Beharangozó 2019. szeptember 9., hétfő

MK: Érd - DVTK a 64 közé jutásért

A Magyar Kupa 6. fordulójában az NB I.-es csapatok is csatlakoznak a mezőnyhöz. A DVTK az NB III. Nyugati csoportban szereplő Érdi VSE vendége lesz, a találkozót szemptember 21-én, szombaton vagy szeptember 22-én, vasárnap rendezik. A továbbjutás egy mérkőzésen dől el.

A Magyar Kupa 6. fordulójában a tét a legjobb 64 csapat közé jutás. A sorsoláskor az NB I.-es és NB II.-es csapatok kiemeltek voltak, így nem találkozhattak egymással. A pályaválasztó minden esetben az alacsonyabb osztályú csapat.

Magyar Kupa 6. forduló

2019. szeptember 21., szombat/2019. szeptember 22., vasárnap
Érdi VSE - Diósgyőri VTK

A továbbjutás egy mérkőzésen dől el. Amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény, akkor 2x15 perces hosszabbítás következik. Ha a hosszabbításban mindkét sportszervezet azonos számú gólt ér el, vagy nem esik gól, akkor a 11-es rúgások döntenek.

Ellenfél: Érdi VSE

Az Érdi VSE (teljes nevén: Érd Városi Sportegyesület) 1921-ben alakult. Színe: zöld-fehér.

A klub legnagyobb sikerét az 1996/97-es bajnokságban érte el, az NB II. Nyugati csoportjában harmadik helyezett lett. 2000-ben visszalépett a másodosztálytól, így három osztállyal lejjebb sorolták.

A körzeti bajnokságot 2001-ben azonnal megnyerte a csapat, a megyei másodosztályból azonban csak 2006-ban sikerült feljutni. A Pest megyei élvonalban két évet töltött az Érdi VSE. A 2007/2008-as bajnokságban harmadik lett, és mivel sem a bajnok Dunaharaszti, sem a Felsőpakony nem vállalta az NB III.-at, felajánlották az Érdi VSE-nek a lehetőséget. Az egyesület ettől az esztendőtől öt évig folyamatosan tagja volt az NB III.-as bajnokságoknak, majd két évet ismét a Pest megyei első osztályban töltött. A 2015/2016-os szezontól újra a harmadosztályban szerepelnek, tavalyelőtt a 3., tavaly a 2. helyen végeztek.

A Magyar Kupa tavalyi kiírásában - a BVSC és a MONOR búcsúztatása után - a 8. fordulóban az Andráshida ellen hazai pályán gólnélküli döntetlen állás után (tizenegyes párbajt követően) estek ki.

Ismerős a másik oldalon

Az érdiek keretében egy ismerőst is felfedezhetünk. Pál Szabolcs 2011 telén érkezett Diósgyőrbe az MTK-tól, tagja volt a másodosztályú bajnokcsapatnak, majd az élvonalban is pályára lépett kilenc alkalommal.

Az Érdi VSE hazai mérkőzéseinek az Érdi VSE Sporttelep ad otthont.

Cím: 2030 Érd, Ercsi út 34.

