Beharangozó 2023. december 7., csütörtök

A 6. Kisvárda - DVTK mérkőzés következik

A DVTK öt élvonalbeli bajnoki mérkőzést játszott Kisvárdán, és három döntetlen, valamint egy vereség után legutóbb nyert 2021 tavaszán. És az első körben is diósgyőri siker született.

A két klub története során tétmérkőzésen először a Magyar Kupában találkozott 1992. augusztus 19-én. A DFC Kiser László és Tóth Miklós góljaival már az első félidőben eldöntötte a továbbjutás sorsát.

Kisvárdai SE - Diósgyőri FC 0-2 (0-2)

Kisvárdai SE: Makkai - Balogh, Takács, Lipták, Czap, Szabó (Rajzinger), Seres (Oláh), Ruszin, Göncz, Lelt, Béres. Vezetőedző: Rajzinger Péter
Diósgyőri FC: Kiss Árpád - Földeák Tamás, ifj. Temesvári Miklós, Volodymyr Parkhomenko, Budai Tibór - Tóth Miklós, Kiser László, Vitelki Zoltán (Dancs Attila), Molnár István - Szilágyi József (Farkas János), Császári József. Vezetőedző: Sándor István

Gólszerző: Kiser, Tóth M.

A következő találkozásra több mint 10 évet kellet várni. Az azóta megszűnt Ligakupa 2013/2014 évi kiírásában 16-16 első és másodosztályú csapat állt rajthoz 8 csoportban. A DVTK magabiztosan jutott tovább csoportjából, majd az egyenes kieséses szakaszban is folytatta jó szereplését. Végül története során először nyerte el klubunk a Ligakupát.

Az A-csoport 1. fordulójában Kisvárdán megszámlálhatatlan helyzetet alakított ki a Diósgyőr, de csak Nikházi Márk talált be egyszer.

VSE Kisvárda - Diósgyőri VTK 1-1 (0-0)

Kisvárda: Nacsa - Varga A., Pavlov, Oláh D., Tóth Gy. - Horváth L., Farkas M., Soós, Kapacina - Üveges, Lakatos L. Szakmai igazgató: Révész Attila.
DVTK: Gelei Vince - Eperjesi Gábor, William Alves, Debreceni András, Gohér Gergő - Thiago Bonfim, Mohamadou Abdouraman, Gosztonyi András, Szabó I Balázs - Augusto Batioja, Hornyák Marcell. Vezetőedző: Szivics Tomiszláv.

Csere: Hornyák helyett Takács P. a 15., Thiago Bonfim helyett Nikházi a 46., Varga helyett Bouard az 54., Oláh D. helyett Lakatos I. az 54., Pavlov helyett Fodor a 69., Szabó I B. helyett Vági a 76. percben.
Gólszerző: Lakatos L. (1-0, 11-esből) a 8., Nikházi Márk (1-1) az 52. percben.

A "visszavágón", az A-csoport 6. fordulójában kiütéses győzelmet aratott és megnyerte csoportját a DVTK. Tisza Tibor mesterhármast ért el és betalált még Augusto Batioja, Futács Márkó, Bacsa Patrik, valamint Debreceni András is.

Diósgyőri VTK - VSE Kisvárda 7-1 (4-1)

DVTK: Gelei Vince - Vági András, William Alves, Debreceni András, Senad Husić - Takács Péter, Mohamadou Abdourman, Tisza Tibor, Gosztonyi András - Augusto Batioja, Futács Márkó. Vezetőedző: Szivics Tomiszláv.
Kisvárda: Petranics - Farkas M., Soós, Nagy B., Horváth L. - Brankovics, Lakatos L., Varga A., Kapacina, Barzó - Pálvölgyi. Szakmai igazgató: Révész Attila.

Csere: Futács helyett Bacsa és Barzó helyett Miskolczi a 46., Brankovics helyett Fodor az 53., Gosztonyi helyett Nikházi és Batioja helyett Boros a 63., Lakatos helyett Nacsa a 65., percben.
Gólszerző: Tisza (1-0) a 11., Batioja (2-0) a 28., Tisza (3-0) a 34., Barzó (3-1) a 37., Futács (4-1 a 42., Bacsa (5-1) az 53., Tisza (6-1) a 71., Debreceni (7-1) a 88. percben.

