Összefoglaló 2017. április 1., szombat

ZTE FC - DVTK 0-12 (0-9)

A Zalaegerszeg vendégeként lépett pályára a Női NB II-es bajnokság 15. fordulójában a Fórizs Sándor vezette DVTK női nagypályás csapata. A diósgyőriek magabiztos sikert arattak a zalaiak otthonában. Olivera Markovic négy találatig jutott, Vachter Fanni mesterhármast szerzett, Bukovszki Mónika, Sandu BIanca is duplázott, Boros Kinga pedig egyszer talált a kapuba.

Női NB II. 15. forduló

Zalaegerszegi TE FC - Diósgyőri VTK 0-12 (0-9)

Zalaegerszeg, Zalaegerszegi Ifjúsági Sportcentrum. Játékvezető: Marton Ferenc (Kustán Csaba, Rózsás Rita)
ZTE: Fülöp - Kovács, Szegedi, Császár, Tolnay, Bedő, Luczi, Gáspár, Király, Sümeghy, Góczán.
DVTK: Varga - Paranai, Kresák, Olar, Boros - Skaliczki, Sandu, Vachter, Jáhn - Bukovszki, Markovic. Vezetőedző: Fórizs Sándor

Csere: Góczán helyett Horváth a 42., Skaliczki helyet Sinka a 60., Bukovszki helyett Kerekes a 68. percben.
Sárga lap: Luczi a 80. percben.
Piros lap:
Gólszerző: Markovic (0-1) a 9., Sandu (0-2) a 16., Vachter (0-3) a 20., Markovic (0-4) a 21., Bukovszki (0-5) a 26., Vachter (0-6) a 27., Vachter (0-7) a 30., Sandu (0-8) a 36., Bukovszki (0-9) a 44., Boros (0-10) az 53., Markovic (0-11) az 55., Markovic (0-12) a 75. percben.

Kulcspillanat

9. perc: Jáhn indításával Vachter indult el, aki Markovichoz passzolt, ő pedig a kapu közepébe gurította a labdát, 0-1
16. perc: Markovic visszagurított passzát Sanduguriította a kapuba, 0-2.
19. perc: Markovic visszagurítását Vachter értékesítette, 0-3.
20. perc: Sandu mélységi passzával Markovic indult meg és helyezte a kapuba, 0-4.
21. perc: Markovic visszagurítását Bukovszki lőtte a kapuba, 0-5.
26. perc: Markovic passzát Vachter átvette és a jobb alsó sarokba gurította, 0-6.
30. perc: Vachter indult meg a félpáyláról, és a tizenhatoson belülről a sarokba gurított, 0-7.
36. perc: Markovic mélységi passzát Sandu vette át és a tizenhatoson belülről a hálóna továbbította, 0-8.
44. perc: Sandu egyéni akciója után Bukovszkihoz passzolt, aki a kapuba lőtte a labdát, 0-9.
54. perc: Jáhn indítását Boros vette át a tizenhatoson belül és lőtte a hosszú sarokba a labdát, 0-10.
55. perc: Olar negyven méteres indításával Markovic lépett ki és lőtte a hosszú sarokba, 0-11.
75. perc: Markovic-Kerekes-Markovic összjáték után, utóbbi játékos passzolt a kapuba, 0-12.

Fórizs Sándor: - Az első félidőben nagyon jól játszottunk és sikerült kilenc gólt rúgnunk. A második félidőben sokat tartottuk a labdát az ellenfél térfelén, de sajnos a helyzetek nem úgy sikerült kihasználni ahogy szertük volna. Gratulálok a csapatnak a nagy arányú győzelemhez.