Összefoglaló 2017. március 20., hétfő

MAC - DVTK Jegesmedvék 3-4

A MOL Liga döntőjének 4. mérkőzésén Budapesten győzött a DVTK Jegesmedvék csapata, így szerdán hazai pályán már a bajnoki címért korcsolyáznak jégre Doug Bradley tanítványai. A párharc állása 3-1 a piros-fehérek javára.

Több száz miskolci szurkoló kísérte a DVTK Jegesmedvék csapatát a budapesti Tüskecsarnokba.

A mérkőzés elején lüktető, és rendkívül nagyiramú meccset láthattak a nézők, helyzetek voltak mindkét oldalon. A MAC előtt adódott egy nagyobb lehetőség, de Adorján szépen védett. Az ötödik percben a piros fehér gárda szerezte meg a vezetést. Toulmin ugratta ki Sakarist, aki Bálizs Bence lába között talált utat a kapuba. Négy perccel később egy bulit követően szerencsésen került Somogyi elé a korong, aki nagy erővel lőtt a léc alá. Néhány pillanattal később emberelőnyben támadhatott a hazai csapat, de hősies védekezéssel és nagy Adorján bravúrokkal sikerült átvészelni az emberhátrányt. A harmad végén aztán csodálatos góllal szerezték meg a vezetést a piros-fehérek. Colin Joe egy gyönyörű cselt mutatott be saját harmadában, kiugratta Miskolczit, aki Tóth elé tálalt. Egyedül maradó csatárunk pedig Bálizs lepkés kesztyűje alatt megszerezte a vezetést.

A második harmad a nagy helyzetek játékrésze volt. Emberelőnyös lehetőségek voltak mindkét oldalon, de a kapusok résen voltak. Ha pedig már a kapusok sem tudtak hárítani, a kapuvas állta útját a korongoknak. A DVTK Jegesmedvék oldaláról Sakaris és Toulmin állt a legközelebb a gólszerzéshez, de nem tudtak betalálni. A rengeteg játékmegszakítással tarkított harmadban nem esett gól.

A záró játékrész rosszul kezdődött csapatunk számára. Olson lőtt takarásból, amellyel egyenlítettek a hazaiak. A folytatásban újra támadásba lendült csapatunk melynek eredménye két emberelőnyben mutatkozott meg. Csodálatos kombinációból értékesítettük az emberelőnyünket. Hajós, Tóth, Miskolczi volt a korong útja, aminek a végén saját nevelésű támadónk gyönyörűen lőtte a korongot Bálizs mellett a kapuba. A tanácstalannak tűnő hazaiak próbálkoztak, de a fantasztikusan védő Adorján mindent védett. Emberelőnybe került a MAC, de Colin Joe remekül indította Toulmint, aki kiugratta Johnstont és kanadai támadónk gyönyörűen használta ki a lehetőséget. Az utolsó percekben mindent megpróbált a hazai csapat, de csak a szépíteni tudtak az utolsó másodpercekben.

Így csapatunk megnyerte a mérkőzést, és 3-1-re vezet a párharcban. Folytatás szerdán, Miskolcon, ahol akár már bajnokot is avathatnak.

DVTK (@dvtkinstagram) által megosztott bejegyzés,

MOL Liga rájátszás, döntő 4. mérkőzés

MAC Budapest - DVTK Jegesmedvék 3-4 (1-2, 0-0, 2-2)

Budapest, Tüskecsarnok, 1600 néző. Játékvezető: Babic, Kincses, Kókai, Nagy A.
MAC: Bálizs (Arany) - Kovács B., Escobedo, Nikiforov, Booras, Nagy G. - Olson, Pozsgai, Terbócs, Nagy K., Jubinville - Ruikka, Vokla, Somogyi, Könczei, Kovács Cs. - Silló, Mestyán, Tóth R., Roczanov, Keresztury. Vezetőedző: Majoross Gergely.
DVTK Jegesmedvék: Adorján (Kiss) - Láda, Leppanen, Pavuk, Galanisz, Sági - Vojtkó, Gőz, Tóth, Hajós, Miskolczi - Tuominen, Joe, Toulmin, Johnston, Sakaris - Karda, Laczkó, Popovics, Ritó, Szopos. Vezetőedző: Doug Bradley.

3. harmad: 59:56: Pozsgai 3-4

Doug Bradley: - Nagyon örülök a győzelemnek! Idegenben, egy ilyen párharcban ez mindig hatalmas fegyvertény. Szenzációs kapusteljesítmény segített minket, Adorján Attila egészen fantasztikusan védett. A speciális csapatrészeink is remekeltek, emberelőnyben és emberhátrányban is betaláltunk, ráadásul minden emberhátrányunkat kivédekeztük. Az utolsó és egyben legnehezebb lépés még hátra van, teljes erőnkkel készülünk a következő meccsre!