Összefoglaló 2019. október 30., szerda

MHk 32 Liptovský Mikuláš - DVTK Jegesmedvék 0-5

Folytatta jó sorozatát és egymás utáni negyedik mérkőzését nyerte meg a DVTK Jegesmedvék. Marcel Rodman csapata ezúttal az MHk 32 Liptovský Mikuláš otthonában aratott magabiztos sikert és megtartotta ötödik helyét a Tipsport Liga tabelláján.

Közel 20 lelkes miskolci szurkoló előtt kezdték meg a szerdai meccset a csapatok, aminek az első percei nem hoztak komolyabb helyzetet. Az 5. percig mezőnyjáték folyt, amikor Galaniszt akasztották a támadó harmadban, így két perc emberelőny következett. A létszámfölény utolsó másodperceiben Davis Vandane kékvonalról eleresztett lövése akadt be a kapuba, de a játékvezető rögtön jelezte, hogy kisles miatt videózás következik. A videó megerősítette a játékvezetőket, akik érvénytelenítették a találatot. Egy perccel később a hazaiak is helyzetbe kerültek, Roman fonáklövését védte magabiztosan Adroján. Az akció során Miskolczit látták szabálytalannak a bírók, így a hazaiak is kipróbálhatták emberelőnyös játékukat, eredménytelenül. A harmad felénél Magosi buktatásáért jött a következő öt a négy elleni játék, ami gólt ugyan nem hozott, de nyomás alá került a hazai kapu. Mindössze pár másodperccel azután, hogy egyenlő létszámba kerültek a csapatok Ross kékvonalról lőtt a kapura, a hazai kapusnak pedig egy védő miatt nem volt jó kilátása, a korong pedig a bal felső sarokba jutott (0-1). A harmadból hátralévő időben még egy kimaradt szólót jegyezhettünk fel Vybiral révén.

A második játékrészben nagyobb tempóra kapcsoltak a csapatok, kiegyenlített, folyamatos játék alakult ki a jégen. Öt perc játék után Beach kapott tíz perces büntetést egy kapu előtti kavarodás után, majd pár cserével később kétgólosra nőtt az előny. Ryan Harrison a kapu előtt végzett jó munkát és a hálóba lőtt (0-2). A következő cserében majdnem háromra nőtt a különbség, Láda Balázs találta el a kapuvasat. A találkozó felénén emberelőnyben próbálkozhatott a szépítéssel a hazai csapat, de Adorjánon ezúttal sem tudtak túljutni. A harmad utolsó percében Vas János remek egyéni megmozdulással, háttal a kapunak lőtte a harmadik gólt (0-3).

A záró játékrész elején Beauvillier hamar eldöntötte a pontok sorsát, előbb egy palánkról visszapattanó korongot lőtt a frissen beállt hazai kapus hálójába (0-4), majd egy szólót értékesített (0-5). Ezt követően már csak a gólkülönbség volt a kérdés, valamint, hogy Adorján kapott gól nélkül zárja-e a meccset. Marcel Rodman csapata magabiztosan tartotta az eredményt, így sorozatban negyedik sikerét aratta.

Tipsport Liga

18.forduló

2019. október 30. 17:00

MHk 32 Liptovský Mikuláš - DVTK Jegesmedvék 0-5 (0-1, 0-2, 0-2)

Liptószentmiklós, játékvezetők: Miroslav Valach, Tomas Orolin, Peter Rojik, Marton Krajcik

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Bátory (Romancik) - Macik, Mezovsky, Ri Huna, Vybiral, Michalik, Smutny, Haluska, Petran, Uhrik, Sukel, Ru Huna, Tamási, Droppa, Osko, Piatka, Michal, , Kriska, Nemec, Kurali, Listiak

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Rajna) - Ross, Vojtkó, Miskolczi, Vas, Részegh - Láda, Vandane, Rodman, Harrison, Beauvillier - Szirányi, Gőz, Beach, Galanisz, Magosi - Kiss D., Lövei, Farkas, Kiss P., Vezetőedző: Marcel Rodman

Büntetés percek 6-20
Buli elhozatal 29/46 (63.04 %) : 17/46 (36.96 %)

Anton Tomko: Jól kezdtük a meccset, de nem tudtuk tartani a lépést a vendégek hatékonyságával. Becsülettel mentünk előre, több volt a kapuralövésünk, de ez nem párosult eredményességgel. A miskolciak rendkivül hatékonyak voltak, ezért gratulálunk nekik a győzelemhez.

Marcel Rodman: Az első negyven perc nem tetszett, nem játszottunk jól. Lassuak voltunk a koronggal és túlkomplikáltuk a dolgokat. A harmadik harmadban jobbak voltunk és végül magabiztos győzelmet arattunk. Továbbá szeretném kiemelni Adorján Attila teljesítményét, aki remekül védett ma. Boldogok vagyunk az újabb három pont miatt.