Összefoglaló 2019. július 10., szerda

DVTK - FK Poprad 6-1 (3-1)

Lejátszotta idei negyedik nyári felkészülési mérkőzését is szerdán délután a DVTK labdarúgó csapata. Az ellenfél a szloválk FK Poprad gárdája volt.

Miskolc, DVTK Stadion, 400 néző. Játékvezető: Nazsa Tamás (dr. Varga Zsolt, Szabó F. Szilárd)
DVTK: Danilović - Polgár, Brković, Karan, Juhar - Adukor, Márkvárt - Zsolnai, Hasani, Tajti - Prosser. Vezetőedző: Fernando Fernández
DVTK (a 65. perctől): Danilović  - Ternován, Ndzoumou, Orosz M., Vági - Szabó B. - Shestakov, Szűcs K., Tóth Ba., Tóth Bo. - Óvári. Vezetőedző: Fernando Fernández
FK Poprad: Knurovský - Maslo, Pajer, L. Horváth (Grešák, 71.), Zekucia (Streňo, 46.), Gallovič, Jančo, Kukoľ (Andrić, 71.), Zošák, Da Silva, Slebodník (Hric, 71.). Vezetőedző: Marek Petruš

Sárga lap: Streňo az 58. percben.
Gólszerző: Adukor (1-0) az 5., Tajti (2-0) a 18., Márkvárt (3-0) a 30., Slebodník (3-1) a 34., Márkvárt (4-1) a 64., Tóth Bo. (5-1) a 74., Shestakov (6-1) a 77. percben.

5. perc: Tajti Mátyás szögletét Joachim Adukor remekül helyezkedve fejelte okosan az ötös vonaláról a szlovák kapuba. 1-0

18. perc: Florent Hasani passza után Tajti Mátyás 20 méterről kipókhálózta a szlovákok kapujának jobb felső sarkát. 2-0

30. perc: Joachim Adukor szerzett egy labdát, Florent Hasanihoz passzolt, aki kiugratta a leshatáron álló Prosser Dánielt, ő elengedte a labdát, amit Márkvárt Dávid szabadon vezethetett a kapura, majd higgadtan értékesítette a ziccert. 3-0

34. perc: Egy vendégtámadás végén Zošák vállalkozott lövésre, próbálkozását Danilović nagyszerűen védte, de a kipattanó Tibor Slebodník elé került, aki higgadtan a kapufa mellé lőtte a labdát. 3-1

64. perc: Márkvárt Dávid cselezte be magát a 16-oson belülre, majd kilőtte a kapu bal oldalát. 4-1

74. perc: Shestakov jobb oldalról érkező beadását a hosszú oldalon érkező Tóth Borisz passzolta a kapuba. 5-1

77. perc: Szabó Bence ugratta ki Serhii Shestakovot, aki a kapus mellett elhúzta a labdát és higgadtan az üres kapuba lőtt. 6-1

A teljes mérkőzés felvétele

Összefoglaló

Fernando Fernández: - Jó meccs volt. Elégedett vagyok a fiatalokkal és az új játékosokkal is. Napról-napra jobban beilleszkednek a csapatba. Öröm volt látni, hogy jó munkát végeznek ők is és a többiek is.

A DVTK nyári programja

2019. június 20., csütörtök
A felkészülés kezdete

Felkészülési mérkőzések

2019. június 29., szombat (Debrecen-Pallag, zárt kapuk mögött)
19:00 DVSC (NB I. 3. helyezett) - DVTK 2-0 (2-0)

2019. július 3., szerda (DVTK Stadion, zárt kapuk mögött)
18:00 DVTK - Békéscsaba (NB II. 6. helyezett) 1-2 (1-1)

2019. július 6., szombat (DVTK Stadion)
12:00 DVTK - FK Železiarne Podbrezová (szlovák 1. osztály 12. helyezett) 2-1 (0-1)