Beharangozó 2018. július 26., csütörtök

A 7. DVTK - PAFC mérkőzés következik

Az első és az utolsó találkozót a PAFC nyerte, de a DVTK háromszor legyőzte pályaválasztóként a felcsúti csapatot. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

A Budapesttől 40 kilométerre nyugatra fekvő felcsúti labdarúgó utánpótlás-nevelő központot a legendás névadó, Puskás Ferenc 80. születésnapján, 2007. április 1-jén avatták fel ünnepélyesen.

Az akadémia a Videoton FC utánpótláscsapataként Videoton-Puskás Akadémia néven 2010-ben már az NB II. Nyugati-csoportjában szerepelt, majd az akadémia "levált" a Videoton FC-ről és Puskás Akadémia FC néven önálló klubként folytatta szereplését az NB II.-ben.

A 2012/2013-as bajnokságban Benczés Miklós irányításával feljutottak az élvonalba. Az első évükben sikerült teljesíteniük minden újonc minimum tervét, a 2015/2016-os idényben viszont kiestek, azonban egyből sikerült visszajutni. Az előző bajnokságban a 6. helyen végeztek, és kupadöntőt játszottak.

OTP Bank Liga 2018/2019

Hazai vereséggel kezdte a PAFC az új bajnokságot.

1. forduló: PAFC - DVSC 0-1

A találkozón így álltak föl: Hegedűs L. - Osváth, Heris, Spandler, Trajkovski - Balogh B., Márkvárt, Molnár G. (Knežević, 70.) - Latifi (Kiss T., 62.), Radó, Diallo.

Nyári játékosmozgás

Nyáron többen távoztak a rendkívül bő keretből, de vannak érkezők is.

Érkezett
Bachana Arabuli (grúz, Balmazújváros)
Kiss Tamás (Haladás)
Szolnoki Roland (Videoton)

Távozott
Stipe Bačelić-Grgić (horvát)
Patrick Mevoungou (kameruni, Mezőkövesd)
Vanczák Vilmos (visszavonult)
Ezekiel Henty (nigériai, NK Osijek - kölcsönbe)
Madarász Márk (ZTE - kölcsönbe)
Oroszi Dániel (Csákvár - kölcsönbe)
Antonio Perošević (horvát, al-Ittihad Kalba - kölcsönbe)

Vezetőedző

Az új idényben az a Benczés Miklós irányítja a PAFC csapatát, akit különösebben nem kell bemutatni a DVTK szurkolóinak, hiszen éveken keresztül dolgozott Diósgyőrben. Az utánpótlásban kezdte, majd számos vezetőedző munkáját segítette. 2010-ben került a stáb élére, és első teljes idényében visszajuttatta a DVTK-t az élvonalba. Ezt a sikert a PAFC élén is megsimételte. Legutóbb ismét Diósgyőrben dolgozott akadémiai igazgatóként, nyáron fogadta el a felcsútiak hívását.

Első alkalommal, a 2013/2014-es bajnokságban Tomislav Sivić a Rajić - Vági, Debreceni, Kádár, Husić (Gohér, 74.) - Abdouraman, Elek - Batioja (Barczi, 46.), Gosztonyi (Nikházi, 59.), Bacsa - Grumić összetételű csapatot küldte pályára. Gosztonyi András révén büntetőből a DVTK szerzett vezetést, azonban a vendégek fordítani tudtak. Gohér Gergő újabb büntetőből egyenlített, végül a két győzelemre játszó csapat közül a felcsútiak érték el céljukat.

A következő bajnokságban rögtön az első fordulóban játszottunk a felcsútiakkal. Tomislav Sivić ezúttal az Antal - Okuka, Alves, Debreceni, Husić - Elek - Marjanović (Gosztonyi, 46.), Bognár I., Nikházi - Bacsa (Bori, 78.), Grumić (Takács T., 57.) összetételű csapatot küldte pályára. A gól nélküli első félidő után Senad Husić és Bacsa Patrik lőtt gólt, a vendégek részéről pedig Lencse László szépített a 92. percben, így sikerült itthon tartanunk a három pontot.

