Összefoglaló 2019. január 20., vasárnap

HK Nitra - DVTK Jegesmedvék 1-2 h.u.

Nagyot küzdve aratott bravúros győzelmet Nyitrán a DVTK Jegesmedvék csapata vasárnap délután. A találkozó első gólját a hazaiak szerezték, majd Žiga Pance az 51. percben egyenlített, ezért a hosszabbításra maradt a döntés. A ráadásban Szirányi Bence talált Šimboch kapujába, így fontos két ponttal gazdagodott Glen Hanlon együttese.

A találkozó első percei a nagy iram és a sok kapuralövés ellenére nem hozott komolyabb helyzetet. Az első gólszerzési lehetőségre a 6. percig kellett várni, amikor Andrej Kollár közeli próbálkozását védte magabiztosan Vay Ádám. Másfél perccel később egy korongbedobás után Pance elé került a játékszer, fonák lövését pedig Šimboch védte bravúrral. Ezt követően folytatódott a gyors, kombinatív hoki, kevés játékmegszakítással. A 15. percben Loiseau előtt adódott óriási lehetőség Harrison centerezését követően, de a kanadai csatár közelről nem tudott a kapuba találni. A kihagyott helyzet megbosszulta magát, ugyanis a 17. percben megszerezte a vezetést a nyitrai csapat. Bortňák passza után Buček tört be a kapu elé, majd saját kipattanójából megszerezte a találkozó első gólját (1-0). A harmad zárásaként egy szépen végigvitt vendég kontránál Crawford lövése ment a kapu mellé.

A második játékrész Blackwater és Marek Slovák kapuralövésével indult, amire Pance és Crawford próbálkozása volt a válasz. A 26. percben következett a mérkőzés első kiállítása, Magosi Bálint kapott két perces büntetést akadályozásért, de nem tartott sokáig a nyitrai létszámfölény, 45 másodperc múlva Scheidl is a büntetőpadra ült. Négy a négy ellen folytatták a felek, majd rövid vendég emberelőny következett, ami során nem alakult ki helyzet Šimboch kapujánál. A 33. percben újabb kiállítást jegyezhettünk fel, Szirányi akadályozta meg szabálytalanul a nyitrai csatár abban, hogy a Vayról kipattanó korongot a kapuba továbbítsa. Az emberhátrány alatt Vay több remek védést is bemutatott és a védők is önfeláldozó blokkokkal védték kapujukat. Mindössze két perce játszottak újra öt az öt ellen a csapatok, amikor előbb Marek Slovák, majd Galanisz is két perces büntetést kapott. A játékrész hajrájában Morrison és Buček lövését védte magabiztosan Vay Ádám.

A harmadik harmad a DVTK Jegesmedvék rohamaival indult, majd a nyitraiaknak sikerült több percig is a támadó harmadban tartani a korongot. A 47. percben Rapac közeli lövését védte bravúrral Vay, majd a következő cserében Kulmala találta el a kapuvasat. Három perccel később már Šimboch is tehetetlen volt, amikor egy korongbedobás után Kulmala tette középre a korongot, amit Pance elhúzott a kapus előtt és a hálóba lőtt (1-1). A rendes játékidőből hátralévő 9 percben a nyitraiak támadtak aktívabban, de a vendég ellentámadásokban is sok veszély rejlett. Újabb gól már nem született, így a ráadásra maradt a döntés.

A hosszabbításban rendkívül nyíltan játszottak a csapatok a három a három elleni játék során, így rengeteg lehetőség adódott a kapuk előtt. Előbb Bortňák próbálkozott, majd Kulmala kétszer is megnyerhette volna a meccset. Másfél perccel a ráadás vége előtt Harrison lőtt kapura, a lecsorgó korongra pedig a támadást követő Szirányi ért oda először és megszerezte a fontos pluszpontot csapatának (1-2).

Tipsport Liga

45. forduló

2019. január 20. 16:00

HK Nitra - DVTK Jegesmedvék 1-2 h.u. (1-0, 0-0, 0-1, 0-1)

Nyitra, Nitra Arena, 1.648 néző, játékvezetők: Vladimír Fridrich, Róbert Müllner, Peter Šefcik, Michal Orolin

HK Nitra: Šimboch (Foltán) – Mezei, McCormack, Korim, Morrison, Versteeg, Pupák, Sloboda, Patoprsty, Kollár, Blackwater, Slovák, Lantoši, Scheidl, Kerbashian, Buček, Bortňák, Rapác, Hrušík, Fominykh, Hrušik, Vezetőedző: Antonín Stavjaňa

DVTK Jegesmedvék: Vay (Adorján) - Crawford, Kiss, Szirányi, Láda, Milam, Gőz, Slovák, Kulmala, Vas, Pance, Magosi, Harrison, Loiseau, Somogyi, Miskolczi, Galanisz, Vojtkó, Vezetőedző: Glen Hanlon

1-0 16:56 Buček (Bortňák)
1-1 50:58 Pance (Kulmala, Slovák)
1-2 63:31 Szirányi (Harrison)

Strenk Hunor: A négy órás út után sikerült jól kezdenünk a mérkőzést és az első harmadban 4-5 gólszerzési lehetőségünk is volt, de mégsem tudtunk betalálni. A második harmadban a nyitraiak nagy nyomás alá helyeztek minket, ennek következtében néha túl sokáig maradtunk a saját zónánkban. A harmadik játékrész kiegyenlített küzdelmet hozott és végül sikerült betalálnunk a hazaiak kapujába. A ráadásban eltaláltuk a kapuvasat, majd jött Szirányi remek gólja. Mindent összevetve úgy gondolom, hogy megérdemelten nyertük meg a találkozót és fontos pontokat szereztünk. A srácok jól dolgoztak és örömteli látni az a fejlődést, amin keresztülmentek, hiszen a bajnokság első mérkőzésén ugyanitt 6-1-es vereséget szenvedtünk.