Összefoglaló 2018. november 14., szerda

DVTK Jegesmedvék - HK Dukla Trenčín 3-2

Izgalmas mérkőzésen győzte le a HK Dukla Trenčín csapatát a DVTK Jegesmedvék. A gól nélküli első harmad után Milam és Miskolczi szerzett kétgólos előnyt, amit a trencséniek még kiegyenlítettek, azonban kilenc perccel a mérkőzés vége előtt Galanisz megszerezte a győztes találatot.

Ezúttal Adorján Attilával a kapuban kezdte a mérkőzést a hazai pályán játszó DVTK Jegesmedvék csapata. Nagy tempóban folyamatos játékkal indult a találkozó, az első öt percben csupán egy játékmegszakítást, valamint Vincze és Miskolczi lövését jegyezhettünk fel. A folytatásban Bližňák és Mikula révén a vendégek is veszélyeztetni tudták Adorján kapuját. Sokat korcsolyáztak a játékosok, ennek következtében mindkét térfélen felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de az utolsó passzok és a lövések pontatlanok voltak. A 11. percben Szirányi Bence maradt lent a jégen egy ütközést követően, azonban a válogatott hátvéd folytatni tudta a játékot. Egy perccel később Hajós és Láda alakított ki nagy helyzetet, de előbb egy vendég blokk miatt nem született gól, majd Valent védett. A harmad utolsó jeleneteként Somogyi lövése találta el a Trenčín kapuját.

A középső játékrész első percében Krejči kapott két perces büntetést, mert ütőjével arcon találta Kulmalát. Öt a négy elleni játék során Milam passzolt a sarokban álló Magosihoz, a csapatkapitány szép mozdulattal visszajátszotta a korongot az amerikai védőhöz, aki kapásból Valent mellett a hálóba lőtt (1-0). Egyenlő létszámban sebességi fokozatot váltott a Trenčín, Holenda, Gula és Mikula lövését is hárítania kellett Adorjánnak. Azonban a vendég nyomás lankadni kezdett, hiszen remek kontrákat vitt végig Glen Hanlon csapata. A 29. percben Alexis Loiseau kapott nagyszerű indítást, amivel kilépett a védők között és csak szabálytalanul tudták megakadályozni a gólszerzésben, így büntetőlövés következhetett. A rávezetésnél Loiseau Valent lábai között próbálta eltenni a korongot, de a vendégek kapusa hárította a kísérletet. Ezt követően egy Hajós helyzetet láthattak a nézők, majd a 33. percben Miskolczi és Harrison indult meg és egy szép passzváltást követően Miskolczi közelről lőtt a kapuba (2-0). Szűk két perc múlva Adorján kapott két perces büntetést, az emberelőnyt pedig kihasználta a trencséni csapat. Holenda lövésébe Sádecky szúrt bele a kapu előtt, a korong pedig a vasról pattant a kapuba (2-1). A harmadot Bartovič kiállítása zárta.

A záró harmadot emberelőnyben kezdte a hazai csapat, majd Szirányi is két perces büntetést kapott. Magosi emberhátrányban is nagy helyzetet alakított ki, de Valent bravúrral védett. A 46. percben kiegyenlített a Trenčín, hiszen Gula a kékvonalról talált be Adorján kapujába (2-2). Az egyenlítő találat után a játék a tavalyi ezüstérmes harmadban folyt és sorra jöttek a DVTK helyzetek, csak idő kérdése volt, hogy mikor születik meg az újabb vezető gól. Ez az 52. percben következett be, amikor emberelőnyben Galanisz szúrt bele Szirányi centerezésébe, a korong pedig a kapuba jutott (3-2). A vendégek a bekapott gól után mindent egy lapra feltéve támadtak, de a Jegesmedvék veszélyes ellentámadásokat is vezettek és okos játékkal pörgették a másodperceket. Peter Oremus a kapusát is lehozta a gólszerzés érdekében, azonban a hazai csapat remekül védekezett, így megszerezte a három pontot és a tabella kilencedik helyére lépett fel.

Tipsport Liga

21. forduló

2018. november 14. szerda 18:00

DVTK Jegesmedvék - HK Dukla Trenčín 3-2 (0-0, 2-1, 1-1)

Miskolci Jégcsarnok,1240 néző, játékvezetők: Milan Novák, Peter Jonák, Andrej Bogdan, Martin Smrek

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Vay) - Crawford, Kiss, Milam, Szirányi, Láda, Slovák, Vojtkó, Magosi, Loiseau, Kulmala, Pance, Vas, Somogyi, Miskolczi, Galanisz, Harrison, Ritó, Hajós, Vincze, Vezetőedző: Glen Hanlon

HK Dukla Trenčín: Valent (Šimko) – Rýgl, Krejči, Bohunický, Holenda, Gula, Kovar, Luža, Pardavý, Radivojevič, Ölvecký, Sojčík, Bartovič, Sádecký, Hecl, Varga, Bližňák, Švec, D. Hudec, Dlouhy, Mikula, Vezetőedő: Peter Oremus

Büntetés percek 4-6
Buli elhozatal 34/57 (59.65 %) : 23/57 (40.35 %)