Az OTP Bank Liga létszámcsökkentése és a bajnoki rendszer átszervezése következtében a 2015/2016-os idénytől háromszor találkoznak egymással a csapatok.

Az első körben Bekő Balázs vezetőedző Radoš - Eperjesi, Kovács G., Tamás, Németh M. - James - Okuka (Takács T., 74.), Koman (Barczi, 33.), Bognár I., Kitl (Egerszegi, 67.) - Novothny csapata Dražen Okuka és Novothny Soma góljával megnyugtató előnybe került, azonban a vendégek a hajrában egyenlítettek. Ekkor érkezett azonban Egerszegi Tamás, aki győztes gólt szerzett a ráadásban.

A harmadik körben ennél könnyebben sikerült győzni. Egervári Sándor vezetőedző a Radoš - Okuka, Lipták (Kovács G., 79.), Tamás, Nemes - James (Egerszegi, 46.) - Bognár I., Koman, Elek, Barczi (Bacsa, 62.) - Novothny csapatot küldte pályára, és Koman Vladimir, valamint Elek Ákos találatával kétgólos előnyre tett szert a DVTK, majd szépítettek a vendégek. A második félidőben eleinte a vendégek támadtak, a hajrában viszont gólkülönbséget javíthatott volna a DVTK.

A PAFC kiesése miatt 2017 őszén találkozott legközelebb a két csapat.

Az 5. fordulóban Debrecenben fogadta a DVTK a PAFC csapatát. Az első félidőben egy szabadrúgást követően korán vezetést szereztek a hazaiak, azonban Makrai Gábor küzdőszellemének köszönhetően gyorsan egyenlített a DVTK. A második játékrész viharosra sikerült, előbb villámlás miatt szünetelt a mérkőzés, majd ismét a vendégek szereztek vezetést, azonban Diego Vela pontot mentett a hajrában.

Diósgyőri VTK - Puskás Akadémia FC 2-2 (1-1)

DVTK: Antal - Nagy T., Lipták, Karan, Tamás - Vela, Busai (Kocsis, 73.), Oláh B. (Nono, 78.), Óvári - Makrai (Ioannidis, 78.), Ugrai. Szakmai igazgató: Bódog Tamás.
PAFC: Hegedüs L. - Poór, Heris, Hegedűs J., Spandler (Knežević, 46.) - Mevoungou - Szécsi (Prosser, 53.), Márkvárt (Vanczák, 88.), Balogh, Szakály P. - Diallo. Vezetőedző: Pintér Attila.

Gólszerző: Heris (0-1) a 4., Makrai (1-1) a 10., Prosser (1-2) a 75., Vela (2-2) a 89. percben.

Legutóbb, a 27. fordulóban fogadta a DVTK a PAFC csapatát, ezúttal Mezőkövesden, ahol az első félidőben egy szabadrúgást követően vezetést szerzett a PAFC. A második játékrészben a DVTK beszorította a saját térfelére, végén már a saját 16-osára ellenfelét, akik néhány veszélyes kontrával próbálkoztak, azonban gól egyik oldalon sem esett.

Diósgyőri VTK - Puskás Akadémia FC 0-1 (0-1)

DVTK: Antal - Eperjesi, Lipták (Kocsis, 58.), Tamás, Shestakov - Hasani (Vela, 46.), Tóth B. (Bacsa, 51.), Busai, Ugrai - Makrai, Ioannidis. Szakmai igazgató: Bódog Tamás.
PAFC: Hegedüs L. - Poór (Osváth, 35.), Hegedűs J., Spandler, Trajkovski - Szakály P., Balogh B. - Molnár G., Knežević (Mevoungou, 85.), Perošević - Henty (Diallo, 87.). Vezetőedző: Pintér Attila.

Gólszerző: Szakály P. (0-1) a 23. percben.

DVTK - PAFC 0-1 (0-1)

Hazai mérlegünk: 6 mérkőzés, 3 győzelem, 1 döntetlen, 2 vereség, 11 rúgott és 10 kapott gól.