Beharangozó 2018. augusztus 2., csütörtök

A 28. DVSC - DVTK mérkőzés következik

Mindössze a 28. élvonalbeli DVSC - DVTK mérkőzés következik idegenben, mert a hazai csapat a '80-as évek előtt nem sok idényt töltött az élvonalban, 1968-ban és 1969-ben megjárták a harmadosztályt is. A DVTK első és máig utolsó alkalommal 2009-ben győzött Debrecenben. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös múltját.

Egyetértés Futball Club néven alapították meg 1902. március 12-én a debreceni labdarúgó csapatot, amely 1912 nyarán önállósította magát, és létrejött a Debreceni Vasutas Sport Club. A hajdúsági gárda az elmúlt több mint egy évszázad során hét aranyérmet (2005, 2006, 2007, 2009, 2010, 2012, 2014) szerzett, hatszor volt Magyar Kupa-, illetve ötször Szuperkupa-győztes.

A legutóbbi bajnokságban végig harcban álltak a dobogóért, de végül nem értek célt.

OTP Bank Liga 2018/2019

Két fordulót követően egy győzelemmel és egy utolsó pillanatban kiharcolt döntetlennel az 5. helyen állnak.

1. forduló: PAFC - DVSC 0-1
  2. forduló: DVSC - Mezőkövesd 1-1

A legutóbbi mérkőzésen Herczeg András csapata a Nagy S. -  Čikoš, Kinyik, Szatmái, Barna - Varga K., Kusnyir (Szécsi, 77.), Haris (Calvente, 59.), Tőzsér, Bódi - Takács T. (Avdijaj, 59.) összeállításban lépett pályára.

Nyári játékosmozgás

Legnagyobb erősítést a keret együtt tartása jelentette, végleg megszerezték Bódi Ádám játékjogát is. És ahogy ilyenkor természetes, néhány játékost igazoltak is.

Érkezett
Ezequiel Calvente Criado (spanyol, szabadon igazolható)
Erik Čikoš (szlovák, Slovan Bratislava)
Damásdi Alex (Cegléd)
Haris Attila (Balmazújváros)
Albion Avdijaj (albán, Grasshoppers - kölcsönbe)
Szécsi Márk (PAFC - kölcsönbe)

Távozott
Justin Junior Mengolo (kameruni)
Sós Bence (Mol Vidi FC)
Tisza Tibor (visszavonult)
Danilo Szekulić (szerb, Alaskert - kölcsönbe)

A vezetőedző

Az előző évi két beugrást követően ebben a bajnokságban Herczeg András a DVSC vezetőedzője. Korábban labdarúgója, másodedzője, klubmenedzsere és akadémiai vezetője is volt a DVSC-nek, bajnoki cím, kupagyőzelem, BL- és EL-csoportkörbe jutás fűződik a nevéhez a kétezres évek első évtizedében.

Ismerős a másik oldalon

Tisza Tibor visszavonulását követően már csak Takács Tamás mondhatja el magáról a DVSC keretében, hogy egykor viselte a DVTK szerelését. Összesen 38 bajnoki mérkőzésen lépett pályára az élvonalban 2014 nyara és 2016 januárja között.

1943. november 21-én játszották az első Debrecen - Diósgyőr mérkőzést az élvonalban. Az újonc debreceni csapat ellen a DiMÁVAG néven szereplő, Tomecskó József által irányított együttesünk 6-2-es vereséget szenvedett. A Sidó - Bohus, Felföldi, Doma, Soós, Krucsai, Suhai, Pribelszky, Füzér, Fazekas, Íjász összeállításban pályára lépő csapatunk góljait Suhai és Fazekas szerezte.

Az első pontot az 1963-as bajnokságban hoztuk el a Loki otthonából. Az 1-1-re végződő mérkőzésen az egyenlítő gólunkat Sikora szerezte. Ez a gól volt egyébként a 600. gólunk az NB I-ben: "A 44. percben a debreceni 16-os környékén Sikorához került a labda, és a balszélső 8 méterről félmagasan a jobb sarokba lőtt."

