Ayim révén a hazai csapat szerzett vezetést az első negyed elején, de a Diósgyőr Brewer büntetőjének és Horti triplájának köszönhetően hamar fordítani tudott (2-4). Plangard irányításával visszavette a vezetést a Basket Landes, de Brewer, Lihtarovics és Horti is nagyot játszott, ezért a hatodik perc végére egyenlően álltak a csapatok (11-11). Tina Jovanovic másfél percen belül hat pontot is szerzett, a hazaiak nem találták a DVTK ellenszerét. (13-17). A negyed végén Le Gluher-Cano, Plangard valamint Brewer és Jovanovic volt eredményes (19-20).

A második negyed hazai kosarakkal indult, melyekre csak Brewer tudott válaszolni (25-22). A 12. és a 14. perc között hét pontot szereztek a hazaiak, míg a piros-fehérektől csak Jovanović talált be (32-24). A negyed végén a hazaiak horvát légiósa Iva Slišković 10 pontot kapart össze szinte pillanatok alatt, melyre bár Rasheed, Hodges és Szécsi válaszolt, de összességében tovább nőtt a hazaiak előnye (42-30).

A harmadik játékrész Ayim és Slišković kosaraival kezdődött, úgy tűnt, hogy ezen az estén nem lehet megállítani a horvát légióst, aki ekkor már 19 pontnál járt (50-30). A folytatásban Lihtarovics és Jovanović csökkentette némileg a hátrányt (55-38). A negyed második felében a Diósgyőrből Horti, Rasheed és Czank volt eredményes, utóbbi egy triplát is dobott, a franciák azonban növelni tudták az előnyüket Ayim és Le Gluher-Cano kosarainak köszönhetően (64-49).

Az utolsó játékrésznek úgy futhatott neki az Aluinvent DVTK, hogy ha előnyt ezúttal nem is tud szerezni, a különbséget lecsökkentse, hogy maradjon esély a szombati visszavágóra. Horti és Rasheed kosaraival ez eleinte sikerült is (67-53), ám a hazaiak Le Gluher-Cano révén két triplát is szereztek, valamint Guzman is betalált távolról (74-53). Ekkor hat perc volt hátra. Le Gluher-Cano és Czank is dobott egy-egy triplát, azonban a Basket Landes nagyon szorgalmasan gyűjtögette a pontokat és tovább növelte az előnyt (81-59). Három perccel a vége előtt Basko-Melnbarde szerzett egy triplát, a Diósgyőrből pedig Brewer értékesített egy büntetőt (84-60). A mérkőzés végén még Plagnard és Basko-Melnbarde is betalált, a Diósgyőr Horti révén büntetőből volt eredményes és bár Czank még bedobott egy utolsó másodperces hárompontost, a mérkőzés kimenetelét ez már nem befolyásolta (89-65).

A Magyar Kupa megnyerése a helyszínen tartózkodó stábtagok véleménye szerint mentálisan nagyon sokat kivett a csapatból és egy rendkívül erős ellenféllel találkoztunk. Nagyon nehéz dolguk lesz a lányoknak szombaton a Generali Arénában, a párharc azonban itt még nem ért véget. Várunk mindenkit szeretettel!

Női kosárlabda Európa Kupa negyeddöntő, első mérkőzés

Basket Landes - Aluinvent DVTK 89-65 (19-20, 23-10, 22-19, 25-16)

Basket Landes: Basko-Melnbarde 11/9, Guzman 8/6, Plagnard 11/3, Ayim 19, Slisković 21. Csere: Le Gluher-Cano 19/12, Barennes, Bonnan Vezetőedző: Olivier Lafargue
Aluinvent DVTK: Czank 13/9, Rasheed 6, Lihtarovics 7/6, Brewer 5, Horti 13/3. Csere: Jovanović 15/3, Hodges 2, Szécsi 4 Vezetőedző: Maikel López.

Maikel López: - A Basket Landes nagyon kemény és céltudatos kosárlabdát játszott ma ellenünk. Az eladott labdáinkat és a hibáinkat azonnal megbüntették. Van még hátra negyven perc. Szombaton szeretnénk azt bebizonyítani, hogy nem véletlenül jutottunk el idáig.

A találkozó részletes jegyzőkönyve.

A negyeddöntő párosítása

Aluinvent DVTK Miskolc (HUN) - Basket Landes (FRA)
AGÜ Spor Kayseri (TUR) - Beşiktaş İstanbul (TUR)
ESBVA-LM (FRA) - Good Angels Košice (SVK)
Tango Bourges Basket (FRA) - Szparta&K M.R. Vidnoje (RUS)

A (második) negyeddöntő első mérkőzéseinek többségét március 8-én játsszák, majd a visszavágót március 11-én rendezik az elöl álló csapatok otthonában. Ez alól csak a Basket Landes - Aluinvent DVTK párosítás kivétel, mely szerdán és szombaton kerül lebonyolításra. A párharc továbbjutója az elődöntőben ESBVA-LM - Good Angels Košice továbbjutójával játszik.

Kosárlabda női Európa Kupa

Az Aluinvent DVTK tíz győzelemmel jutott a negyeddöntőbe, míg a Basket Landes a csoportgyőzelmet követően az török Edirnespor és a francia UFAB 49 ellenében jutott el a legjobb 8 csapat közé.

A továbbjutásról

Az Európa Kupa két mérkőzése egy találkozó két félidejeként értelmezhető. Amennyiben az összesített eredmény döntetlen, addig játszanak a csapatok öt percig tartó ráadást, amíg el nem dől a továbbjutás kérdése. A labdarúgó kupában alkalmazott szabályokkal ellentétben a kosárlabdában nem számít az idegenben dobott kosarak mennyisége.