Összefoglaló 2017. május 14., vasárnap

DVTK - Sopron 23-0 (12-0)

Az idény utolsó hazai mérkőzésén valóságos gólparádét rendezett a DVTK női csapata, amely már a múlt héten megnyerte az NB II.-t, és feljutott az élvonalba. Olivera Marković 8, Bukovszki Mónika 5, Vachter Fanni 3, Bianca Sandu, Corina Olar és Kerekes Krisztina 2, Boros Kinga 1 gólt szerzett.

Női NB II. 21. forduló

Diósgyőri VTK - SC Sopron 23-0 (12-0)

Miskolc, DVTK Edzőközpont, 100 néző. Játékvezető: Rúsz Márton (Kopcsó Dénes, Vinga Roland).
DVTK: Varga L. - Jáhn, Kresák, Olar, Boros - Újvári, Tóth A., Vachter, Sandu - Bukovszki, Marković. Vezetőedző: Fórizs Sándor.
Sopron: Galambos - Kocsis P., Gyurasits, Sábján, Pósza,  Kovács K., Pásztor, Farkas D., Kondor, Eper, Sudár. Vezetőedző: Horváth Gábor.

Csere: Kresák helyett Paranai és Galambos helyett Polgár a 46., Újvári helyett Kerekes az 55.,, Farkas D. helyett Páli és Gyurasits helyett Ihász a 63. Sandu helyett Sinka a 65., Pósza helyett Kamper és Pásztor helyett Németh Z. a 68. percben.
Sárga lap: Bukovszki a 10. percben.
Gólszerző: Vachter (1-0) a 3., Bukovszki (2-0) a 9., Marković (3-0) a 12., Vachter (4-0) a 16., Marković (5-0) a 18., Boros (6-0) a 26., Marković (7-0) a 28., Bukovszki (8-0) a 29., Bukovszki (9-0) a 31., Sandu (10-0) a 35., Bukovszki (11-0) a 38., Sandu (12-0) a 40., Marković (13-0) a 46., Bukovszki (14-0) az 53., Marković (15-0) az 57., Olar (16-0) az 59., Marković (17-0) a 69., Marković (18-0) a 74., Vachter (19-0) a 77., Olar (20-0) a 80., Kerekes (21-0) a 81., Marković (22-0) a 89., Kerekes (23-0) a 90. percben.

3. perc: Sandu beadását kiütötte a soproni kapus Vachter elé, aki átvette a labdát, és a kapuba lőtt, 1-0

9. perc: Vachter alapvonalról visszagurított labdáját Bukovszki váltotta gólra, 2-0

12. perc: Vachter indította Markovićot, aki a hosszú alsó sarokba gurított, 3-0)

16. perc: Marković indításával Vachter lépett ki, elhúzta a kapus mellett a labdát, és a hálóba lőtt, 4-0

18. perc: Sandu bal oldali beadását Marković lőtte a kapuba, 5-0

26. perc: Tóth A. labdájával Boros lépett ki, és passzolt a kapuba, 6-0

28. perc: Újvári labdáját Marković vezette kapura, majd a rövid alsó sarokba passzolt, 7-0

29. perc: Boros bal oldali lapos beadását Bukovszki gurította a kapuba, 8-0

31. perc: Sandu passzolt Bukovszkihoz a 16-oson belül, aki értékesítette a helyzetet, 9-0

35. perc: Vachter labdájával Bukovszki tört be a 16-oson belülre, Sanduhoz passzolt, aki azt a kapuba lőtte, 10-0

38. perc: Jáhn lövése kipattant a kapusról, a kipattanóra Bukovszki érkezett, és a hálóba lőtt, 11-0

40. perc: Marković labdáját Sandu vette át a 16-oson belül, és a hosszú alsó sarokba lőtt, 12-0

46. perc: Marković szép szóló után passzolt a hosszú alsó sarokba, 13-0

53. perc: Sandu passzát Bukovszki lőtte a kapuba, 14-0

57. perc: Paranai passzával Marković indult meg, Bukovszkival kényszerítőzött, majd a visszakapott labdát a hálóba lőtte, 15-0

59. perc: Marković passzát Olar lőtte a rövid felsőbe, 16-0

69. perc: Vachter passzolt Markovićhoz, aki betört a 16-oson belülre, és a kapuba bombázott, 17-0

74. perc: Olar szólója után Markovićhoz emelt, aki a kapus fölött a hálóba továbbította a labdát, 18-0

77. perc: Olar indításával Vachter lépett ki, a kapust is kicselezte, majd a hálóba gurított, 19-0

80. perc: Vachter passzát Olar átvette, majd a rövid felső sarokba bombázott, 20-0

81. perc: Tóth A. labdájával a csereként beállt Kerekes lépett ki, majd a kapu hosszú oldalába lőtt, 21-0

89. perc: Olar passzát Marković váltotta gólra, 22-0

90. perc: Olar átadásával Kerekes indult meg, végül a rövid alsó sarokba passzolt, 23-0

Fórizs Sándor: - Mindenekelőtt köszönettel tartozunk a soproni csapatnak, hogy eljöttek, és játszottak ellenünk. A saját csapatomnak pedig gratulálok a nagy különbségű győzelemhez! Szerettünk volna a bajnokságban egyszer húsz gól fölé jutni, ami most sikerült. Nagyon együtt van a csapat, bízom benne, hogy az NB I.-ben is sok sikert fogunk elérni. Még egyszer gratulálok a bajnoki címhez! A szurkolóknak pedig köszönöm, hogy ennyien kijöttek, és a mérkőzés után közösen ünnepeltük a sikert.