Az élvonalban az OTP Bank Liga 2018/2019 évi kiírásában találkozott először a két csapat. A 6. fordulóban az első félidő hajrájában Branko Mihajlović góljával megszerezte a vezetést, a DVTK, a második játékrészben azonban büntetőből egyenlített a hazai csapat, így alakult ki az 1-1-es végeredmény.

Kisvárda Master Good - Diósgyőri VTK 1-1 (0-1)

Kisvárda: Felipe - Melnyk, Ene, Vári, Anderson - Lucas, Protić (Mitošević, 59.) - Gosztonyi (Sassá, 46.), Mišić (Karasyuk, 83.), Ilić - Horváth Z. Vezetőedző: Dajka László.
DVTK: Antal Botond - Serhii Shestakov, Dušan Brković, Dejan Karan, Nagy Tibor, - Tóth Barnabás., Tajti Mátyás, Bárdos Bence (Forgács Dávid, 78.) - Vernes Richárd (Nikolaos Ioannidis, 68.), Boris Mihajlović, Makrai Gábor (Florent Hasani, 46.). Vezetőedző: Fernando Fernandez.

Gólszerző: Boris Mihajlović (0-1) a 41., Vári (1-1, 11-esből) az 51. percben.

Másodszor a 28. fordulóban játszott Kisvárdán a DVTK. Az első félidőben a taktikusan játszó DVTK Lucas öngóljával megszerezte a vezetést. A második játékrészben a DVTK többször is lezárhatta volna a mérkőzést, végül egy kipattanót követő átlövéssel egyenlítettek a hazaiak.

Kisvárda: Felipe - Melnyk, Berios, Kravchenko, Protić - Lucas, Karasyuk (Hugo Seco, 74.) - Ilić, Tsoukalas, Grozav (Negrut, 84.) - Gosztonyi (Horváth Z., 76.).  Vezetőedző: Dajka László.
DVTK: Antal Botond - Polgár Kristóf, Dušan Brković, Tamás Márk -  Serhii Shestakov, Szabó Bence, Márkvárt Dávid, Tajti Mátyás (Tomislav Mazalović, 57.; Vernes Richárd, 71.), Martin Juhar - Florent Hasani (Boris Mihajlović, 90+1.), Prosser Dániel. Vezetőedző: Fernando Fernández.

Gólszerző: Lucas (0-1, öngól) a 20., Hugo Seco (1-1) a 90+1. percben.

Az OTP Bank Liga 2019/2020 évi kiírásában egyszer utazott Kisvárdára a DVTK. A 22. fordulóban a hazai csapat szerzett vezetést, amit a második félidőben megtoldottak még eggyel. A DVTK mindent egy lapra feltéve támadott, aminek meg is lett az eredménye, előbb Molnár Gábor, majd Egerszegi Tamás góljával újabb pontot szerzett a DVTK idegenben.

Kisvárda Master Good - Diósgyőri VTK 2-2 (1-0)

Kisvárda: Dombó - Melnyk, Rubus, Kravchenko, Protić - Lucas, Karasyuk -  Gosztonyi (Sassá, 61.), Tsoukalas, Grozav (Obradović, 87.) - Viana (Tischler, 80.). Vezetőedző: Bódog Tamás.
DVTK: Branislav Danilović - Serhii Shestakov, Polgár Kristóf, Dušan Brković, Vági András (Egerszegi Tamás, 80.) - Márkvárt Dávid, Iszlai Bence - Florent Hasani, Rui Pedro (Molnár Gábor, 66.), Kiss Tamás - Mirko Ivanovski (Haris Tabaković, 66.). Vezetőedző: Feczkó Tamás.

Gólszerző: Tsoukalas (1-0) a 23., Melnyk (2-0) a 76., Molnár G. (2-1) a 83., Egerszegi (2-2) a 89. percben.

A 2020/2021-es idényben kétszer utazott a DVTK Kisvárdára. Az első körben a szünet után elsősorban a hazaiak kezdeményeztek, meg is szerezték a vezetést is, azonban a DVTK mindent megtett az egyenlítésért. A sok blokkolt lövés mellett kétszer a kapufa mentette meg a hazaiakat, de gólt lőni nem sikerült.

