Beharangozó 2018. október 31., szerda

A Budaörs ellen játszik a DVTK a Magyar Kupában

Szerdán este az M4 Sport televízió élőben közvetítette a Magyar Kupa 8. fordulójának sorsolását. A DVTK a következő körben a Budaörs ellen játszik, a továbbjutás egy mérkőzésen dől el. A hivatalos játéknap 2018. december 5., szerda.

Az élvonalbeli csapatok ezúttal is kiemeltek voltak, így a DVTK csak NB II.-es vagy NB III.-as ellenfelet kaphatott. A megyei I. osztályú csapatok mindegyike elbúcsúzott a további küzdelmektől.

Magyar Kupa 8. forduló

2018. december 5., szerda
Budaörsi SC (NB II.) - Diósgyőri VTK (NB I.)

A továbbjutás egy mérkőzésen dől el. Amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény, akkor 2x15 perces hosszabbítás következik. Ha a hosszabbításban mindkét sportszervezet azonos számú gólt ér el, vagy nem esik gól, akkor a 11-es rúgások döntenek.

A Magyar Kupa 7. fordulójának eredményei korábbi cikkünkben, ide kattintva olvashatók

Az ellenfél

Az 1924-ben alapított Budaörsi SC 14 fordulót követően az NB II. 7. helyén áll 20 ponttal (6 győzelem, 2 döntetlen, 2 vereség). Most hétvégén éppen a DVTK által búcsúztatott ZTE ellen lépnek pályára haza pályán.

A Magyar Kupa 6. fordulójában Kőrösladányban nyertek 8-2-re, most szerdán pedig a Cegléd csapatát búcsúztatták hazai pályán.

A vezetőedző Bognár György, a keretben több egykori NB I.-es játékos is található; Czvitkovics Péter, Kemenes Szabolcs és Csiki Norbert neve egyaránt jól csengett egykor.

A közelmúltban kétszer is felkészülési mérkőzésen találkozott a két csapat, és 2016 januárjában idegenben, valamint 2017 januárjában hazai pályán is egyaránt 2-0-ra győzött a DVTK.

A helyszín

A Budaörsi SC stadionjának átépítése miatt Tatabányán, a Grosics Gyula Stadionban fogadja ellenfeleit.

Cím: 2800 Tatabánya Ságvári Endre utca 9.