Összefoglaló 2019. október 12., szombat

NB III.: DVSC II. - DVTK tartalék 2-0 (0-0)

Az NB III. Keleti-csoportjának 10. fordulójában a DVTK tartalék együttese a DVSC második csapatának otthonában lépett pályára.

NB III. Keleti-csoport 10. forduló

DVSC II. - DVTK tartalék 2-0 (0-0)

Debrecen, Nagyerdei Stadion, 100 néző. Játékvezető: Bálint Attila (Flinta Zoltán, Vrboszki Pál)
DVSC II.: Hrabina - Damásdi, Kovács R., Bene, Sárosi, Kónya, Bouoli, Gyönyörű, Pintér, Jankelic, Belényesi. Vezetőedző: Szatmári Csaba.
DVTK tartalék: Bukrán - Orosz D., Ivánka, Orosz M., Budaházi, Ternován, Kispál, Zsiga, Tóth B., Boros, Óvári. Vezetőedző: Vég Csongor.

Csere: Damásdi helyett Sármány az 54., Zsiga helyett Gazdag a 64., Kispál helyett Jónyer a 72., Sárosi helyett Szabó Á. a 76., Bouoli helyett Györfi a 87., Óvári helyett Nagy Z. a 87. percben.
Sárga lap: Jónyer a 76. percben.
Piros lap:
Gólszerző: Sármány (1-0) az 58., Belényesi (2-0) a 61. percben.

59. perc: Sármány Kristóf fordult be a tizenhatos vonalánál es passzolta a kapuba a labdát, 1-0.
60. perc: Hazai szögletrúgás után Belényesi Csaba fejelt a diósgyőri kapuba, 2-0.

Szatmári Csaba: - Úgy gondolom, hogy az első 10-15 percben nem futballoztunk jól, de a mérkőzés folyamán egyre jobban átvettük az irányítást. A második felidő második felében több gólhelyzetetet is kialakítottunk, akár nagyobb arányú győzelmet is arathattunk volna.

Vég Csongor: - Érdekes mérkőzés volt. Nekünk nem volt elég a nulladik és az ötvennyolcadik perc közötti periódus, hogy a több nagy helyzetből lezárjuk a meccset. A hazai csapat azonban az ötvennyolc és a hatvanadik perc között eldöntötte a találkozót, mind ezt úgy, hogy addig helyzete sem volt. Nagyon fontos lesz, hogy megtaláljuk a válaszokat, hogy miért ennyire kétarcú a csapatunk egy mérkőzésen belül. Emelett a helyzetkihasználásunkat is hatékonyabbá kell tenni, különben nehéz lesz idén elérni a céljainkat. A hitünket és az önbizalmunkat nem szabad elveszíteni, mert annak a játéknak, amit mutatunk, igenis van jövője. Gratulálok a Debrecennek a győzelemhez!