Kisvárda Master Good - Diósgyőri VTK 1-0 (0-0)

Kisvárda: Dombó - Melnyk, Datković, Rubus, Hej - Lucas, Simović - Navrátil (Tsoukalas, 79.), Bumba, Sassá (Kovácsréti, 84.) - Viana (Horváth Z., 79.). Vezetőedző: Supka Attila.
DVTK: Branislav Danilović - Szűcs Kornél, Dejan Karan, Hegedűs János - Serhii Shestakov (Florent Hasani, 76.), Márkvárt Dávid, Augusto Max, Polgár Kristóf - Mirko Ivanovski (Makrai Gábor, 86.), Stefan Dražić, Gheorghe Grozav (Rui Pedro, 67.). Vezetőedző: Feczkó Tamás.

Gólszerző: Sassá (1-0) a 61. percben.

Tavasszal, a harmadik körben pedig diósgyőri győzelem született. Az első félidőben nem esett gól, majd a szünet után Gheorghe Grozav góljával vezetést szerzett a DVTK, és az előnyt hősies játékkal meg is őrizte a lefújásig.

Kisvárda Master Good - Diósgyőri VTK 0-1 (0-0)

Kisvárda: Dombó Dávid - Hej Viktor, Anton Kravchenko, Lazar Ćirković, Matheus Leoni - Bogdan Melnyk, Yanis Karabelyov - Claudiu Bumba (Lazar Zlićić, 75.), Ötvös Bence (Sassá, 60.), Kovácsréti Márk (Jaroslav Navrátil, 66.) - Fernando Viana (Jelena Richárd, 66.). Vezetőedző: Supka Attila.
DVTK: Marko Malenica - Polgár Kristóf, Goran Milović, Vinko Soldo, Artur Pikk - Augusto Max (Szűcs Kristóf, 86.), Gheorghe Grozav - Alen Grgić (Dejan Karan, 90., Asmir Suljić (Molnár Gábor, 57.), Odise Roshi (Márkvárt Dávid, 57.) - David Vaněček (Stefan Dražić 57.). Vezetőedző: Zoran Zekić.

Gólszerző: Gheorghe Grozav (0-1) a 63. percben.

Az OTP Bank idei kiírásában először Diósgyőrben találkoztak a csapatok, és a DVTK nyert. Az első félidőben a vendégek kettős védőfalat emeltek a kapujuk elé, míg a diósgyőriek türelmesen járatták a labdát, és várták a lehetőséget. Először egy lesgól esett, majd két nagyszerű, és sok szempontból hasonló kombináció után előbb - az ezen a délutánon is jobbhátvédet játszó - Gera Dániel fejjel, majd Bright Edomwonyi lábbal szerzett gólt. A szünet után kijött a Kisvárda, és elkezdtek támadni, de a Diósgyőr jól állt a lábán. A hajrában a Testgyakorlók tovább növelhették volna az előnyt, de ezen a délutánon mindkét kapus jól védett (és a kisvárdaiaknak még szerencséje is volt).

Diósgyőri VTK - Kisvárda Master Good 2-0 (2-0)

DVTK: Karlo Sentić - Gera Dániel (Bokros Szilárd, 76.), Szatmári Csaba, Bárdos Bence, Bitok Stephen - Holdampf Gergő, Alexander Vallejo (Bényei Ágoston, 69.), Vladislav Klimovich (Elton Acolatse, 62.) - Lukács Dániel (Jurek Gábor, 76.), Bright Edomwonyi (Marin Jurina, 62.), Rudi Požeg Vancaš. vezetőedző: Kuznyecov Szergej.
Kisvárda: Danijel Petković - Branomir Cipetić, Dominik Kovačić, Aleksandar Jovičič, Széles Imre, Enes Alić (Ötvös Bence, 46.) - Vida Kristopher (Driton Camaj, 67.), Lucas (Szőr Levente, 80.), Rafał Makowski - Czékus Ádám (Miloš Spasić, 46.), Jasmin Mešanović (Mario Ilievski, 67.). Megbízott vezetőedző: Gerliczki Máté.

Gólszerző: Gera Dániel (1-0) a 38., Bright Edomwonyi (2-0) a 45+1. percben.

