MK: Dabas - DVTK a 7. fordulóban
A Magyar Kupa 7. fordulójában a harmadosztályú Dabas otthonában lép pályára a DVTK. A forduló hivatalos játéknapja 2019. október 30., szerda; a továbbjutás egy mérkőzésen dől el.
A Napos Oldal magazin kamerái is forogtak Érden, a Magyar Kupa 6. fordulójában. A lefújás után Feczkó Tamás, Dejan Karan és Florent Hasani nyilatkozott stábunknak. Nézd meg, ha lemaradtál róla!
Magyar Kupa 7. forduló
2019. október 30., szerda
Dabas (NB III.) - DVTK
A továbbjutás egy mérkőzésen dől el. Amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény - függetlenül a csapatok osztályba sorolásától -, akkor 2x15 perces hosszabbítás következik. Ha a hosszabbításban mindkét sportszervezet azonos számú gólt ér el, vagy nem esik gól, a továbbjutás a büntetőpontról végzett rúgásokkal dől el.
Az ellenfél: FC Dabas
Az FC Dabast 1950-ben alapították, a klub színe piros-fehér. Évtizedeken át csak alacsonyabb osztályokban szerepeltek, majd történetük során első alkalommal 1989-ben feljutottak a harmadik vonalba. Négy év után búcsúztak az NB III. Alföld csoporttól, így ismét a Pest megyei I. osztályban szerepeltek, egészen az ezredfordulóig. 2000-ben ismét feljutottak a harmadosztályba, sőt rögtön meg is nyerték az NB III. Duna "A" csoportot, így a következő hat évben a másodosztályban vitézkedhettek, ez volt a klub legsikeresebb időszaka. 2005-től folyamatosan az NB III.-ban játszanak.
Jelenleg a 7. forduló után 7 ponttal (2 győzelem, 1 döntetlen, 4 vereség) a 13. helyen állnak az NB III. Közép-csoportban.
A Magyar Kupa 6. fordulójában Balatonlellén győztek 3-1-re (félidő: 2-0), a gólokat Popov Patrik (2) és Erős Ronald szerezte.
A dabasi csapatot erősíti a diósgyőri Szabó Bence testvére, Szabó Balázs is.
A DVTK és a Dabas a 2003/2004-es bajnokságban találkozott az NB I/B-ben, az idegenbeli 0-0-t követően hazain pályán 3-1-re győzött Őze Tibor csapata.
Az FC Dabas kerete
Kapusok
Czuczi Márton 1992.05.20.
Kersák Roland 1997.07.31.
Védők
Eördögh Levente 1994.02.23.
Földes Milán 1993.04.09.
Fritz Attila 1986.07.17.
Kiss Dávid 1998.02.10.
Kovács Árpád 2000.06.29.
Márton Dávid 1987.10.17.
Szabó Balázs 1994.12.19.
Középpályások
Csepregi Richárd 1985.07.27.
Erős Ronald 1993.01.27.
Fodor Gergely 2000.07.04.
Kőszegi Zoltán 2000.11.17.
Molnár Péter 1998.05.26.
Riesz Dávid 2001.05.07.
Szántó Gergő 1995.04.07.
Támadók
Antal Dominik 2000.02.07.
Crkvenjakov Dalibor 1988.10.31.
Fitos László 1987.02.27.
Holecz Dániel 2000.04.14.
Popov Patrik 1997.10.12.
Sándli Márk 1998.03.24.
Sánta Attila 1988.08.22.
Takács Kornél 1988.05.06.
A mérkőzés helyszíne
FC Dabas Sporttelep
2371 Dabas, Pálya utca 1.
A párosítás
FC Dabas (NB III.) - Diósgyőri VTK (NB I.)
Kazincbarcika (NB II.) - Budapest Honvéd (NB I.)
Termálfürdő Tiszaújváros (NB III.) - MOL Fehérvár FC (NB I.)
Szegedi VSE (megyei I.) - Ózdi Kohász SC (NB III.)
HR-RENT Kozármisleny (NB III.) - Kisvárda Master Good (NB I.)
Budaörs (NB II.) - ZTE FC (NB I.)
Tatabányai SC (megyei I.) - DVSC (NB I.)
