Beharangozó 2018. augusztus 30., csütörtök

A 14. DVTK - Paks mérkőzés következik

Legutóbb a DVTK győzött a Paks elleni miskolci bajnokin, összességében pedig szinte hajszálpontosan egyforma eredménysorral áll a két klub az egymás elleni találkozókon, amikor a Diósgyőr választott pályát. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

1952. november 28-án alapították a Paksi Kinizsi Sportkört, ami később Paksi SE, majd Paksi FC néven szerepelt. 2011-től a Magyar Villamos Művek Zrt.-nek köszönhetően MVM Paks néven játszottak, majd a főszponzor távozását követően visszatértek a Paksi FC névhez. A csapat színe a zöld-fehér. Az NB I-be 2006-ban jutottak fel, első évükben a 11. helyen végeztek.

A 2010/2011-es bajnokságban érte el a csapat a legnagyobb sikerét, amikor a tabella második helyén végeztek és kijutottak a nemzetközi porondra, valamint megnyerték a Ligakupát.

Az OTP Bank Liga legutóbbi kiírását az 7. helyen zárták, a házi gólkirály Bartha László lett 7 találattal.

OTP Bank Liga 2017/2018

A 6. fordulóig kellett várni az első paksi győzelemre, igaz előtte pontot raboltak a Viditől és az FTC-től is.

1. forduló: Mezőkövesd - Paks 3-1
  2. forduló: Vidi - Paks 1-1
  3. forduló: Honvéd - Paks 1-0
  4. forduló: Paks - Újpest 1-1
  5. forduló: FTC - Paks 1-1
  6. forduló: Paks - PAFC 3-2

A legutóbbi fordulóban a Nagy G. - Kulcsár D., Fejes A., Lenzsér, Szabó J. - Kecskés T. - Haraszti, Papp K., Bertus, Bartha - Hahn összeállításban léptek pályára

Nyári játékosmozgás

Továbbra is csak magyar játékosokat alkalmaz a Paks, idén nyáron leginkább a Vasasból erősítettek a csapat szinte minden részében.

Érkezett
Horváth Péter (Soproni VSE)
Egerszegi Tamás (Vasas)
Kelemen Dávid (Nyíregyháza)
Kővári Róbert (Soproni VSE - kölcsönből vissza)

Zachán Péter (Dorog - kölcsönbe)
Verpecz István (Balmazújváros - kölcsönbe)

A vezetőedző

A csapat vezetőedzője az 52 éves Csertői Aurél, aki a Győri ETO, MTK és a Honvéd játékosaként 11-szeres válogatott, vezetőedzőként pedig 320 alkalommal ült a Siófok, a Videoton, a Sopron, a Haladás, a Kecskemét, a Győri ETO és a Paks kispadján. Jelenlegi csapatát 2014 januárja óta irányítja.

Ismerősök a másik oldalon

Vági András 2012 elejétől 2014 nyaráig játszott a DVTK-ban, kereken ötven bajnokin lépett pályára. Ezt követően Paksra igazolt, majd mezőkövesd kölcsön után tért vissza a Dunántúlra.

Egerszegi Tamás 2014 elején érkezett és 2016 nyarán távozott, közben 54 bajnokin lépett pályára és 5 gólt szerzett. Tagja volt a Ligakupa-győztes és a Magyar Kupa-döntős csapatnak, és négy mérkőzésen játszott az Európa Liga selejtezőjében is. Távozása után Mezőkövesden töltött el egy idényt, majd a lengyel Miedź Legnica csapatától hívta haza a Vasas, és most kedden igazolt Paksra.

A paksi együttes a 2006/2007-es szezonban jutott fel az első osztályba, akkor találkoztunk velük először. Az őszi szezonban mi látogattunk az akkori újonc együtteshez és 2-1-es vereséget szenvedtünk. Tavasszal azonban az Andrássy úton sikerült a visszavágás: a történelmi, első DVTK - Paks meccsen a Szalma - Farkas V., Hegedűs, Elek, Sadjo - Sipeki (Rebecsák, 91.), Katona, Rubint, Binder (Faggyas, 86.) - Simon (Huszák, 60.), Douva összeállításban léptünk pályára és Rubint Richárd, valamint Farkas Viktor góljával 2-1-re nyertünk.

