Összefoglaló 2017. március 14., kedd

DVTK Jegesmedvék - MAC 5-4 (h.u.)

A MOL Liga döntőjének első mérkőzésén a rendes játékidő végén mentette hosszabbításra a találkozót a vendég MAC. A hosszabbításban jött Andrew Johnston, és második góljával eldöntötte a meccset. Az egyik csapat négy győzelméig tartó párharc állása 1-0 a DVTK Jegesmedvék javára.

A korai kezdési időpont ellenére, nagyszámú közönség fogadta a MOL Liga döntőjének résztvevő csapatait. Jók kezdett csapatunk, azonnal magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, de Bálizs remekül védett. Kétszer próbálkozhattunk emberelőnyben, de gólt nem sikerült szerezni. A harmad végén megtört a gólcsend. Joe adott egy remek passzt Johnstonnak aki gyönyörűen lőtte ki a felső sarkot. Nem sokáig örülhettünk a vezetésnek. A szintén remekül védő Adorján védése után Vokla elé került a korong és takarásból egyenlített.

A második harmadban sem változott a játék képe. A DVTK Jegesmedvék domináltak, de sorra maradtak ki a helyzetek. Kemény összecsapást láthattak a nézők, de kiállítás sorsára egyik oldalon sem került senki. A harmad végén aztán megtört a gólcsend, amikor Pavuk robbant be a kapu elé és szerzett vezetést csapatunknak. Másfél perccel később már kettővel vezetett csapatunk. Galanisz a kapu háta mögül szemfüles módon tett kapu elé egy korongot, ami egy védő korcsolyájáról vágódott a kapuba. Sajnos a harmad végén megint szépítettek a vendégek. Nikiforov maradt üresen a hosszú oldalon, Adorján kiszolgáltatott helyzetben volt.

A harmadik harmad remekül indult számunkra. Tuominen találta meg Toulmint egy remek koronggal, kanadai légósunk kivárt, és okos gólt lőtt Bálizs lábai között. A mérkőzés java részében csapatunk akarata érvényesült, de a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat. A vége előtt 5 perccel kerültünk először emberhátrányba, ami megfordította a meccs menetét. Ugyan a hátrányt még kivédekeztük, de a MAC átvette az irányítást. A nagy nyomás pedig két gólt eredményezett. Előbb Booras szépített, majd Escobedo egyenlített, így jöhetett a ráadás.

A hosszabbításra azonban hatalmas lendülettel ment ki a csapatunk. Sakaris szerzett korongot a támadóharmadban, majd Toulmin passzát Johnston rendkívül higgadtan a hálóba emelte, így megnyertük az első meccset, amelyen végig jobban játszott és akart csapatunk.

Folytatás csütörtökön Budapesten.

MOL Liga rájátszás, döntő 1. mérkőzés

DVTK Jegesmedvék - MAC Budapest 5-4 (1-1, 2-1, 1-2, 1-0)

Miskolci Jégcsarnok, 1700 néző. Játékvezető: Haszonits, Kincsecs, Kókai, Nagy A.
DVTK Jegesmedvék: Adorján (Kiss) - Láda, Leppanen, Pavuk, Galanisz, Magosi - Vojtkó, Gőz, Tóth, Hajós, Miskolczi - Tuominen, Joe, Toulmin, Johnston, Sakaris - Albert, Laczkó, Popovics, Ritó, Sági. Vezetőedző: Doug Bradley.
MAC: Bálizs (Arany) - Kovács B., Escobedo, Nikiforov, Booras, Jubinville - Olson, Pozsgai, Keresztury, Nagy K., Nagy G. - Ruikka, Vokla, Somogyi, Könczei, Kovács Cs. - Schmál, Mestyán, Tóth R., Roczanov, Terbócs.Vezetőedző: Majoross Gergely.

hosszabbítás: 62:24 Johnston (Sakaris, Toulmin) 5-4

Az egyik csapat négy győzelméig tartó párharc állása 1-0 a DVTK Jegesmedvék javára.

Edzői értékelés

Doug Bradley: - Nagyon boldog vagyok, hogy megnyertük a meccset, de sajnáltam, hogy a harmadik harmadban kiengedtük a kezünkből a biztos vezetésünket. A játék képével elégedett voltam, a sárcok betartották a taktikai utasításokat, fegyelmezetten játszottunk és egy nagyon erős rivális sikerült megvetni. Ez csak az első meccs volt, dolgozunk és készülünk tovább.