Sényő-Carnifex FC (NB III.) - Mezőkövesd Zsóry FC (NB I.)
BKV Előre (NB III.) - Ferencvárosi TC (NB I.)
FC Ajka (NB II.) - Újpest FC (NB I.)
Maglódi TC (megyei I.) - Puskás Akadémia FC (NB I.)
Duna Aszfalt TLC (NB II.) - Kaposvári Rákóczi FC (NB I.)
Salgótarjáni BTC KFT (megyei I.) - Paksi FC (NB I.)
Debreceni EAC (NB III.) - MTK Budapest (NB II.)
Tamási 2009 FC (megyei I.) - Monor (NB III.)
Pápai Perutz FC (NB III.) - Vasas FC (NB II.)
ASR Gázgyár (megyei I.) - WKW ETO FC Győr (NB II.)
Nagybajomi AC (megyei I.) - Dorogi FC (NB II.)
Berettyóújfalui SE (megyei I.) - BFC Siófok (NB II.)
KTE Hufbau (NB III.) - Lipót Pékség SE (NB III.)
Szarvasi FC 1905 (megyei I.) - Balkányi SE (megyei I.)
SC Sopron (megyei I.) - Budafoki MTE (NB II.)
Dunaújváros (NB III.) - FC Nagykanizsa (NB III.)
Credobus Mosonmagyaróvár (NB III.) - Tállya KSE (NB III.)
Sárbogárd SE (megyei I.) - Vác FC (NB II.)
Vép VSE (megyei I.) - Szeged-Csanád Grosics (NB II.)
Gyirmót FC Győr (NB II.) - Soroksár SC (NB II.)
Szombathelyi Haladás (NB II.) - Herold Trans Ménfőcsanak (NB III.)
III. KER TVE (NB III.) - Nyíregyháza Spartacus FC (NB II.)
Balatoni Vasas SE (megyei I.) - Dabas-Gyón FC (NB III.)
Füzesgyarmati Sport Klub (NB III.) - Békéscsaba 1912 Előre (NB II.)
PMFC (NB III.) - Rákosmente KSK (NB III.)
A mezőny
NB I. (12 csapat)
DVTK
Budapest Honvéd
DVSC
Kaposvári Rákóczi FC
Kisvárda Master Good
Mezőkövesd Zsóry FC
MOL Fehérvár FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
Ferencvárosi TC
ZTE FC
NB II. (18 csapat)
Békéscsaba 1912 Előre
BFC Siófok
Budafoki MTE
Budaörs
Credobus Mosonmagyaróvár
Dorogi FC
Duna Aszfalt TVSE
FC Ajka
Gyirmót FC Győr
Kazincbarcika
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Soroksár FC
Szeged-Csanád Grosics
Szombathelyi Haladás
Vác FC
Vasas FC
WKW ETO FC Győr
NB III. (19 csapat)
BKV Előre
Dabas-Gyón FC
DEAC
Dunaújváros
FC Dabas
FC Nagykanizsa
Füzesgyarmati SK
Herold Trans Menfőcsanak
HR-Rent Kozármisleny
III. Ker. TVE
KTE Hufbau
Lipót Pékséd SE
Monor
Ózdi Kohász SC
Pápai Perutz FC
PMFC
Sényő-Carnifex FC
Tállya KSE
Termálfürdő Tiszaújváros
Megyei/BLSZ I. osztály (15 csapat)
ASR Gázgyár (Budapest)
Balatoni Vasas SE (Siófok, Somogy megye)
Balkányi SE (Szabolcs-Szatmár-Bereg megye)
Berettyóújfalui SE (Hajdú-Bihar megye)
Maglódi TC (Pest megye)
Nagybajomi AC (Somogy megye)
Sárbogárd SE (Fejér megye)
Sárisápi BSE (Komárom-Esztergom megye)
Salgótarjáni BTC (Nógrád megye)
SC Sopron (Győr-Moson-Sopron megye)
Szarvasi FC 1905 (Békés megye)
Szegedi VSE (Csongrád megye)
Tamási 2009 FC (Tolna megye)
Tatabányai SC (Komárom-Esztergom megye)
Vép VSE (Vas megye)