Összefoglaló 2017. november 22., szerda

EK: PEAC-Pécs - Aluinvent DVTK 79-74

Pécsett lépett pályára az Aluinvent DVTK az Európa Kupában, és végig izgalmas mérkőzésen végül szoros vereséget szenvedett a PEAC csapatától.

A PEAC kezdte jobban a találkozót, de Szabó duplájával a vendégek is megszerezték első pontjaikat. Raksányi 2+1-es kosarára Burkholder válaszolt, majd Mandic volt eredményes (11-5). Engelman és Peckova révén egy pontra zárkózott fel a Diósgyőr, de ekkor Mandic is bevágott egy triplát (14-10). Vucorovic és Imovbioh büntetőivel ismét nagyobb lett a különbség, de Peckova faultos kétpontosa után büntetőből is betalált (18-13). A negyed hajrájában Zele dobott be egy tempót, mire a túloldalon Szücs Réka egy hármast. Burkholder két és Melnika egy büntetőjével alakult ki a negyed végeredménye ( 21-18).

A második negyedben sokáig nem esett kosár, két és fél perc  elteltével azonban Burkholder talált be középtávolról . Ezután felváltva estek a kosarak, Imovbioh duplái közt Nagy is elsüllyesztet egy hármast a hazai gyűrűben, majd ezt tette Peckova és Raksányi is (29-26). Újfent utóbbi két játékos volt eredményes ezúttal a mezőnyből, majd Nagy rázta meg magát és 5 pontját követően először szerezte meg a vezetést a DVTK (31-33). A játékrész hajrája a hazaiaké volt, hat pontot szereztek az utolsó percekben Engelman kettesével szemben (37-35).

A térfélcserét követően Vucorović duplájára Zele felelt hasonlóval, majd Mandić szerzett négy pontot, mire Engelman is betalált (43-39). Ez a négy pont körüli különbség Roberson hármasa után lett több (48-41). Három perccel a negyed vége előtt főleg Burkholder pontjainak köszönhetően újra két pontra zárkóztak a piros-fehérek (50-48). Újabb négy pécsi pont következett, majd egy triplaváltás Nagy és Roberson révén. A játékrészt azonban DVTK zárta jobban, hiszen Engelman értékesített két büntetőt, majd a dudaszó előtt nyolc másodperccel hintett egy hármast is (57-56).

Vucorović kettesével indult a záró etap, de erre két tripla érkezett válasz gyanánt Nagytól és Zelétől, majd utóbbi egy pontosan kivitelezett tempót is elvállalt (59-64). Szárnyra kapott a DVTK, Engelman tovább növelte az előnyt, Raksányi szépített ugyan, de erre jött Engelman 2+1-es akciója, időt is kért a PEAC (61-69). Ez hatásosnak bizonyult, mert Raksányi hármasa után Roberson is bedobta mindkét büntetőjét, így ekkor Svitek mester állíttatta meg az órát (66-69). Az izgalmak fokozódtak miután Imovbioh büntetőivel majd Roberson hármasával visszavette a vezetést a házigazda (71-69)., és lendületben is maradt. Imovbioh és Vucorović kosarai után eldőlni látszott a mérkőzés, ugyanis már csak egy perc volt hátra belőle. Engelman fújt riadót, majd Mandić duplájára Nagy reagált egy hárompontossal, de ez már késő volt. A találkozót Mandić büntetői zárták le (79-74).