Összefoglaló 2023. július 22., szombat

DVTK - FC Košice 0-1 (0-0)

Az FC Košice ellen játszotta utolsó nyári felkészülési mérkőzését a DVTK. Az első félidőben nem született gól, de a szépszámú közönség tapssal díjazott több szép megoldást is, például Rudi Požeg Vancaš kapufáját. A szünet után a vendégek szerezték meg a vezetést, majd lőttek egy kapufát is, míg a DVTK csak a gólvonalig jutott. Jövő szombaton már bajnoki mérkőzést játszik a csapat.

Diósgyőri VTK - FC Košice 0-1 (0-0)

DVTK Stadion, 1055 néző. Játékvezető: Farkas Ádám (Szert Balázs, Márkus Tamás).
DVTK: Karlo Sentić - Farkas Dániel, Szatmári Csaba, Bárdos Bence, Godfrey Bitok Stephen - Vladislav Klimovich, Alexander Vallejo, Rudi Požeg Vancaš - Lukács Dániel, Marin Jurina, Jérémie Obounet. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.
FC Košice: Matúš Kira - Oleksandr Golikov, Ján Krivák, Martin Šindelář, Jan Mizerák - Dávid Gallovič, Lukáš Greššák - Erik Pačinda, Michal Faško, Boris Turčák - Žan Medved. Vezetőedző: Anton Šoltis.

Csere: Marin Jurina helyett Bright Osagie Edomwonyi, Vladislav Klimovich helyett Lőrinczy Attila és Jérémie Obounet helyett Argyris Kampetsis a 63., Boris Turčák helyett Marcel Vasil és Žan Medved helyett Landing Sagna a 65., Dávid Gallovič helyett Miroslav Sovič, Erik Pačinda helyett Jakub Jakubko és Oleksandr Golikov helyett Bernard Petrák a 71., Alexander Vallejo helyett Holdampf Gergő és Rudi Požeg Vancaš helyett Bényei Ágoston a 73., Lukács Dániel helyett Pernambuco a 82. percben.
Sárga lap: Boris Turčák  a 13., Holdampf Gergő a 85., Jan Mizerák a 90+2. percben.
Gólszerző: Žan Medved (0-1) az 53. percben.

53. perc: Miközben Klimovich sérülés miatt lent maradt a földön a félpályánál, a vendégtámadás ment tovább, és a bal oldali beadást a rövid oldalon becsúszva érkező Žan Medved közelről a hálóba kotorta, 0-1

Kuznyecov Szergej: - Nem volt tökéletes a játékunk, de sok helyzetet dolgoztunk ki, amikből gólokat kellett volna szereznünk, ám ez nem sikerült, az ellenfél viszont kihasználta a helyzetét. Tisztában vagyunk azzal, hol tartunk, nem kapkodunk, mert csak az elején vagyunk az útnak. Új csapatot építünk, fel kell hozni mindenkit azonos erőnléti szintre, hiszen vannak játékosok, akik csak pár napja csatlakoztak a kerethez. Ez időbe telik, mindenkinek türelmesnek kell lennie. Csodák nem történnek pár nap vagy pár edzés alatt. Sok munka vár ránk, sokat kell dolgozunk. Tudjuk, hogy egy hét múlva kezdődik a bajnokság, nincs sok időnk, de mindent megteszünk, hogy a lehető legjobban felkészüljünk a bajnoki rajtra.

A felkészülés és az edzőtábor eseményei

2023. június 5., hétfő
Az egyéni felkészülés kezdete személyre szabott program alapján

2023. június 15-16., csütörtök-péntek
Orvosi vizsgálatok és fizikai állapotfelmérés (csütörtök és péntek)

2023. június 19., hétfő
A csapatedzés kezdete

2023. június 28., szerda (DVTK Edzőközpont)
10:30 Diósgyőri VTK - Putnok FC 3-1 (2-1)

2023. június 30., péntek
Utazás az edzőtáborba (Ausztria, Waidhofen an der Ybbs)

Munkában Nagy Márton és Vígh Márton, a két diósgyőri masszőr

2023. július 5., szerda (Enns, Arena Enns)
17:00 FK Železiarne Podbrezová - Diósgyőri VTK 1-2 (1-1)

2023. július 7., péntek
Lőrinczy Attila: Sokkal jobb meccset játszani, mint napi hármat edzeni

2023. július 8., szombat
Dolgoznak a DVTK kapusai

2023. július 9., vasárnap (Hausmening, Peter Lisec Stadion)
17:00 1. FC Nürnberg - Diósgyőri VTK 3-1 (1-1)

2023. június 11., kedd
Az edzőtáborban is zajlik a Fit4Race program

2023. július 12., szerda (Bad Hall, Zorn-Arena)
11:00 SK Dynamo České Budějovice - DVTK 1-2 (1-1)

18:00 FC Blau-Weiß Linz - Diósgyőri VTK 2-0-s állásnál a 47. percben félbeszakadt