Összefoglaló 2018. szeptember 27., csütörtök

MHk 32 Liptovský Mikuláš - DVTK Jegesmedvék 1-3

A két gólt és egy gólpasszt jegyző Ziga Pance vezérletével megszerezte első idegenbeli győzelmét a DVTK Jegesmedvék csapata a Tipsport Ligában

A korong bedobása után rögtön nekirontott ellenfelének a Miskolczit, Hajóst és Slovákot nélkülöző DVTK Jegesmedvék csapata. A folyamatos letámadásnak köszönhetően a játék a hazaiak harmadában folyt és veszélyes helyzetek is kialakultak Kislistyn kapuja előtt. A legaktívabban a Kulmala, Pance, Somogyi csatárhármas alakította ki a lehetőségeket. Az első igazán nagy lehetőség a gólszerzésre Galanisz előtt adódott, ám lövése a kapuvasról kipattant. A 4.percben a nyomásnak emberelőny lett a jutalma, Lichanec ült két percre a büntetőpadra. Egy szép emberelőnyös figura után Somogyi lőhetett kapra, de a kapuvas ismét a szlovák csapattal volt, így ezúttal sem született gól. Az első hazai helyzetet és kapuralövést a 9.percben jegyezhettük fel, amikor Lichanec és Baranov is veszélyeztetett, utóbbi lövése kijött Adorjánról, így Sukel próbálkozhatott közelről, de lövése a felső kapuvasat találta telibe. A 11. perctől kezdett kijönni a szorításból a liptószentmiklósi csapat, a játék áttevődött a miskolci harmadba. Uhrik és Bača kapuralövése került be a jegyzőkönyvbe, de Adorján mindkétszer hárítani tudta a kísérletet. A harmad utolsó három percét ismét megnyomta a DVTK. A 19. percben Ritó került szemtől szembe a kapussal, ám lövését Kislistyn védte szép mozdulattal.

A második harmad egy liptószentmiklósi helyzettel indult, amikor a védekező harmadból kiemelt korongra Huna csapott le, aki egyedül lépett ki, de Adorján hárította a próbálkozását. A helyzet után kiegyenlített játék alakult ki, felváltva forogtak veszélyben a kapuk, a csapatok sokat korcsolyázva gyors tempóban játszottak. A 25. percben kiegyenlítette a kapuvasat eltalált lövések számát a hazai együttes. Mindkét kapus bravúrokat bemutatva őrizte az eredményt, azonban a 33.percben megszerezte a vezetést a piros mezes hazai együttes. Egy korongbedobás után kettő az egy elleni szituációt alakítottak ki, amely során Huna indult meg Adorján kapuja felé és végül a harmadba belépve nem a passzt, hanem a lövést választotta és a kapu jobb felső sarkába juttatta a korongot (1-0). A gól után ismét magához ragadta a kezdeményezést a DVTK, hiszen előbb Galanisz majd Harrison alakított ki magának gólhelyzetet. A 39.percben Huna kiállítása nyomán öt a négy ellen játszottak a csapatok, aminek következtében megszületett az egyenlítő találat. Kulmala keresztpasszából Pance volt eredményes 12 másodperccel a harmad vége előtt (1-1).

A harmadik harmadban megismétlődött a mérkőzés kezdetén látott játék. Az agresszív miskolci letámadásnak köszönhetően a hazai együttes percekig beszorult a saját harmadába. Ritó és Vas János is közel járt a gólhoz, de végül Pance szerezte meg a vezető találatot. Kulmala ugratta ki a szlovén csatárt a kék vonalon, aki egyedül vezethette a korongot, majd fonákkal a kapus lábai között juttatta azt a hálóba (1-2). Négy perccel később egy Harrison Vas összjáték után utóbbi találta el a kapuvasat. A 49. percben két gólosra növelte előnyét a DVTK Jegesmedvék együttese. Pance lövése a kapu oldaláról éppen Somogyi elé pattant, aki gyorsan reagált és a kapu bal oldalába lőtt (1-3). A gól után a hazaiak mindent megtettek, hogy csökkentsék a hátrányukat, az 56. percben emberelőnyben is próbálkozhattak, majd az időkérésük után a kapust lehozva rohamoztak. Az újabb gólhoz azonban Harrison volt a legközelebb, aki a kapuvasat találta el lövésével, így maradt az 1-3-as végeredmény.

Tipsport Liga

2018. szeptember 27. csütörtök 17:00

MHk 32 Liptovský Mikuláš - DVTK Jegesmedvék 1-3 (0-0, 1-1, 0-2)

Igló, Spiš Arena, 304 néző, játékvezetők: Miroslav Štefik, Vladimír Snášel, Oto Durmis, Ľudovít Šoltés

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kislistyn - Mezovský, Nádašdi, Huna, Huna, Kriška, Kurali, Fereta, Baranov, Lichanec, Sukel, Nemec, Horváth, Piatka, Lištiak, Heikkila, Bača, Korím, Uhrík, Oško, Vybiral, vezetőedző: Anton Tomko

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Duschek) – Crawford, Kiss, Szirányi, Rusk, Milam, Láda, Vojtkó, Galanisz, Magosi, Pance, Kulmala, Somogyi, Harrison, Vas, Loiseau, Ritó, Vince, vezetőedző: Glen Hanlon

1-0 32:21 Huna (Nádašdi, Kriška) 1-1 39:48 Pance (Kulmala, Milam) 1-2 43:34 Pance (Kulmala, Milam), 1-3 48:36 Somogyi (Pance)

0

Glen Hanlon: Ma rendkívül egységesen és fegyelmezetten játszottunk. Mindenki betartotta a taktikai utasításokat, igazi csapatként küzdöttünk. Néhány extra teljesítmény is volt, ami szintén kellett a győzelemhez.