Összefoglaló 2018. október 21., vasárnap

DVTK tartalék - Szolnok 1-3 (0-1)

A korábbi NB I.-es gólkirállyal és volt diósgyőri játékossal, Simon Attilával megerősített, NB II.-es álmokat szövögető Szolnokot fogadta a DVTK - ezúttal is fiatalokkal felálló - tartalék csapata vasárnap délután az NB III. Keleti csoportjának 11. fordulójában.

NB III. Keleti csoport 11. forduló

DVTK tartalék - Szolnoki MÁV FC 1-3 (0-1)

DVTK Edzőközpont, 50 néző. Játékvezető: Jakab Árpád (Tőkés Norbert, Vad Anita)
DVTK tartalék: Bukrán - Szűcs K., Varga J., Tóth Bo., Géringer L., Zsiga M., Farkas M., Orosz M., Mertse, Géringer T., Fenyőfalvi. Vezetőedző: Vég Csongor.
Szolnoki MÁV FC: Molnár F. T. - Horgosi, Tisza K., Simon A., Németh Á., Kun L., Annus, Karacs, Szabó R., Papp Sz., Földi. Vezetőedző: Tóth Tibor

Csere: Orosz M. helyett Valkay a 72., Kun L. helyett Nádházi a 72., Mertse helyett Erdősi a 78., Földi helyett Tóth Be. a 83., Annus helyett Ágoston a 90. percben.
Sárga lap: Németh Á. a 43., Zsiga a 44., Mertse a 46., Géringer T. a 61., Horgosi a 89. percben.
Gólszerző: Annus (0-1) a 32., Mertse (1-1) az 54., Simon A. (1-2) a 71., Nádházi (1-3) a 92. percben.

32. perc: Bal oldali beadást követően Annus fejelte a kapuba a labdát. 0-1
54. perc: Zsiga ment el szépen a bal oldalon, majd a középre adott labdáját Mertse juttatta a hálóba. 1-1
71. perc: Egy erősen vitatható büntetőt Simon értékesített. 1-2
91. perc: Nádházi került ziccerbe, amit gólra váltott. 1-3

Vég Csongor: - A vereség ellenére nagyon jó mérkőzést játszottunk. Nem volt ennyi különbség a két csapat között, mint amit az eredményjelző mutat.  Ez a mérkőzés jó alapot adhat a későbbiekben. Gratulálok a játékosoknak, mert szenvedéllyel és a mérkőzés nagy részében jól futballoztak. Többet érdemeltünk volna ma, mint nulla pont.

Tóth Tibor: - Nehezen, de megtörtük a fiatalos lendületet. Gratulálok a DVTK fiataljainak, nagyon sok jövőt jósolok nekik.