Párosítások

Érdi VSE (NB III.) - DVTK (NB I.)
Eger SE (NB III.) - MOL Fehérvár FC (NB I.)
Iváncsa KSE (NB III.) - Ferencvárosi TC (NB I.)
Putnok FC (NB III.) - Paksi FC (NB I.)
Dunaharaszti MTK (NB III.) - Budapest Honvéd (NB I.)
Kiskunfélegyházi HTK (megye I.) - ZTE FC (NB I.)
Bonyhád VLC (megye I.) - Puskás Akadémia FC (NB I.)
Sárvár FC (NB III.) - DVSC (NB I.)
FC Hatvan (NB III.) - Újpest FC (NB I.)
Pilisi LK-Legenda Sport (megye I.) - Kisvárda Master Good (NB I.)
Hévíz SK (NB III.) - Mezőkövesd Zsóry FC (NB I.)
Soltvadkerti TE (megye I.) - Kaposvári Rákóczi FC (NB I.)
Edelényi FC (megye I.) - BFC Siófok (NB II.)
Maglódi TC (megye I.) - MVSC-Miskolc (megye I.)
Bogács Thermálfürdő (megye I.) - III. Ker. TVE (NB III.)
Club Valnut Nádasd FC (megye II.) - Soroksár FC (NB II.)
Unione FC (megye I.) - MTK Budapest (NB II.)
Hódmezővásárhelyi FC (megye I.) - Budaörs (NB II.)
XII. Kerület Svábhegy FC (megye I.) - Kazincbarcika (NB II.)
Kelen SC (NB III.) - Vác FC (NB II.)
DEAC (NB III.) - Aqvital FC Csákvár (NB II.)
Újfehértó SE (megye I.) - FC Ajka (NB II.)
Úrkúti Sportkör (megye I.) - Vasas FC (NB II.)
FLAVUS Velence (megye I.) - Szeged-Csanád Grosics (NB II.)
Kőrösladányi MSK (megye I.) - Békéscsaba 1912 Előre (NB II.)
SBTC Kft. (megye I.) - Szolnoki MÁV FC (NB II.)
Balassagyarmati SE (NB III.) - Dorogi FC (NB II.)
ESMTK (NB III.) - WKW ETO FC Győr (NB II.)
Taksony SE GP Solar (NB III.) - Nyíregyháza Spartacus FC (NB II.)
Törökszentmiklósi FC (megye I.) - Budafoki MTE (NB II.)
Szentlőrinc SE (NB III.) - Gyirmót FC Győr (NB II.)
THSE Szabadkikötő (NB III.) - Duna Aszfalt TVSE (NB II.)
Gyöngyösi AK (NB III.) - Szombathelyi Haladás (NB II.)
Szarvasi FC 1905 (megye I.) - Thermal SPA Siklós FC (NB III.)
Berettyóújfalui SE (megye I.) - Szajol KLK (megye I.)
Heves Therm Hevesi LSC (megye I.) - Füzesgyarmati SK (NB III.)
Ceglédi VSE (NB III.) - Pápai Perutz FC (NB III.)
FC Nagykanizsa (NB III.) - VLS Veszprém (NB III.)
Tamási 2009 FC (megye I.) - Tihanyi FC (megye I.)
Greenplan Balatonlelle SE (NB III.) - FC Dabas (NB III.)
ASR Gázgyár (megye I.) - Makó FC (megye I.)
SC Sopron (megye I.) - WATI-Kecskéd KSK (megye I.)
Csornai SE (megye I.) - Tatabányai SC (megye I.)
Villányi TC (megye I.) - Termálfürdő Tiszaújváros (NB III.)
Pétervására SE (megye I.) - Herold Trans Menfőcsanak (NB III.)
Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE (megye I.) - Credobus Mosonmagyaróvár (NBII.)
Nagyecsed RSE (megye I.) - Nagybajomi AC (megye I.)
Balatoni Vasas SE (megye I.) - Kecskeméti LC (megye I.)
Gönyű SE (megye I.) - BKV Előre (NB III.)
Kinizsi SK Gyenesdiás (megye I.) - Dabas-Gyón FC (NB III.)
Tarr Andráshida SC (NB III.) - KTE Hufbau (NB III.)
Móri SE (megye I.) - HR-Rent Kozármisleny (NB III.)
Szekszárdi UFC (NB III.) - Lipót Pékséd SE (NB III.)
Ajka Kristály SE (megye I.) - Balkányi SE (megye I.)
Monor (NB III.) - Komárom VSE (NB III.)
Sényő-Carnifex FC (NB III.) - Jászberényi FC (NB III.)
Sárisápi BSE (megye I.) - Rákosmente KSK (NB III.)
Berkenye SE (megye I.) - Ózdi Kohász SC(NB III.)
Egerszalók SE (megye I.) - PMFC (NB III.)
Viadukt SE-Biatorbágy (megye I.) - Dunaújváros (NB III.)
Olajmunkás SE Gellénháza (megye I.) - Sárbogárd SE (megye I.)
Szegedi VSE (megye I.) - Bicskei FC (NB III.)
Magyar Mélyépítő HSE (megye I.) - Vép VSE (megye I.)

Versenykiírás

A versenykiírás értelmében a 6. fordulóban 128 csapat lép majd pályára. A 32 NB I.-es és NB II.-es csapat kiemelt, a forduló sorsolásakor nem kerülhetnek egymással párosításra. Az 1-8. fordulóban amennyiben a két csapat között bajnoki osztálykülönbség van, akkor az alacsonyabb osztályú csapat a pályaválasztó. A találkozók a hivatalos versenynaptár szerint szeptember 21-én, szombaton és szeptember 23-án, vasárnap lesznek.

A továbbjutás egy mérkőzésen dől el. Amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény - függetlenül a csapatok osztályba sorolásától -, akkor 2x15 perces hosszabbítás következik. Ha a hosszabbításban mindkét sportszervezet azonos számú gólt ér el, vagy nem esik gól, a továbbjutás a büntetőpontról végzett rúgásokkal dől el.

A Magyar Kupa 6. fordulójának résztvevői
1. A 2018-2019. évi NB I. osztályú bajnokságban szereplő csapatok;
2. A 2018-2019. évi NB II. osztályú bajnokságban szereplő csapatok;
3. A 2018-2019. évi NB III. osztályú bajnokságban szereplő - az NB I.-es és NB II.-es sportszervezetek tartalékcsapatainak kivételével - csapatok;
4. A Megyei-Budapesti Igazgatóságok által lebonyolított mérkőzéseken továbbjutott csapatok