Beharangozó 2016. szeptember 2., péntek

Az Eger ellen az MK-ban

A labdarúgó Magyar Kupa 6. fordulójában, a legjobb 128 csapat között csatlakoznak az élvonalbeli és másodosztályú csapatok a mezőnyhöz. A DVTK a sorsolás pikantériája folytán az Eger SE ellen játszik idegenben, a hivatalos játéknap: szeptember 14.

Az elmúlt évek viszontagságai után az Eger SE a Heves megyei I. osztályban játszik és két forduló után vezeti a tabellát. Az egri Szentmarjay Tibor Városi Stadion felújítási munkálatai miatt a csapat hazai mérkőzéseinek jelenleg az egri Északi Sporttelep ad otthont.

A továbbjutás egy mérkőzésen dől el. Amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény - függetlenül a csapatok osztályba sorolásától -, akkor 2x15 perces hosszabbítás következik. Ha a hosszabbításban mindkét csapat azonos számú gólt ér el, vagy nem esik gól, a továbbjutás 11-es rúgásokkal dől el.

Azokat a mérkőzéseket, amelyekben élvonalbeli csapatok érdekeltek szeptember 14-én, a többit szeptember 21-én rendezik.