Beharangozó 2019. május 26., vasárnap

Cigánd - DVTK tartalék 1-4 (1-2)

Idegenben győzött a DVTK tartalék, és ezzel bebiztosította jövő évi tagságát az NB III.-ban. Boros Gábor mesterhármast szerzett, és Korbély Kristóf az Újpest után a Cigánd kapuját is bevette

NB III. Keleti-csoport 29. forduló

Cigánd SE - DVTK tartalék 1-4 (1-2)

Cigánd, 200 néző. Játékvezető: Tamási Patrik (Kovács Brankó, Csóra Szabolcs).
Cigánd: Miron - Sulák, Kovács G., Baksa, Zanko, Belényesi, Velici, Varga K., Angyal, Fodor A., Répási.
DVTK tartalék: Bukrán - Farkas M., Szűcs K., Orosz M. - Valkay, Géringer T., Fenyőfalvi, Szabó II B., Bárdos - Boros, Korbély. Vezetőedző: Vég Csongor.

Csere: Zanko helyett Rjaskó a 43., Géringer T. helyett Géringer L. a 72., Fenyőfalvi helyett Zsiga és Belényesi helyett Bodnáruk a 76., Baksa helyett Chepa a 84., Boros helyett Mertse a 90. percben.
Sárga lap: Bárdos a 43., Kovács G. a 73., Orosz M. a 81. percben.
Gólszerző: Boros (0-1) a 10., Korbély (0-2) a 20., Velici (1-2) a 36., Boros (1-3) a 75., Boros (1-4) a 89. percben.

10. perc: Mintaszerű vasgyári kontra: a jobb oldalon Korbély Kristóf futott el, keresztpasszát Boros Gábor továbbította laposan a rövid alsó sarokba, 0-1

20. perc: Szabó II Balázs ütempasszával Korbély Kristóf lépett ki középen, s passzolt higgadtan a jobb kapufa mellé, 0-2

36. perc: Belényesi tört be a vendégek tizenhatosán belülre, egy csel után középre passzolt, s Gelu-Miodrag Velici lőtt a hálóba, 1-2

75. perc: Szabó II Balázs indította Boros Gábort, aki rávezette a kapusra a labdát, s passzolt a bal alsóba, 1-3

89. perc: Zsiga Máté ugratta ki Korbély Kristófot, ő végigvezette a labdát a cigándi térfélen, és önzetlenül passzolt Boros Gáborhoz, aki az üres kapuba helyezett, 1-4

Terjék Sándor: - Ebben a régióban a mi pályánk az egyik legjobb minőségű, ahol a játékosaink folyamatosan csődöt mondanak. Ma is hiába volt labdabirtoklási fölény, helyzetek, kikaptunk. Nehéz kimondani, de nagyon ugy néz ki, a tízéves cigandi aranykorszak véget ér...
Vég Csongor: - Mindenekelőtt kollégám nevében köszönöm a hazai szurkolók fogadtatását, akik nem felejtették el, hogy Fogarasi Zoltán három éven keresztül dolgozott Cigándon!
Ami a mérkőzést illeti, jól sikerült a frissítés, és fegyelmezett, taktikailag szinte tökéletes kilencvenpercet csináltak srácok. Arról nem is beszélve, hogy hatalmas szívvel játszottunk az egész mérkőzés alatt. Pont ez a szenvedély segített át minket a nehezebb pillanatokon. Sikerült egy fordulóval a vége előtt bebiztosítani azt a célt, amit a szezon elején elterveztünk. Mindezt úgy, hogy a három csoportot tekintve a DVTK a legfiatalabb csapat. Köszönöm a stábnak az odaadó munkáját és az összes akadémián dolgozó edzőnek, aki csak egy edzést is tartott a fiatal játékosainknak, közös a siker! Gratulálok a fiúknak mert a legtöbbet ők tették ebbe a munkába!