Beharangozó 2017. március 11., szombat

Aluinvent DVTK - Sopron 86-74

Nehezen indult a találkozó a Diósgyőr számára, de a második negyedtől elkapták a fonalat a piros-fehérek és talán nem túlzás azt állítani, hogy állva hagyták a bajnoki címvédő és listavezető Sopront. Egy végig izgalmas, fantasztikus hangulatú mérkőzésen megérdemelt diósgyőri győzelem született.

#DVTK #AluinventDVTK #fans #1848 #1849 #heroes #respect

DVTK (@dvtkinstagram) által megosztott bejegyzés,

Maikel López, a Czank, Horváth, Rasheed, Jovanovic, Szécsi kezdőötöst küldte pályára. A mérkőzés hazai kosárral kezdődött, Rasheed passza után Szécsi értékesített egy ziccert (2-0). 3. perc: Johnson és Crvendakic szerzett két-két pontot (2-4). 4. perc: Johnson és Jovanovic dobott be egy-egy kosarat a palánk alól, majd Crvendakic és Fegyverneky is betalált, utóbbi büntetőből is (4-11). A DVTK időt kért. 5. perc: Jovanovic volt eredményes Szécsi passzából (6-11). Czank dobott be két büntetőt, Crvendakic pedig egy triplát (8-14). 6. perc: Crvendakic értékesített két büntetőt, Jovanovic egy lepattanót követően dobott kosarat, de Johnson újra eredményes volt (10-18). 7. perc: Ismét Johnson (10-20). 8. perc: Ruffin-Pratt és Crvendakic dobhatott két-két büntetőt (12-22). 9. perc: Szécsi harmadik hibája után ismét Crvendakic szerzett két pontot büntetőből, majd Ruffin-Pratt is betalált, de Turner és Weninger is büntetőhöz jutott (14-26). 10. perc: Prahalis is büntetőből volt eredményes (16-27).

#DVTK #AluinventDVTK #basketball #MaikelLópez #tactics

A második negyed Rasheed duplájával indult (18-27). 13. perc: Rasheed a palánk alól és büntetőből is eredményes volt (21-27). 14. perc: A 208 centis Határ nyúlt fel és szerzett két pontot (21-29), majd ismét Rasheed dobhatott büntetőket (22-29). A Sopron időt kért. 15. perc: Tomlinson faulttal együtt volt eredményes (25-29), majd miután ő akadályozta meg az ellenfél támadását, ismét betalált (27-29). 16. perc: Dubei is megszerezte első pontjait, Rasheed dobhatott újabb két büntetőt, Ajdukovic is betalált, majd Jovanovic is faulttal együtt volt sikeres a palánk alatt (32-33). 18. perc: Johnson és Jovanovic szerzett két-két pontot, majd Ruffin-Pratt értékesített egy ziccert Tomlinson labdaszerzése után (36-35). A DVTK átvette a vezetést, a Sopron időt kért. 19. perc: Ajdukovic dupla, Ruffin-Pratt tripla és Ajdukovic dobhatott két büntetőt (39-39). 20. perc: Ruffin-Pratt közelről Johnson a vonalon túlról dobott kosarat (41-42).

#DVTK #AluinventDVTK vs #uniquasopron #RasheedRita #greatwin

A harmadik negyed Rasheed triplájával kezdődött (44-42). 22. perc: Jovanovic is betalált (46-42). 23. perc: Szécsi labdaszerzése után Rasheed dobott be egy újabb triplát, majd Jovanovic is szerzett két pontot (51-42). A Sopron időt kért. 24. perc: Prahalis passzából Jovanovic dobott újabb kosarat (53-42). 25. perc: Turner és Szécsi dobott szerzett egy-egy hárompontos kosarat (56-45), majd Turner egy újabbat (56-48). 26. perc: Jovanovic dupla (58-48), majd Crvendakic dobott be egy büntetőt (58-49). 27. perc: Crvendakic dobott be egy triplát (58-52). A DVTK időt kért. 27. perc: Tomlinson dupla (60-52), ezt követően Crvendakic értékesített két büntetőt (60-54). 29. perc: Rasheed tripla, Szécsi dupla (65-54), Crvendakic büntetők (65-56). 30. perc: Ruffin-Pratt és Dubei középtávolról volt eredményes (67-58).

Az utolsó játékrész Horváth duplájával kezdődött (69-58). 32. perc: Határ helyezte be a labdát a gyűrűbe (69-60). 33. perc: Turner is betalált (69-62). A DVTK időt kért. 34. perc: Prahalis passzából Czank dobott be egy triplát (72-62). 35. perc: Szécsi dobott szép kosarat az alapvonalról (74-62). 36. perc: Ilyen játék nincs is, érdemes lesz visszanézni, ismét Szécsi volt eredményes (76-64). Prahalis és Johnson növelte kettővel csapata összpontszámát (78-66). 36. perc: Prahalis és Turner dobhatott két büntetőt, de utóbbi a hazai közönség legnagyobb örömére mind a kettőt kihagyta (80-66). 38. perc: Jovanovic és Krnjic dobott be két-két újabb büntetőt (82-68). 39. perc: Jovanovic dupla, fegyverneky tripla (84-71). 40. perc: Prahalis messziről dobott kosarat, Krnjic közelrő talát be (86-73). A végén még Turner dobhatott két büntetőt, de ez már nem számított (86-74).

#DVTK #AluinventDVTK vs #uniquasopron #SamanthaPrahalis #greatwin

A közönség az utolsó két percben már felállva tapsolta végig a mérkőzést. Fantasztikus estét produkáltak a diósgyőri lányok az ezúttal is szép számban kilátogató drukkereknek. Természetesen a lefújás után következhetett a csak Diósgyőrben jellemező hosszú közös ünneplés.

Két hét múlva ismét hazai pályán játszanak a lányok a Zalaegerszeg ellen. Várjuk szurkolóinkat akkor is szeretettel!

Női Kosárlabda NB I. A-csoport 21. forduló

Aluinvent DVTK - Uniqa Sopron 86-74 (16-27, 25-15, 26-16, 19-16)

Miskolc, Generali Aréna, 1100 néző. Játékvezető: Győrffy Pál, Jakab László, Balogh Gyula
Aluinvent DVTK: Horváth B. 2,  Czank 5/3, Rasheed 17/9, Szécsi 9/3, Jovanovic 23 Csere: Ruffin-Pratt 13/3, Tomlinson 9, Prahalis 8, Győri D. Vezetőedző: Maikel López
Uniqua Sopron: Fegyverneky 6/3, Johnson 15/3, Dubei 4, Crvendakic 21/6, Krnjic 8 Csere.: Turner 11/6, Ajdukovic 4, Határ 4, Weninger. Vezetőedző: Sterbencz László

Maikel López: - Nagyon boldog vagyok, hiszen véleményem szerint a legjobb magyar csapatot sikerült legyőznünk. Örülök, hogy be tudtuk bizonyítani a közönségünknek, hogy dolgozunk és egy lépést most előre tudtunk lépni.
Sterbenz László: - Gratulálok a Diósgyőrnek! Jól játszottak. Aki ránéz az eredményre, az ezt úgyis látja. Az első félidei mínusz kilences lepattanó arányt még gyors játékkal tudtuk ellensúlyozni, de a második félidei mínusz húsz miatt már támadásban is sok rossz döntést hoztunk, a palánk alatti küzdőszellemünk pedig nulla volt.

A találkozó jegyzőkönyve itt olvasható.

Az Aluinvent DVTK programja ide kattintva, a bajnokság állása pedig ide kattintva olvasható.