A következő évben a Köteles - Mogyorósi, Sebők, Hegedűs, Elek (Virágh, 89.) - Pelecaci, Cardozo (Szélpál, 29.), Pintér, Kamber - Homma (Lipusz, 56.), Simon összeállítású csapatunk Cardozo súlyos sérülése után az első félidőben kétgólos hátrányba került. Vágó Attila edzőnek azonban sikerült a szünetben rendet tenni a fejekben és a második félidőben 18 perc alatt Simon Attila duplájával kiegyenlítettünk. A Paks Tököli révén a 69. percben újra vezetéshez jutott, de ismét jött Simon és a 3. góljával döntetlenre mentette a mérkőzést.

A 2008/2009-es bajnokságban a Paks ellen a Köteles - Lakatos, Bogunović, Visković, Gohér - Pelecaci (Ahodikpe, 61.), Lippai (Stanić, 75.), Takács, Kamber - Tóth M., Homma (Szabó V., 61.) csapat lépett pályára és Tóth Mihály 78. percben szerzett remek találatával 1-0-ra diadalmaskodott.

Legközelebb 2009. október 24-én járt Miskolcon a paksi együttes. A DVTK a Kovács Z. - Bognár Zs. (Apostu, 67.), Miličić, Visković, Horváth  - Vukadinović (Lipusz, 53.), Búrány - Lippai, Ivancsics, Balajti - Szabó V.  (Takács, 84.) összeállításban játszott és ért el gól nélküli döntetlent.

2012. szeptember 21-én Szivics Tomiszláv még a vendégek kispadján ült. Akkor Bacsa Patrik korai góljával itthon tudata tartani a Ribánszki - Vági, Gal (Hanek, 54.), Raković, Gohér - Takács P., Elek (Abdouraman, 78.) - Gosztonyi (Silva, 59.), Fernando, Bacsa - Tisza összeállítású DVTK a három pontot.

Az ezt követő két mérkőzésen a paksiak győzni tudtak Miskolcon.

Az OTP Bank Liga 2015/2016 évi kiírásában háromszor találkoznak egymással a csapatok. Miskolcon 1-1-es döntetlent játszottak a csapatok a második körben. A vendégek szereztek vezetést, és amikor már majdnem úgy tűnt, hogy mind a három pontot elviszik, Georges Griffiths fejesével egyenlített a  létszámhátrányban is hősiesen küzdő DVTK a mérkőzés hajrájában. Bekő Balázs a Radoš - Okuka, Lipták, Tamás, Husić - Koman (Bognár I., 66.), James (Bacsa, 55.), Kitl, Barczi - Novothny (Griffiths, 55.) - Grumić csapatot küldte pályára.

A bajnokság utolsó fordulójában, az első félidő hajrájában a vendégcsapat szerzett vezetést szinte a semmiből. A második játékrészben a DVTK támadott, és emberelőnybe is került, azonban egy kapufánál közelebb nem sikerült jutni az egyenlítéshez, majd a hosszabbításban a vendégek bebiztosították a győzelmüket. A mérkőzés krónikájához tartozik még Rados Ivan és Elek Ákos sérülése, utóbbinak emiatt a franciaországi szereplése is veszélybe került. Egervári Sándor csapata a Rados (Antal, 76.) - Okuka, Lipták, Tamási, Nemes - Egerszegi - Bognár I., Nikházi (Ternován P., 71.), Elek, Barczi, Bacsa (Grumic, 46.) összeállításban játszott.

A 2016/2017-es bajnokságban a Horváth Ferenc irányította Radoš - Eperjesi, Lipták, Jagodinskis, Nemes - Dausvili, Elek - Vela, Nono (Nikházi, 85.), Bacsa (Bognár I., 63.) - Novothny (Ugrai, 77.) összeállítású DVTK Mezőkövesden fogadta a zöld-fehéreket a 17. fordulóban. Gól nélküli első félidőt követően Nono szögletét követően Lipták Zoltán szerezte meg a vezetést, majd a ráadásban Ugrai Roland biztosította be a győzelmet.

