Beharangozó 2017. március 18., szombat

DVTK Jegesmedvék - MAC 4-3

Több játékos betegséggel küszködött és eltiltás is sújtotta a DVTK Jegesmedvék csapatát, mégis magabiztos győzelmet arattak a piros-fehérek a MAC Budapest felett a MOL Liga döntőjének harmadik meccsén. A négy győzelemig tartó párharc állása: 2-1. Folytatás hétfőn, a budapesti Tüskecsarnokban.

#DVTK #DVTKJegesmedvék #icehockey #match #molliga #finals

DVTK (@dvtkinstagram) által megosztott bejegyzés,

Rossz előjelekkel indult a DVTK Jegemesdvék MAC Budapest találkozó, annak ellenére, hogy minden jegy elkelt a mérkőzésre. Már az előző budapesti meccs előtt is súlyos fertőzés jeleit mutatta négy játékosunk, amit a meccset követő napon kórházban kellett kezeltetnie hármójuknak. Végül Pavuk, Sakaris, Touminen és Vojtkó is vállalta a játékot, annak ellenére, hogy állapotuk közel sem volt ideális a meccs elején. A vendégek kezdtek erősebben, de Adorján remek védésekkel tartotta a csapatot. Az első gólra a kilencedik percig kellett várni, amikor emberelőnyben Johnston lövését még védte Bálizs, de a kipattanóra jól érkezett a hosszú oldalon Gőz, aki megszerezte a vezetést. Öt perccel később szinte lemásoltuk az első találatot. Újra Johnston lőtt, Bálizs újra védett, de Gőz ismét érkezett, akinek arra is volt ideje, hogy megigazítsa a korongot és hálóba lőtt.

A második harmadban továbbra is remekeltek a piros-fehérek. Elől sorra dolgozták ki a helyzeteket, hátul pedig Adorján védett remekül. Három gólosra nőtt az előny, amikor Sági passzolt a szinte két napja semmit enni nem bíró Vojtkóhoz, aki egy nem túl erős, de annál pontosabb lövéssel növelte az előnyt. Mezőnyfölényben játszottak a DVTK Jegesmedvék, kézben tartották a találkozót.

A záró harmad elején hamar szépített a MAC. Escobedo távoli lövése pattant meg egy blokkolni igyekvő korcsolyán, így védhetetlenül vágódott Adorján lepkés kesztyűje alatt a kapuba. Alig három perccel később, újra három góllal vezetett csapatunk. Johnston szerzett korongot a támadóharmadban, és csodálatosan játszott Joe elé, aki nem hibázott, és rájátszásbeli első góljával visszaállította a különbséget. Az utolsó tíz percben mindent bevetett a MAC, hogy egyenlítsen, amelyben néhány szerencsés emberelőny is segítette. Előbb Kovács Broson szépített közelről, majd Nagy Krisztián korongja vágódott fel egyik védőnkön. A kapuslehozatallal is próbálkozó MAC több gólt már nem tudott szerezni hősiesen védekező csapatunk ellen, így a DVTK Jegesmedvék megnyerték az összecsapást, és ismét vezetnek a párharcban. Folytatás hétfőn a Tüskecsarnokban, a szerdai hazai mérkőzésre pedig hétfőn és kedden is megválthatóak a jegyek 17 és 19 óra között a Jégcsarnok jegypénztárában.

MOL Liga rájátszás, döntő 3. mérkőzés

DVTK Jegesmedvék - MAC Budapest 4-3 (2-0, 1-0, 1-3)

Miskolci Jégcsarnok, 2000 néző. Játékvezető: Babic, Kincses, Soós, Muzsik.
DVTK Jegesmedvék: Adorján (Kiss) - Láda, Leppanen, Pavuk, Galanisz, Sági - Vojtkó, Gőz, Tóth, Hajós, Miskolczi - Tuominen, Joe, Toulmin, Johnston, Sakaris - Karda, Laczkó, Popovics, Ritó, Szopos. Vezetőedző: Doug Bradley.
MAC: Bálizs (Arany) - Kovács B., Escobedo, Nikiforov, Booras, Nagy G. - Olson, Pozsgai, Terbócs, Nagy K., Jubinville - Ruikka, Vokla, Somogyi, Könczei, Kovács Cs. - Silló, Mestyán, Tóth R., Roczanov, Keresztury.Vezetőedző: Majoross Gergely.

3. harmad: 53:54 Nagy K. (Somogyi, Nagy G.) 4-3 emberelőnyből

Doug Bradley: - Egy remek mérkőzés volt, egy kemény ellenféllel szemben. Nagyon örülök, hogy sikerült nyernünk, de az utolsó percek idegtépőek voltak. Több fölösleges és szükségtelen kiállítást csináltunk, ezeket el kell kerülnünk, mert könnyen bajba kerülhetünk miattuk, ahogy azt a mai meccs is bizonyítja