Összefoglaló 2018. november 27., kedd

HC 07 Detva - DVTK Jegesmedvék 2-3

Mindhárom bajnoki pontot elhozta Gyetváról a DVTK Jegesmedvék csapata. A keddi találkozón kétszer is vezetést szerzett a hazai gárda, azonban előbb Loiseau, majd emberhátrányból Magosi egyenlített. Szűk hat perccel a mérkőzés vége előtt Szirányi Bence lőtte a győztes gólt.

A találkozó előtt mindössze két pont választotta el a feleket, így izgalmas találkozóra volt kilátás. Ennek tudatában az első perctől kezdve nagy tempóban játszottak a csapatok, az első nagyobb helyzetig viszont a 4. percig kellett várni, amikor Magosi lövését védte szép mozdulattal a hazaiak kapusa. Ezt követően mindkét együttes kipróbálhatta magát emberelőnyös szituációban, amelyek során a gyetvai csapat nem tudott helyzetet kialakítani, vendég oldalról viszont Pance előtt adódott lehetőség, de nem sikerült az üresen maradt kapuba lőnie, mert a korong lepattant az ütőjéről. A folytatásban felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de úgy tűnt, hogy a szünetig nem születik meg a találkozó első találata, de hat másodperccel a játékrész vége előtt váratlanul megszerezte a vezetést a hazai csapat. Ďaloga lekészítése után Gašpar próbált lőni, azonban Galanisz felszedte az ütőjét. A korong a szlovák csatárnál maradt, aki így újból próbálkozhatott és a második kísérletből, a kapu jobb oldalába lőtt (1-0).

A középső játékrész Somogyi ziccerével indult, de a csatár kapáslövését Petrik bravúrral hárította. Aktívabban támadott a fehér mezes DVTK Jegesmedvék, ez a lövések és a helyzetek számában is megnyilvánult. Főleg az első két csatársor játszott kapura veszélyesen. Loiseau, Kulmala és Vas helyzete is kimaradt, de a 32. percben már a gyetvai kapus sem tudta megakadályozni az egyenlítő találatot. Három az egy ellen támadhatott a miskolci csapat, Magosi szép keresztpasszát Loiseau közelről továbbította a kapuba, mielőtt beérték volna a védők (1-1). Két perccel később ismét Loiseau volt a főszereplő, aki a pálya széléről tört be a kapu elé, ott pedig ütközött Petrikkel. A kapus rövid ideig lentmaradt a jégen, de folytatni tudta a játékot. Fél perc sem volt már hátra a harmadból, amikor Kulmala a támadó harmadban lökte palánkra ellenfelét, aki szintén lentmaradt a jégen, a finn csatár pedig két perces büntetést kapott. Mindössze 15 másodperc alatt ki is használta az emberelőnyt a hazai csapat, Hraško kékvonalról eleresztett lövése talált utat a kapuba (2-1). A játékrész két gólszerző dulakodásával ért véget, Loiseau és Hraško kapott páros büntetést.

Négy a négy ellen kezdték a csapatok a záró harmadot, majd mikor újra öt mezőnyjátékossal játszottak a felek Galanisz ugorhatott volna ki egyedül, de a korongátvétele nem sikerült. Ugyan ebben a percben Harrison szabálytalankodott a támadó harmadban, így a kiállítás sorsára jutott. Újabb gólt azonban Magosi Bálint szerzett, hiszen a csapatkapitány a védekező kékvonalnál korongot szerzett, amivel végig is ment a pályán, majd a kapus lepkés kesztyűje felett a hálóba lőtt (2-2). Az egyenlítő találat után átvette a kezdeményezést a gyetvai csapat, a korong a vendég harmadban tartózkodott többet, a lövéseknél viszont Vay magabiztos védéseket mutatott be. Az 55. percben Loiseau szerzett korongot a hazai sarokban, majd az érkező Szirányi elé tálalt, aki kapásból a bal felső sarokba lőtt, megszerezve ezzel a vezetést csapata számára (2-3). A hátralévő szűk hat percben a gyetvaiak mindent megtettek az egyenlítésért, de remekül működött a vendégek védelme és már a semleges harmadban megszűrték a támadásokat. Az utolsó percben Petrík helyett mezőnyjátékos érkezett a jégre, de az eredmény már nem változott, így egy izgalmas és nagy csatát hozó mérkőzésen fontos három pontot szerzett Glen Hanlon csapata.

Tipsport Liga

27. forduló

2018. november 27. kedd 18:00

HC 07 Detva - DVTK Jegesmedvék 2-3 (1-0, 1-1, 0-2)

Gyetva, Zimny Stadion, játékvezetők: Daniel Konc, Milan Novák, Roman Vyleta, Peter Rojík

DVTK Jegesmedvék: Vay (Adorján) - Crawford, Kiss, Szirányi, Slovák, Gőz, Milam, Láda, Pance, Vas , Kulmala, Harrison, Magosi, Loiseau, Somogyi, Miskolczi, Galanisz, Ritó, Hajós, Vojtkó, Vezetőedző: Glen Hanlon

HC 07 Detva: Petrík (Riečický) - Kuklev, Chovan, Hraško, Sládok, Fekiač, Šimon, Gachulinec, Surový, Ščurko, Murček, Puliš, Fekiač, Ďaloga, Gašpar, Žilka, Tibenský, Chovan, Valent, Kral, Gilák, Vezetőedző: Josef Turek

Büntetés percek 6-8
Buli elhozatal 17/24 (70.83 %) : 7/24 (29.17 %)