Az OTP Bank Liga 2017/2018 évi kírásában először Debrecenben játszott a DVTK a Paks ellen. A  9. fordulójában Ugrai Roland révén gyorsan előnyt szerzett a Diósgyőr, azonban a vendégek még az első félidőben fordítani tudtak. A második félidő elején Nikolaos Ioannidis góljával sikerült egyenlíteni, majd sorra következtek a diósgyőri ziccerek. A gólt azonban a vendégek lőtték, és a lefújás előtt bebiztosították a győzelmüket is.

Diósgyőri VTK - Paksi FC 2-4 (1-2)

DVTK: Antal - Eperjesi (Makrai, 46.), Lipták, Karan, Tamás - Vela, Busai, Nono, Óvári (Kitl M., 70.) - Ugrai, Ioannidis. Szakmai igazgató: Bódog Tamás.
Paks: Verpecz - Vági, Zachán, Gévay, Szabó J. - Papp K., Simon Á. (Kecskés T., 75.), Bertus, Hajdú Á. (Kulcsár D., 89.) - Koltai, Bartha (Daru, 68.). Vezetőedző: Csertői Aurél.

Gólszerző: Ugrai (1-0) a 7., Bartha (1-1) a 13., Bertus (1-2) a 40., Ioannidis (2-2) az 50., Daru (2-3) 72., Kulcsár D. (2-4) a 77. percben.

A "visszavágón", a 20. fordulójában az első félidőben hátrányba került a DVTK, majd a második félidőben Szarka Ákos góljával sikerült egyenlíteni. Mindkét csapat győzelemre játszott, végül a hazaiak szerezték meg a három pontot a hajrában egy jól eltalált lövéssel.

Paksi FC - Diósgyőri VTK 2-1 (1-0)

PFC: Verpecz - Vági, Lenzsér, Gévay, Szabó J. - Simon Á. (Kecskés T., 45+1.) - Haraszti, Papp K., Bertus, Szakály D. - Hahn (Hajdú, 81.). Vezetőedző: Csertői Aurél.
DVTK: Antal - Brković, Lipták, Karan, Tamás - Shestakov, Busai, Kocsis (Hasani, 46.), Ugrai - Ioannidis (Szarka, 46.), Bacsa (Makrai, 77.). Szakmai igazgató: Bódog Tamás

Gólszerző: Szakály D. (1-0) a 24., Szarka (1-1) a 60., Haraszti (2-1) a 90+1. percben.

A harmadik körben már Diósgyőrben találkoztak a csapatok, és Bartha öngóljával első alkalommal győzött a DVTK az új stadionban. A bennmaradás szempontjából rendkívül fontos három pontot szerzett.

Diósgyőri VTK - Paksi FC 1-0 (1-0)

DVTK: Radoš - Nagy T., Lipták, Brković, Bárdos - Kocsis, Busai - Varga J. (Karan, 47.), Hasani (Ioannidis, 67.), Ugrai - Bacsa (Szarka, 82.). Vezetőedző: Fernando Fernandez.
Paks: Rácz G. - Vági, Fejes, Gévay, Szabó J. - Simon Á. - Haraszti, Kecskés T. (Nikházi, 68.), Hajdú Á. (Simon A., 68.), Bartha - Hahn (Szakály D., 85.). Vezetőedző: Csertői Aurél.

Piros lap: Lipták a 34. percben.
Gólszerző: Bartha (1-0, öngól) a 26. percben.

A DVTK - Paks élvonalbeli mérkőzések

1. 2006/2007
    DVTK - Paksi SE 2-1 G.: Rubint, Farkas V.
    DVTK - Paksi FC 1-0 G.: Bartha (öngól)

Hazai mérlegünk: 13 mérkőzés, 5 győzelem, 3 döntetlen, 5 vereség, 14 rúgott és 19 kapott gól.