Az egyetlen győzelmünk Debrecenben igencsak emlékezetesre sikeredett. A 2008/2009-es bajnokság őszi szezonjában látogattunk Debrecenbe és a Sisa Tibor vezette fiatal diósgyőri legénység nagy meglepetésre 2-1 arányban legyőzte a később bajnoki címet szerző hajdúsági együttest. A DVTK győztes csapata így állt fel: Vojinović - Bokros, Sebők V., Kamber, Gohér - Ahodikpe, Szélpál (Lipusz, 60.), Búrány, Takács P., Szabó V. (Homma, 53.) - Tóth M. (Tchana, 85.).

A 32. percben a hazaiak szereztek vezetést, majd Takács Péter és Tóth Mihály góljával fordítottuk meg a találkozót. Ez volt történetünk során az első és eddig egyetlen alkalom, hogy három ponttal távoztunk Debrecenből.

A 2011/2012-es bajnokság 11. fordulójában látogattunk Debrecenbe. Az addig várakozáson felül, remekül teljesítő csapatunk súlyos, ötgólos vereséget szenvedett a későbbi bajnoktól. A mérkőzés mégis örökre emlékezetes marad a találkozót követő szurkolói ünnep miatt.

Az OTP Bank Liga idei kiírásában is három kört játszanak a csapatok. Először a 8. fordulóban Debrecenben játszott a DVTK a DVSC ellen, és Óvári Zsolt góljával gyorsan vezetést szerzett a Diósgyőr, amit a hazaiak úgyszintén rövid időn belül kiegyenlítettek. A második félidőben is a DVTK támadott többet, da a hazai kontrák hatékonyabbak voltak.

Debreceni VSC - Diósgyőri VTK 3-1 (1-1)

DVSC: Nagy S. - Bényei, Kinyik, Szatmári Cs., Ferenczi J. - Varga K. (Mészáros N., 90.), Jovanović, Tőzsér, Bódi (Takács T., 81.) - Könyves, Mengolo (Tabaković, 68.). Vezetőedző: Herczeg András.
DVTK: Antal - Nagy T., Lipták, Karan - Vela, Busai, Nono Forgács (Tamás, 81.) - Ugrai, Makrai (Ioannidis, 75.), Óvári (Bárdos, 66.). Szakmai igazgató: Bódog Tamás.

Gólszerző: Óvári (0-1) a 4., Varga K. (1-1) a 11., Takács T. (2-1) a 85., Tabaković (3-1) a 88. percben.

A 30. fordulóban már az első percben létszámhátrányba került a DVTK a DVSC ellen. Tabaković duplájával az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert a hazaiak, Ugrai csak kapufáig jutott. A második félidőben Bacsa Patrik szépített, de az egyenlítés nem jött össze a hősiesen küzdő csapatnak.

Debreceni VSC - Diósgyőri VTK 2-1 (2-0)

DVSC: Nagy S. - Filip, Kinyik, Szatmári, Barna - Jovanović, Kusnyir (Könyves, 70.), Tőzsér, Varga K. - Sós (Tisza, 65.), Tabaković (Takács T., 49.). Vezetőedző: Herczeg András.
DVTK:  Radoš - Nagy T., Karan, Tamás, Forgács - Kocsis, Busai - Varga J. (Ternován P., 61.), Hasani (Vela, 56.), Ugrai - Ioannidis (Bacsa, 72.). Vezetőedző: Fernando Fernandez.

Piros lap: Tamás az 1. percben.
Gólszerző: Tabaković (1-0) a 13., Tabaković (2-0) a 41., Bacsa (2-1) a 73. percben.

DVSC - DVTK 2-1 G.: Bacsa

Idegenbeli örökmérlegünk: 27 mérkőzés, 1 győzelem, 3 döntetlen, 23 vereség, 13 rúgott, és 66 kapott gól.

Forrás: Varga Lajos - A futball-labda diósgyőri útja