Összefoglaló 2016. november 30., szerda

MK: Putnok - DVTK 1-4 (1-1)

A Magyar Kupa 8. fordulójában magabiztosan jutott tovább a DVTK a legjobb 16 csapat közé, miután a második félidőben érvényesítette tudásbeli és erőnléti fölényét. A diósgyőri gólokat Novothny Soma, Nono, Makrai Gábor és Elek Ákos szerezte, putnoki részről a diósgyőri nevelés, Csirszki Martin volt eredményes.

Magyar Kupa 8. forduló

Putnok FC - Diósgyőri VTK 1-4 (1-1)

Putnok, Várady Béla Sportközpont, 1300 néző. Játékvezető: Takács János (Szert Balázs, Kulcsár Judit).
PFC: Botló - Nyisalovits, Nagy Cs., Fehér B., Tóth Sz. - Madarász, Illés R., Zimányi, Czető - Csirszki, Kovács B. Vezetőedző: Koszta Péter.
DVTK: Rados - Eperjesi, Lipták, Jagodinskis, Nemes - Elek - Vela, Nono, Bognár I., Makrai - Novothny. Vezetőedző: Horváth Ferenc.

Csere: Nagy Cs. helyett Fábián az 57., Nono helyett Kitl az 59., Vela helyett Bacsa a 63., Rados helyett Bukrán és  Illés R. helyett Dávid a 66., Kovács B. helyett Sápi a 77. percben.
Sárga lap: Nagy Cs. a 29., Nemes az 55. percben.
Gólszerző: Novothny (0-1) a 30., Csirszki (1-1) a 35., Nono (1-2) az 51., Makrai (1-3) a 61., Elek (1-4) a 73. percben.

30. perc: Bognár adott be balról, középen egy védő fején megcsúszott a labda, Novothny Soma éppen bele tudott stukkolni néhány lépésről, 0-1.

35. perc: A 16-os előterében pattogott a labda, végül balra került az üresen érkező Csirszki Martin elé, aki 11 méterről kilőtte a hosszút, 1-1.

51. perc: Nemes bal oldali beadását röviden tisztázták a védők, Nono 17 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 1-2,

61. perc: Vela jobb oldali beadásátközépen Novothny üresen fejelhette kapura, Botló nagy bravúrral védett, a kipattanót Makrai Gábor balról a léc alá vágta, 1-3.

73. perc: Bognár oldalszabadrúgása után többen is próbálkoztak a gólszerzéssel, Bacsa közeli lövése is kijött éppen Elek Ákos ellé, aki két lépésről a hálóba lőtt, 1-4.

Edzői nyilatkozatok

Koszta Péter: - Az első félidőben jól játszottunk, talán nekünk voltak nagyobb lehetőségeink a gólszerzésre. Ezt követően vezetést szerzett a DVTK, amit sikerült kiegyenlítenünk. A második félidőben a védők csúnyán összehozták a gólokat, középre fejeltük ki a éabdát, utána pedig nem rúgtuk el a kipattanót. Ezzel eldőlt a mérkőzés, érvényesült a nagyobb tudás. Ha reálisan nézzük, nagy különbség van a játékosok tudása között, ami a második játékrészben kijött.
Horváth Ferenc: - Legnagyobb ellenfelünk a pálya volt, amely alkalmatlannak bizonyult bármiféle futballra. A félidőben azt kértem a játékosoktól, hogy diktáljunk tempót annak érdekében, hogy elfáradjon az ellenfél. Úgy érzem, erővel bedaráltuk őket, a végén több gólt is rúghattunk volna. Gratulálok a Putnoknak, sok siker kívánok nekik a bajnokságban!