vissza szülővárosába.

Szemere Balázs Putnokról érkezett a DVTK U15-ös csapatába, és egészen a DVTK tartalékig piros-fehérben játszott. 2013-ban visszatért Putnokra, egy évvel később igazolt először Kazincbarcikára. Három évnyi jászberényi távollét után 2021 nyarától erősíti ismét a sárga-kékeket.

A 20 éves Nagy Ákos Attila hét éven keresztül tanulta a labdarúgást a Diósgyőrben, 60 mérkőzést játszott az NB III.-ban, az előző idényben a DVTK tartalék alapembere volt, majd nyáron Kazincbarcikára igazolt.

A miskolci születésű Kállai Zalán a DVTK-ban kezdett focizni, majd 2013-ban Szombathelyre igazolt. Tavaly nyáron tért vissza a megyébe, és lett a Mezőkövesd labdarúgója. Kazincbarcikán kooperációs szerződés keretében szerepel.

Arról se feledkezzünk el, hogy a barcikai sportigazgató, Koszta Péter is szerepelt egykor Diósgyőrben, míg a szakmai stáb tagja - aki az utóbbi két mérkőzésen megbízott vezetőedzőként irányította a csapatot - Simon László az előző idényekben a DVTK Labdarúgó Sportakadémián dolgozott videoelemzőként.