Összefoglaló 2018. február 25., vasárnap

Újpest FC - DVTK 0-12 (0-5)

A sereghajtó Újpest otthonában kezdte meg az első osztály tavaszi küzdelmeit a DVTK női labdarúgó csapata. A lányok történelmi győzelmet arattak, egyrészt ez volt a DVTK női csapatának legnagyobb különbségű győzelme az NB I.-ben, másrészt az idei évben még egyetlen csapatnak sem sikerült ekkora különbséggel nyerni a Jet-Sol Ligában.

Jet-Sol Liga 12. forduló

Budapest, Újpest Labdarúgó Sportcentrum. 50 néző Játékvezető: Molnár Réka (Révész Csilla, Nagy Petra)
Újpest FC: Vincze A. - Kajdy, Dencz, Gál G., Véglás, Kiss F., Molnár R., Vidács, Andriska, Soós, Lipkovics.
DVTK: Varga L. - Veldman, Sandu, André, Boros K., Vachter, Marković, Tóth A., Nagy F., Kresák, Olar. Vezetőedző: Fórizs Sándor

Csere: Nagy F. helyett Újvári a 66., Kiss F. helyett Boda a 72., André helyett Bukovszki a 75., Kresák helyett Molnár E. a 78. percben.
Sárga lap: Kajdy az 59., Lipkovics a 85. percben.
Gólszerző: Vachter (0-1) a 9., Olar (0-2) a 13., Tóth A. (0-3) a 26., Tóth A. (0-4) a 38., Marković (0-5) a 43., Veldman (0-6) a 49., Sandu (0-7) az 51., Veldman (0-8) a 67., Marković (0-9) a 77., Sandu (0-10) a 81., Veldman (0-11) a 87., Marković (0-12) a 88. percben.

Fórizs Sándor: - Mindenekelőtt a magam, a csapat és a DVTK nevében szeretném őszinte részvétem kifejezni Lázár Bence családjának és az Újpestnek! A félidőben azt mondtam a lányoknak, ha már öt gólnál tartunk, akkor jó lenne legalább ezt megduplázni, mert ez a klub történetében is rekord lenne és az első osztályban sem biztos, hogy sokáig meg tudnák ezt a rekordot dönteni. Ennek a győzelemnek akkor van igazán értelme, ha a következő meccseinket is megnyerjük. Szeretnénk a négy között végezni és remélem, hogy ez sikerülni is fog. Mindenki ezért dolgozik. Erős a csapatunk, nagyon egységesek vagyunk, dolgozunk tovább.