Összefoglaló 2018. május 19., szombat

DVTK - ETO 1-1 (1-0) Büntetőkkel: 4-3

Az ETO FC Győrt fogadta a DVTK női labdarúgó csapata a Diósgyőri Stadionban szombaton este. A bronzéremért folyó párharc első mérkőzését - mely egyben Bukovszki Mónika búcsúmeccse is volt - végig kiélezett küzdelemben a DVTK végül büntetőkkel nyerte meg. Folytatás szerdán délután Győrben.

Jet-Sol Liga 3. helyért 1. mérkőzés

DVTK - ETO FC Győr 1-1 (1-0) Büntetőkkel: 4-3

Diósgyőri Stadion, 500 néző. Játékvezető: Rózsavölgyi Dávid (Gráf András, Gordos Árpád Mihály)
DVTK: Szőke-Nagy – Sandu, André, Boros, Vachter, Markovic, Tóth A., Nagy F., Jáhn, Újvári, Olar. Vezetőedző: Fórizs Sándor
ETO FC Győr: Csontos – Kovács L., Fél P., Sárosi, Fleck, Süle, Gődér, Sipos, Dénes, Bódai, Erdész. Vezetőedző: Horváth István Tamás

Csere: Kovács L. helyett Horváth C. a 46., Boros helyett Kerekes a 62., Dénes helyett Zsédely a 71., Erdész helyett Fülöp D. a 87., Vachter helyett Bukovszki a 90. percben.
Sárga lap: Gődér a 48., Tóth A. a 82. percben.
Gólszerző: Nagy F: (1-0) a 23., Sipos (1-1) a 76. percben.
Büntetők: Markovic (1-0), Sandu (2-0), Süle (2-1), Olar (3-1), Sipos (3-2), Sárosi (3-3), Tóth A. (4-3)

Az egyik csapat két győzelméig tartó párharc állása 1-0 a DVTK javára. A második mérkőzést szerdán délután rendezik a győri ETO Parkban.

Fórizs Sándor: - Az első félidőben ezt a mérkőzést el kellett volna döntenünk, hiszen sok helyzetünk volt. A második félidő elején kihagytunk egy tizenegyest, aztán kaptunk egy gólt, de hát ilyen a foci. A Győr az utolsó húsz percben nagyon jól játszott, mindent megtett, hogy kiegyenlítsen, végül, hogy nyerjen. Szerencsénkre ez utóbbi nem sikerült nekik, a büntetőpárbajból pedig mi jöttünk ki győztesen. Nagyon örülök annak, hogy ebben a csodálatos stadionban tudtunk játszani egy fantasztikus szurkolótábor előtt, remek hangulatban, Bukovszki Mónika búcsúmeccsén. Ez egy szép este volt.

JET-SOL Liga Női NB I. 3. helyért

A JET-SOL Liga Női NB I. harmadik helyért zajló csatája az egyik fél két győzelméig tart. Amennyiben egy mérkőzés döntetlenre végződik, hosszabbítás nélkül, egyből büntetőrúgásokkal döntik el a találkozót a csapatok.