Összefoglaló 2018. november 13., kedd

HK Orange 20 - DVTK Jegesmedvék 1-8

Magabiztos játékkal, végig vezetve aratott gólzáporos sikert a DVTK Jegesmedvék a HK Orange 20 ellen. A nyolc vendég találatot hat különböző játékos szerezte, Vas és Kulmala pedig két gólt is szerzett.

Glen Hanlon vezetőedző jó pár változtatást eszközölt a csatárhármasok összetételén, hiszen az első sorban ezúttal Loiseau és Kulmala játszott Magosi mellett, a másodikban Somogyi került Vas és Pance mellé, a harmadikban pedig Miskolczi, Galanisz és Harrison kapott helyet. A mérkőzést esélyeshez méltóan kezdte a DVTK Jegesmedvék csapata, a játék javarészt a szlovák harmadban folyt, így mindösszesen 4 percet kellett várni a vezető találatra. Pance vitte be a korongot a támadó harmadba, kitette azt Vas Jánosnak, majd a kapu elé érkezett, ahol a Vastól visszakapott korongot fonákkal a kapuba juttatta (0-1). Másfél perccel az első találat után emberelőnybe került a DVTK Romaňák kiállítása után, amit bő egy perc alatt sikerült is kihasználni. Somogyi a kék vonalon szép mozdulattal vette át a korongot, így lépéselőnybe került a védővel szemben, kapuratört, azonban lőni nem tudott, de még volt ideje visszapasszolni az érkező Vasnak, aki a bal felsőbe lőtt (0-2). Támadásban maradt a vendég együttes, mind a négy sor alakított ki veszélyes helyzeteket. A 10. percben Kulmala találta el közelről a kapuvasat. Négy perccel később Vas magas bottal való játékért kapott két perces büntetést. Az emberelőny alatt Úrbánek és Kupec lövése találta el Vay kapuját, de nem született gól. Már egyenlő létszámban játszottak a csapatok, amikor Milam a saját harmadában eladott egy korongot, amire Minárik csapott le és egy igazítás után a kapu bal oldalába lőtt (1-2). 14 másodperc múlva Kulmala visszaállította a kétgólos különbséget, amikor Loiseau kapu mögül visszatett korongját lőtt a hálóba (1-3).

A középső játékrészből mindössze 19 másodperc telt el, amikor Magosi kapu mögül visszatett korongja Crawfordot találta meg, a védő pedig a bedobópont magasságáról lőtt a hazaiak kapujába (1-4). Még ugyanebben a percben Szirányi kapott két perces büntetést. Az emberhátrány alatt Magosi szerzett korongot a kékvonalon, majd egy szép passzal ugratta ki a középen érkező Galaniszt, aki Sklenár lábai között a kapuba juttatta a játékszert (1-5). A folytatásban sem változott a játék képe, folyamatosan a Jegesmedvék domináltak, és sorra alakították ki a nagyobbnál nagyobb helyzeteket. Újabb gól a 33. percben született, amikor Kiss Dániel kiállítása miatt emberhátrányban játszottak a vendégek, azonban ismét sikerült négy mezőnyjátékossal gólt szerezni. Harrison indult meg a pálya szélén, keresztpassza Vas János találta meg, aki az elvetődő kapus felett a hálóba lőtt (1-6). Ezt követte egy Fafrák és egy Magosi helyzet, majd a 35. percben hat gólosra nőtt a különbség. Loiseau lövése Magosi elé pattant ki Sklenárról, a csapatkapitány a kapu közvetlen közelében került lövőhelyzetbe, azonban okosan látta meg, hogy Kulmalát még nagyobb helyzetbe hozhatja, a finn csatár pedig az üresen maradt kapuba lőtt (1-7). Szűk egy perccel később Somogyi Balázs növelte a vendég találatok számát. Kiss Dániel lövése kipattant Sklenárról éppen Somogyi elé, aki egy cselt követően higgadtan a kapuba emelt (1-8).

A záró harmadban visszavettek a tempóból a csapatok, az eddigiekhez képest kevés lövést jegyezhettünk fel. A 46. percben esély nyílt a hazaiak előtt a második gól megszerzésére, hiszen három csatár támadott egy hátvéd ellen, de a szép védőmunkának köszönhetően nem alakult ki komolyabb helyzet. Az utolsó percekben Miskolczi kiállítása miatt még emberelőnyben is próbálkozhatott a HK Orange 20, ami alatt Fafrák és Kollár lövése után védett Vay. A hátralévő percekben már nem történt említésre méltó esemény, így 8-1-re győzött a DVTK Jegesmedvék. Érdekesség, hogy a szlovák fiatalok ebben az idényben két alkalommal kaptak hat gólnál többet egy mérkőzésen, mindkétszer Glen Hanlon csapata ellen.

Tipsport Liga

21. forduló

2018. november 13. kedd 17:00

HK Orange 20 - DVTK Jegesmedvék (1-3, 0-5, 0-0)

Pöstyén, Easton Arena, 150 néző, játékvezetők: Milan Adamec, Milan Novák, Daniel Konc, Jozef Valo

HK Orange 20: Sklenár - Kupec, Golian, Nahálka, Boldižar, Brincko, Romaňák, Švec, Lavicka, Fafrák, Urbánek, Kollár,Giertl, Lunter, Jušcák, Havrila, Köver, Čenka, Džugan, Minárik, Vezetőedző: Ernest Bokros

DVTK Jegesmedvék: Vay (Adorján) – Crawford, Kiss, Milam, Szirányi, Láda, Slovák, Vojtkó, Magosi, Loiseau, Kulmala, Pance, Vas, Somogyi, Miskolczi, Galanisz, Harrison, Ritó, Hajós, Vincze, Vezetőedző: Glen Hanlon

0-1 03:55 Pance (Vas)
0-2 06:19 Vas (Somogyi, Galanisz)
1-2 15:53 Minárik
1-3 16:07 Kulmala (Loiseau, Magosi)
1-4 20:19 Crawford (Magosi, Kulmala)
1-5 22:33 Galanisz (Magosi)