Kisvárda - DVTK mérkőzések az NB I.-ben

1. 2018/2019 (1. kör)
    2018.08.25. Kisvárda - DVTK 1-1 G.: Boris Mihajlović
  2. 2018/2019 (3. kör)
    2019.04.13. Kisvárda - DVTK 1-1 G.: Lucas (öngól)
  3. 2019/2020 (2. kör
    2020.02.22. Kisvárda - DVTK 2-2 G.: Molnár Gábor, Egerszegi Tamás
  4. 2020/2021 (1. kör)
    2020.11.01. Kisvárda - DVTK 1-0
  5. 2020/2021 (3. kör)
    2021.04.21. Kisvárda - DVTK 0-1 G.: Gheorghe Grozav

A DVTK idegenbeli mérlege: 5 mérkőzés 1 győzelem, 4 döntetlen, 1 vereség, 5-5-ös gólkülönbség

Kisvárda Master Good

Alapítva: 1911 (újraalapítva: 2003)
Első év az NB I.-ben: 2018
Legjobb helyezés: 2. hely (2021/2022)
Élvonalbeli évek: 3 év
Folyamatosan az NB I.-ben: 2018 óta

A Kisvárda labdarúgócsapata jelenleg Kisvárda Master Good néven a magyar élvonalban szerepel. A klubot 1911-ben hozták létre KSE (Kisvárdai Sport Egyesület) néven, azóta szerepelt Kisvárda Vasas, Kisvárda SE, OSE-Várda és Várda SE néven is.

A klub többnyire a megyei osztályokban illetve a harmadosztályban szerepelt, az 1978/1979-es szezont azonban a második vonalban töltötte a KSE.

A klub a 2000/2001-es idény telén anyagi gondok miatt megszűnt. A 2003/2004-es bajnokság előtt aztán az orosi labdarúgó csapat megyei másodosztályú licencét megvásárolva OSE-Várda néven éledt újjá a kisvárdai labdarúgás. A klub később már Várda SE néven szerepelt, a fejlődés töretlen volt és a csapat a 2007/2008-as szezonban már az NB III. Tisza-csoportjában szerepelt, ahol újoncként a második helyen sikerült végeznie.

A csapat 2011/2012-es bajnoki évben megnyerte az NB III.-at, de infrastrukturális és pénzügyi okokból ekkor még nem vállalta a másodosztályt. A klub 2013-ban ismét bajnok lett, azonban az ekkor zajló átalakítások miatt osztályozó lejátszására kényszerült a Szeged ellen, és ennek sikeres megvívása után története során másodszor kvalifikálta magát a másodosztályba, ahonnan a szezon végén búcsúzni kényszerült.

A 2014/2015-ös szezonban megnyerte az NB III. Keleti-csoportját, feljutott az NB II.-be, ahol az első évében a 4., a második évében a 3., majd a 2. helyen végzett, így története során először feljutott a csapat a magyar élvonalba, és azóta is őrzik elsőosztályú tagságukat.

A tabellán évről évre előre léptek (9., 8., 5. hely), majd az OTP Bank Liga 2021/2022-es kiírásában ezüstérmet nyertek. Az előző idényben 43 ponttal a 6. helyen végeztek.

Formatabella

Az utolsó 5 mérkőzés alapján (Teljes táblázat)
10. Kisvárda Master Good 5 1 1 3 5-7 -2 4
11. Diósgyőri VTK 5 1 1 3 3-11 -8 4

Az utolsó 10 mérkőzés alapján (Teljes táblázat)

15. forduló: Kisvárda - DVSC 0-0
  16. forduló: Kisvárda - DVTK (2023.12.10.)
  17. forduló: Kisvárda - Újpest (2023.12.16.)
  18. forduló: Kisvárda - FTC (2024.02.03.)
  19. forduló: Kisvárda - Fehérvár (2024.02.10)
  20. forduló: Kisvárda - PAFC (2024.02.17.)
  21. forduló: Mezőkövesd - Kisvárda (2024.02.24.)

Legutóbb a Kovács Marcell - Raul Stefan, Aleksandar Jovičić, Széles Imre - Vida Kristopher (Rafał Makowski, 68.), Ötvös Bence (Rubus Tamás, 86.), Boban Nikolov, Enes Alić - Jaroslav Navrátil (Lucas, 86.), Mario Ilievski (Jasmin Mešanović, 68.), Balogh Norbert (Driton Camaj, 30.) összeállításban léptek pályára a DVSC ellen.