Összefoglaló 2018. október 28., vasárnap

DVTK Jegesmedvék - MHk 32 Liptovský Mikuláš 2-4

Az MHk 32 Liptovský Mikuláš jobb helyzetkihasználásának köszönhetően győzte le a DVTK Jegesmedvéket a két csapat vasárnapi mérkőzésén. A gól nélküli első harmad után a középső játékrészben két gyors találatot szerzett a vendég csapat, a harmadik harmadban pedig mindkét együttes kétszer volt eredményes.

Az ünnepélyes korongbedobásnál sikeres lánykérést láthattak a szurkolók, akik óriási tapssal kívántak sok boldogságot Zsófiéknak. A mérkőzést nem túl nagy tempóban kezdték a csapatok, kevés igazán nagy helyzet alakult ki a kapuknál. Az első percben Marek Uram kapott két perces kiállítást, de emberelőnyben sem sikerült a Jegesmedvéknek eltalálni a vendég kaput. Az első gólszerzési lehetőség a 10. percben Loiseau előtt adódott, a kanadai csatár közelről húzta a kapura a korongot, de Kislistyn hárított. A következő két percben Milam, Galanisz és Slovák is kapura lőtt, majd a 17. percben Harrison egy kék vonalról eleresztett lövésbe ért bele, a korong pedig a vendégek kapujába jutott, de a játékvezetők rövid videózás után magas bottal való játék miatt érvénytelenítették a találatot. A folytatásban a miskolci csapat dominált, a játék javarész a szlovákok harmadában folyt, azonban az első harmadban nem láthattak gólt a nézők.

A középső játékrész első percében váratlanul megszerezte a vezetést a vendég együttes. Sukel lövése éppen Oško elé pattant, akinek annyi dolga volt, hogy az üres kapuba továbbítsa a korongot (0-1). Közel két perccel az első találat után máris megduplázta előnyét a liptószentmiklósi csapat, amikor Huna a bedobókör magasságából talált Adorján kapujába (0-2). A két gyors gól megfogta a hazai együttest, a következő öt percben nem igazán tudtak helyzeteket kialakítani. Ezt az állapotot Magosi Bálint törte meg, amikor az ellenfél kékvonalánál szerzett korongot és egyedül iramodott meg a kapu felé, de a korong lepattant az ütőjéről, így nem sikerült lövéssel befejeznie az ígéretes akciót. Ezt követően mindkét csapat elvesztegetett egy emberelőnyös lehetőséget, majd a 37. percben Galanisz szép passza után Loiseau talált a kapuba, de a játékvezetők ezt a gólt is érvénytelenítették, hiszen meglátásuk szerint túl sok hazai játékos tartózkodott a jégen. A harmad utolsó percében Sukel szólójánál Milam ütött rá a csatár kezére, így emberhátrányban fejezték be a játékrészt a Jegesmedvék.

A záró harmad első perceiben újra a hazai csapat dominált, de gólt ezúttal is a szlovák együttes szerzett. Sukel a miskolci kapu mögött úgy szerzett korongot, hogy közben Milam lábát is elsodorta, de a játékvezetők nem láttak szabálytalanságot, így két gyors passz után Sukel az üres kapuba lőtt (0-3). Ezt követően sorra jöttek a kiállítások mindkét oldalról, hiszen előbb Milam és Harrison is két perces büntetést kapott, majd Kriska és Uhrik kiállítása miatt rövid ideig öt a háromban játszhatott a DVTK, de a nagy helyzetek ellenére nem sikerült a gólszerzés. Két perccel később Kriska vetődött bele Somogyi lövésébe, a korong pedig a vendég játékos fejét találta el. Az ijesztő jelenetek után szerencsére a saját lábán hagyta el a játékteret a vendégek csapatkapitánya. Az 57. percben Hajós kiállítása miatt emberelőnyben játszhatott a liptószentmiklósi együttes, amit gólra is váltottak. Egy kapu előtti kavarodás után Huna lőtt kapura, lövése kipattant Adorjánról Lištiak elé, aki a hálóba lőtt (0-4). Egy perccel később megszületett az első hazai találat is, amikor Milam szép keresztpasszát Harrison továbbította a kapuba (1-4). Másfél perc után újra eredményes volt a DVTK. Szirányi passzolt a kapu mellett helyezkedő Pancehoz, aki közelről megszerezte idénybeli 9. találatát (2-4). Az utolsó percekben Glen Hanlon mindent megtett, hogy újabb gólt szerezzen csapata, hiszen Adorján helyett mezőnyjátékost küldött a pályára, de az eredmény nem változott, így a liptószentmiklósi csapat három ponttal távozott.

Tipsport Liga

17. forduló

2018. október 28. 17:30

DVTK Jegesmedvék - MHk 32 Liptovský Mikuláš 2-4 (0-0, 0-2, 2-2)

Miskolci Jégcsarnok, 1.125 néző, játékvezetők: Vladimír Snášel, Ondrej Kalina, Martin Smrek, Ľudovít Šoltés

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Vay) – Crawford, Slovák, Vojtkó, Szirányi, Láda, Milam, Miskolczi, Galanisz, Magosi, Pance, Kulmala, Vas, Somogyi, Harrison, Loiseau, Ritó, Hajós, Vincze, Vezetőedző: Glen Hanlon

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kislistyn (Batory) - Mezovský, Nádašdi, Ro. Huna, Ri. Huna, Kriška, Kuráli, Fereta, Sukel, Nemec, Horváth, Piatka, Lištiak, Heikkila, Bača, Uhrík, Oško, Tamáši, Stevuliak, Suchy, Uram, Vezetőedző: Anton Tomko

Büntetés percek 16-12
Buli elhozatal 40/65 (61.54 %) : 25/65 (38.46 %)