DVTK tartalék - Tiszaújváros 0-4 (0-1)

A DVTK tartalék csapata az NB III. Keleti csoportjának 2. fordulójában a Tiszaújvárost fogadta vasárnap délután.

NB III. Keleti csoport 2. forduló

DVTK tartalék - Termálfürdő FC Tiszaújváros 0-4 (0-1)

Miskolc, DVTK Edzőközpont, 150 néző. Játékvezető: Tóth Tamás (Kövér Tamás, Kovács Zoltán)
DVTK tartalék: Pápai - Orosz D., Farkas M., Orosz M., Budaházi, - Szűcs K., Tóth Bo. - Zsiga, Jónyer, Korbély - Boros. Vezetőedző: Vég Csongor
FC Tiszaújváros: Tóth Cs. - Burics, Lippai T., Gelsi, Pap Zs., Csicsek, Tóth M., Hussein, Bokros, Terdik, Molnár M. Vezetőedző: Gerliczki Máté

Csere: Boros helyett Mertse a 46., Farkas M. helyett Zsemlye a 60., Jónyer helyett Csávás a 67., Molnár M. helyett Kundrák M. a 76., Hussein helyett Kovács K. a 82., Bokros helyett Horváth T. a 86. percben.
Sárga lap: Molnár M. az 5., Tóth Bo. a 11., Burics a 37., Budaházi a 60. percben.
Gólszerző: Gelsi (0-1) a 18., Molnár M. (0-2) a 47., Csicsek (0-3) az 55., Molnár M. (0-4) a 60. percben.

18. perc: Gelsi László 22 méterről érkező lövése pattant meg egy hazai játékoson, és vágódott a kapuba, 0-1

47. perc: Egy jobb szélről bepasszolt labdára érkezett a hosszún Molnár Máté, és lőtte a kapuba a labdát, 0-2

55. perc: Bal szélről centerezett labdára érkezett a röviden Csicsek Levente, és megszerezte a vendégcsapat harmadik gólját, 0-3

60. perc: Hazai szöglet után vezethetett ellentámadást a Tiszaújváros, melynek végén Molnár Máté passzolta a labdát a kapuba, 0-4

Vég Csongor: - Az eredmény ellenére ez a meccsünk jobb volt, mint az első bajnokink. A vendégcsapat egy megpattanó lövés után szerzett vezetést az első játékrészben. A második félidei kezdésünk gyakorlatilag a Tiszaújváros malmára hajtotta a vizet. Szinte ki sem jöttünk az öltözőből és már 0-2 állt az eredményjelzőn. Nagyon nehezen tudtunk területeket találni az újvárosi védelem mögött. Ehhez sokkal gyorsabb labdajáratásra lett volna szükségünk. Ahogy tavaly, idén is sok türelemre és munkára lesz szükségünk, hogy a fiatal csapatunkkal bent maradjunk a harmadik vonalban. Négy olyan játékos is játszott ma, akik tavaly még az U17-ben játszottak. Látniuk kell a fiataloknak, hogy felnőtt szinten már minden hibát megbüntetnek a pályán, ahogy tette azt ma a Tiszaújváros is.

Gerliczki Máté: - Jól kezdtünk az első félidőben, jól is játszottunk nálunk volt a labda. A lényeg az volt, hogy megszerezzük a vezetést ebben a borzalmas melegben. Nagyon nehéz volt a játékosoknak. A második félidőben stabil játékra törekedtünk, tudtuk, hogy jönni kell az ellenfélnek az eredményért. Kinyíltak, innentől kezdve több kontrát is vezettünk, melyek góllal zárultak. Azt gondolom, hogy teljesen megérdemelten nyertünk.