Kelen SC- DVTK 0-4 (0-1)

Csenger.
DVTK: Schildkraut - Balázs Cs., Kiamou, Kaldaridou, Boros - Nagy F., Vachter, Kostova, Barker - Vig, Bradić. Vezetőedző: Fórizs Sánfor.

Csere: Vig helyett Balogh D. a 62., Schildkraut helyett Kovács B. a 65., Balázs Cs. helyett Gergely V. a 68., Kostova helyett Kóka a 70. percben.
Gólszerző: Vig (0-1) a 28., Kostova (0-2) az 52., Kostova (0-3) a 67., Balogh D. (0-4) a 89. percben.

28. perc: Kaldaridoutól kapott labdát Vig a tizenhatoson belül, és egy csel után a háloba bombázott, 0-1

52. perc: Vachter beadását a kapus Kostova elé ütötte, aki a hálóba fejelte a labdát, 0-2

67. perc: Barker passzolt Kostovához, aki 20 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 0-3

89. perc: Barker lővése kipattant a kapusról éppen Balogh Dominika elé, aki az üres kapuba passzolta a labdát, 0-4

Fórizs Sándor: - Az első felkészülési mérkőzésünket az elmúlt évekhez hasonlóan az NBI.-be most feljutott Kelen SC ellen játszottuk. Ez a kilencven perc jól szolgálta a felkészülésünket, elsősorban a nagy labdabirtoklási főlényünk miatt a támadójátékot tudtuk gyakorolni.

Új játékosok

A találkozón több kezésbé ismert arc is feltűnt a DVTK mezében. Kóka Jázmin (2002), Gergely Viktória (2002) és Balogh Dominika (2004) az előző bajnokságban már bemutatkozott az élvonalban, míg a kapus Kovács Boglárka (2003) még nem.

Rajtuk kívük három olyan játékos is pályára lépett, akikkel már megyegyezett a DVTK vezetése, mindössze a papírmunka maradt hátra, hogy a DVTK labdarúgói legyenek.

Schildkraut Fruzsina

A korábbi magyar korosztályos válogatott Schildkraut Fruzsina Szegedről érkezik a DVTK kapujába.

Születési idő: 1998. március 30.
Születési hely: Dunaújváros
Poszt: kapus
Előző klub: Szent Mihály FC (Szeged)

Danae Kaldaridou

A görög-angol Danae Kaldaridou elsősorban védekezésben erős, legutóbb az Egyesült Államokban játszott, korábban a görög U17-es válogatott csapatkapitányaként az Elitkörben is szerepelt.

Születési idő: 1997. szeptember 3.
Születési hely: Athén (Görögország)
Állampolgárság: görög, angol
Poszt: Védekező középpályás, középső védő
Előző klub: University of Tenessee Martin Skyhawks (USA)

Lilyana Kostova

A bolgár válogatott Lilyana Kostova Firenzéből érkezett, és a középpálya közepén érzi jól magát. Hosszú és eredményes pályafutása során kétszer nyert lengyel, ötször ciprusi, egyszer bolgár bajnoki címet. Emellett elhódította az olasz és a ciprusi Szuperkupát (utóbbit ötször), valamint magasba emelhette a bolgár (háromszor), a lengyel, és ciprusi (ötször) kupát is.

Születési idő: 1988. március 15.
Születési hely: Bulgária
Állampolgárság: bolgár
Poszt: középpályás
Előző klub: Fiorentina (Olaszország)