Összefoglaló 2019. szeptember 27., péntek

DVTK Jegesmedvék - HK Poprad 2-3

A Tipsport Liga 6.fordulójában elvesztette hazai veretlenségét a DVTK Jegesmedvék. A HK Poprad elleni találkozón kétszer is sikerült válaszolni a vendégek góljaira, előbb Részegh, majd Magosi találatával, azonban 91 másodperccel a rendes játékidő vége előtt Svitana eldöntötte a három pont sorsát.

A találkozó elején mindkét csapat támadólag lépett fel, több lövéssel és ütközéssel kezdtek a felek. Négy perc játék után Vandane ütője találta el ellenfele arcát, ami miatt két perces büntetést  kapott, a létszámfölényt pedig rögtön gólra is váltotta a vendég gárda. Kozák passza után Magovac lőtt kapásból Adorján kapujába (0-1). A következő cserékben átvette a kezdeményezést Marcel Rodman csapata, a legnagyobb lehetőség Ross előtt adódott, de Vosvrada nagyot védett. A folytatásban újabb poprádi emberelőny következett, ami ezúttal kihasználatlan maradt. Egyenlő létszámban gyors, kombinatív hokit láthattunk, kevés játékmegszakítással. A 17. percben megszületett az első, majd a második vendég kiállítás is, ami kettős emberelőnyt eredményezett. Ezt sikerült is kihasználni, Beauvillier lövése után Részegh elő pattant a korong, aki közelről megszerezte szezonbeli harmadik gólját (1-1).

A második harmadban folytatták a gyors játékot a csapatok. A játékrész első lehetősége Beach előtt adódott, gólt mégis a vendégek szereztek. Egy emberelőnyös szituációban Paukovcek lőtt be közelről egy kipattanó korongot a kapuba (1-2). Ezt követően Adorján Attila mutatott be nagy védést Palocko szólójánál, majd David Rodman lövését védte Vosvrada. Folyamatosan veszélyben forogtak a kapuk, mindkét kapusnak bőven akadt munkája. A középső harmadot négy a négy elleni játékkal fejezték be a felek.

A záró játékrészben sem lehetett panasz az iramra, élvezetes, gyors játékot láthattunk, ami jól működő védőmunkával párosult. Hazai oldalról Vandane, Harrison és Kiss Dániel lövéseit védte a vendég kapus, a túloldalon pedig Kramár és Svitana volt veszélyes Adorján kapujára. A 48. percben Galanisz ült ki a büntetőpadra, azonban az öt a négy elleni játék hazai gólt hozott. Ryan Harrison tört be a támadóharmadba, akinek passzát Magosi vette át a kapu előtt, egy csel után saját kipattanóját lőtte a kapuba (2-2). Az egyenlítő találat után átvette a kezdeményezést a kék mezes csapat, a játék javarész a miskolci térfélen folyt. Mindössze 91 másodperccel a rendes játékidő vége előtt Palocko passzából Svitana szerezte meg a három pontot jelentő találatot (2-3). A maradék időben mindent megtett az egyenlítését Marcel Rodman és csapata, Adorján helyett mezőnyjátékos érkezett a jégre, de az eredmény már nem változott.

Tipsport Liga

6.forduló

2019. szeptember 27. 18:00

DVTK Jegesmedvék - HK Poprad 2-3 (1-1, 0-1, 1-1)

Miskolci Jégcsarnok, 1.204 néző, játékvezetők: Daniel Konc, Martin Korba, Adam Jurciak, Oto Durmis

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Rajna) - Ross, Dudás, Részegh, Vas, Rodman - Gőz, Vandane, Beach, Galanisz, Magosi - Szirányi Kiss D., Ritó, Harrison, Beauvillier - Láda, Vojtkó, Farkas, Lövei, Kiss P., Vezetőedző: Marcel Rodman

HK Poprad: Vosvrada (Halo) - Kozák, Tavoda, Karterud, Paukovcek, P. Svitana, Erving, Kramár, Takac, Zagrapan, Leclerc, Ulrych, Magovac, Strauch, Mlynarovic, Matis, Cesánek, Fabian, Palocko, Bjaloncik, R. Svitana,  Vezetőedző: František Štolc

Büntetés percek 10-6
Buli elhozatal 36/63 (57.14 %) : 27/63 (42.86 %)

Marcel Rodman: Gratulálok a poprádi csapatnak a győzelemhez. Az első 10 percben rendben voltunk, játszottuk a játékunkat, de azután a saját hibáink miatt átvette a kezdeményezést az ellenfél. Az első emberelőnyük alatt be is találtak, ami szintén visszavetett minket. Nagyot küzdöttünk, hajtottunk az egyenlítésért, ami végül sikerült is, de 2-2-nél szinte leállt a játékunk. Ezekért a hibákért nagy árat fizettünk.