Beharangozó 2016. augusztus 19., péntek

MK: DVTK - Vasas Femina 5-0 (3-0)

Történelmi sikert aratott a DVTK női labdarúgó csapata, miután legyőzték a Magyar Kupa második fordulójában a Vasas-Feminát a DVTK Edzőközpontban. A következő fordulóban a Győri ETO FC ellen lépnek pályára Fórizs Sándor tanítványai.

FÖRCH Női Magyar Kupa 2. forduló

DVTK - Vasas Femina 5-0 (3-0)

Miskolc, DVTK Edzőközpont 70 néző. Játékvezető: Sveda Marcell (Rideg Martin, Oravecz Fábián).
DVTK: Varga L. - Váradi, Bernáth, Kresák, Boros - Paranai, Tóth A., Vachter, Kovács A. - Újvári, Miliczki. Vezetőedző: Fórizs Sándor
Vasas: Szinyei - Méhn, Jakus, Cilingir, Géczi, Helly, Molnár, Tari, Nagy, Boda, Beischlag. Vezetőedző: Szabó Ilona

Csere: Tari helyett Sipos a 27., Géczi helyett Szilágyi a 63., Miliczki helyett Bukovszki a 73., Újvári helyett Szőke a 80., Paranai helyett Kerekes a 84. percben.
Gólszerzők: Vachter (1-0) az 1., Kovács (2-0) az 5., Miliczki (3-0) a 19., Boros (4-0) a 71., Tóth (5-0) a 83. percben.

1. perc: Miliczki passzát Vachter jutatta 10 méterről az ellenfél kapujába, 1-0.
5. perc: Miliczki-Vachter-Kovács összjáték után, Kovács passzolt a kapu jobb oldalába, 2-0.
19. perc: Kresák hosszú indításával Miliczki lépett ki a védők közül, és higgadtan értékesítette helyzetét, 3-0.
71. perc: Kovács labdáját Boros vette át a tizenhatoson belül, majd kilőtte a hosszú sarkot, 4-0.
83. perc: Boros baloldali oldal szabadrúgását Tóth fejelte a kapu közepébe, 5-0.

Fórizs Sándor: - Örömmel tölt el, hogy az edzésen gyakorolt játékelemeket a mérkőzésen viszont látom, és ezekből gólokat tudunk szerezni. Gratulálok a csapatnak az első történelmi sikeréhez és örülök, hogy a DVTK családhoz győzelemmel csatlakozott a női labdarúgó szakág. Köszönjük a szurkolóknak a buzdítást, reméljük mérkőzésről mérkőzésre többen lesznek a lelátón.