Női labdarúgó Eb-selejtező F-csoport

Svédország - Magyarország 8-0 (1-0)

Göteborg, Gamla Ullevi,  zárt kapuk mögött. Játékvezető: Rebecca Welch (Sian Massey, Natalie Aspinall - mind angol)
Svédország: Falk - Ilestedt, Sembrant, Ericsson, Andersson - Björn, Seger, Asllani - Jakobsson, Anvegård, Hurtig. Szövetségi kapitány: Peter Gerhardsson
Magyarország: Bíró B. - Mosdóczi, Németh H., Turányi, Csiki - Jakabfi, Rácz Zs., Csiszár - Süle, Zágor - Zeller. Szövetségi kapitány: Markó Edina

Sárga lap: Németh H. a 39.,Turányi az 52.,  Seger az 56., Hammarlund a 84. percben.
Piros lap: Bíró B. a 43. percben.
Gólszerző: Hurtig (1-0) a 12., Anvegård (2-0) az 59., Anvegård (3-0) a 64., Eriksson (4-0) a 67., Hurtig (5-0) a 69., Illestedt (6-0) a 71., Anvegård (7-0) a 72., Sembrant (8-0) a 90+1. percben.
Csere: Süle helyett Schildkraut a 44., Csiszár helyett Fenyvesi az 57., Jakabfi helyett Nagy V. a 77.,

Markó Edina: - Mindent megtettünk a pályán, az eredménytől függetlenül büszke vagyok a játékosaimra. Az első félidőben hoztuk azt, amire képesek vagyunk. Aztán jött a kiállítás, és egy ilyen világklasszis csapat ellen bármely válogatott kapott volna ennyit. Semmi szégyenkezni valónk nincs, az a küzdelem, amit a lányoktól láttam, büszkeségre ad okot. Ilyen mentalitással kell menni tovább, igaz, a hozzáállással sosem volt gondunk. Ilyen helyzetben, ilyen második félidő után sem esett össze a csapat, a gólokat pontrúgásokból kaptuk, amikben jobbak és amiket most nem tudtuk megoldani. Ez a világbajnoki bronzérmes csapat, fel kell emelnünk a fejünket és dolgoznunk tovább a hátralevő napokban, és Lettországban nyernünk kell. Nagy Virág egy nagyon gyors játékos, aki a lettek ellen egyébként is bemutatkozhatott volna, de Jakabfi Zsanettet görcs miatt muszáj volt lehozni, hiszen lesz egy nagyon fontos mérkőzésünk, amelyen rá megint kulcsszerep vár. Schildkraut Fruzsinak minden elismerésem, így beállni először a kapuba és egyből ziccert védeni… Magabiztos volt, nyugalmat sugárzott.

A csoport másik mérkőzésén: Izland - Lettország 9-0 (6-0)

Az F-csoport állása

1. Svédország 4 4 0 0 24 1 23 12
  2. Izland 4 4 0 0 20 1 19 12
  3. Szlovákia 4 1 1 2 2 9  -7 4
  4. Magyarország 5 1 1 3 5 17 -12 4
  5. Lettország 5 0 0 5 2 25 -23 0

A Magyar női labdarúgó válogatott legközelebb szeptember 22-én, kedden 17 órától Lettországban lép pályára.