Összefoglaló 2017. augusztus 27., vasárnap

DVTK - Astra HFC 2-1 (0-0)

A Jet-Sol Liga Női NB I. második fordulójában Kazincbarcikán fogadta a DVTK női labdarúgó csapata az Astra HFC együttesét. Küzdelmes mérkőzésen, gól nélküli első játékrészt követően a második félidőre felpörögtek az események. Vezetést szerzett a vendégcsapat, ami jót tett a találkozónak. A piros-fehérek hatalmas küzdelemben fordítottak, és megszerezték első sikerüket az első osztályban.

Jet-Sol Liga Női NB I. 2. forduló

Kazincbarcika, Pete András Stadion 150 néző. Játékvezető: Molnár Réka (Kulcsár Judit, Nagy Petra)
DVTK: Vuković - Corduneanu, Kresák, Olar, Boros - Gergely, André, Tóth, Sandu - Újvári, Marković. Vezetőedző: Fórizs Sándor.
Astra HFC: Farkas - Rozmis, Krascsenics P., Gál, Balázs, Görög, Véninger, Dikanová, Gelb, Halászi, Krascsenics Cs.

Csere: Gergely helyett Kerekes a 46., Balázs helyett Urbán a 77., Dikanová helyett Németh a 77., Véninger helyett Mészáros 84. percben.
Sárga lap: Kresák a 7., Halászi a 22., Marković a 45., Corduneanu a 71., Tóth a 78. percben.
Piros lap: -
Gólszerző: Görög (0-1) a 48., Sandu (1-1) a 68., Corduneanu (2-1) a 74. percben.

48. perc: Egy jobb oldalról beívelt szabadrúgás szállt át mindenki felett középen, a labda a hosszú oldalon álló Göröghöz pattant, aki éles szögből a kapu bal oldalába lőtt, 0-1.
68. perc: Röviden szabadítottak fel a vendég védők, Sandu pedig 23 méterről gyönyörűen lőtte ki a bal alsó sarkot, 1-1.
74. perc:  Tóth indította a védők között kilépő Conduneanut, aki a kilépő kapus felett a hálóba lőtt.

Fórizs Sándor, vezetőedző: - Végig mi irányítottuk a mérkőzést, sajnos kaptunk egy elkerülhető gólt egy pontrúgás után. Azt gondolom a lányok nagyot küzdöttek, aminek meglett az eredménye, hiszen sikerült fordítani és ez a csapat erejét mutatja. Remélem a jövőben is ugyanígy tudnak majd küzdeni azért, hogy a DVTK  női labdarúgó csapata sikeres legyen. Gratulálok a történelmi első NB I-es győzelmükhöz.