Összefoglaló 2017. április 20., csütörtök

ZTE NKK - Aluinvent DVTK 77-69

Zalaegerszegen lépett parkettre az Aluinvent DVTK csütörtökön délután. Tina Jovanović kisebb sérülése miatt rossz előjelekkel várták a mérkőzést a piros-fehérek, és végül nyolcpontos vereséget szenvedtek. A két győzelemig tartó párharc állása: 1-1. A mindent eldöntő harmadik találkozót vasárnap rendezik a miskolci Generali Arénában.

A párharc első meccsén az Aluinvent DVTK győzött 81-64 arányban Miskolcon.

Az Aluinvent DVTK színeiben a Czank, Rasheed, Szécsi, Tomlinson, Gorjanácz kezdő ötös lépett parkettre a feldobáskor. Tina Jovanović kisebb sérülés miatt nem utazott el a csapattal.

Nagy Dóra két büntető pontjával indult a találkozó, amire Tomlinson válaszolt egy közeli duplával (2-2). 2. perc: Bays két sikeres középtávolijával vezet a ZTE (6-2). 4. perc: Gorjanácz passzából Rasheed szerezte meg a találkozó első tripláját (6-5). 5. perc: Gorjanácz sikeres középtávoli kísérletével már vezet az Aluinvent DVTK (6-7).  Rasheed két duplájával 6-11 az Aluinvent DVTK-nak. 6. perc: A Zalaegerszeg időt kért, miután Nagy dobott sikeres triplát (9-11). 7. perc: Rasheed dobott újabb kétpontost, amire Burkholder válaszolt sikeres középtávolival (11-13.). 8. perc: Kettőt cserélt a hazai csapat. Tomlinson értékesített két büntetőt (11-15). Rasheed Rita helyett Horváth Bernadett a pályán.  9. perc: Czank Tímea szerezte meg első pontjait (11-17). Szécsi szerezte meg az Aluinvent DVTK újabb pontjait egy középtávoli kísérlettel (11-19). Győri Dorottya váltotta Loella Tomlinsont. Burkolder két büntetőjével az állás 13-19. 9. perc: Gorjanácz Ágnes helyett Adamecz Lilla a pályán. Hegedűs-Őri egy kihagyott büntető után, a másodikat értékesítette, majd Czank Tímea szerzett újabb pontokat (14-21). 10. perc. Burkholder újabb két büntetőt értékesített, amire még Nagy dobott egy közeli kosarat, így 18-21-el ért véget az első negyed.

A második negyed Burkholder közeli kosarával indult 20-21. 12. perc: Tomlinson dobott triplát, amivel 20-24-re módosult az állás. Cserélt a hazai csapat, Szalay helyett Orso a pályán. Nagy dobott újabb duplát, amire már a 13. percben Tomlinson válaszolt, és újabb büntetőt értékesített a diósgyőriek kettese (22-27). Rasheed Rita érkezett Czank Tímea helyére. Hegedűs-Őri dobott sikeres hárompontost (25-27). 14. perc: Horváth Bernadett helyét Czank Tímea foglalta el. 15. perc: Bays harcolt ki, majd értékesített két büntetőt kiegyenlítve ezzel az eredményt (27-27). Újabb csere a hazaiaknál, és újabb Tomlinson dupla a DVTK-nak (27-29). 16. perc: Nagy triplájával fordít a ZTE (30-29). 17. perc: Újabb pontot szerzett Nagy, majd Rasheed Rita harcolt ki büntetőt, és mind a kettőt a gyűrűbe helyezte (32-31). 18. perc: Nagy újabb triplája után időt kért Maikel López. Burkholder dobott be egy büntetőt, majd Bays szerzett egy sikeres közép távolit. Rasheed a kiharcolt büntetőit értékesítette (38-33). 19. perc: Hazai cserét követően Szécsi Orsolya dobott be egy büntetőt a kettőből (38-34). 20. perc: Adamecz Lilla dobott egy duplát, ami után időt kért a Zalaegerszeg. Kettőt cserélt a hazai csapat az időkérést követően. Czank Tímea duplájával vége a második negyednek. A nagyszünetre így 38-38-as döntetlennel vonultak a csapatok.

Adamecz Lilla helyett Gorjanácz Ágnes újra a pályán a harmadik negyed elején. Nagy közeli duplájára Gorjanácz válaszolt egy triplával (40-41). 22. perc: Burkholder szerzett egymás után két triplát (46-41).  23. perc: Gorjanácz Ágnes sikeres közép távolija után újabb Burkholder hárompontos (49-43). 24. perc: Szécsi Orsolya szerzett egy duplát, majd Tomlinson volt hatékony mindkét palánk alatt, amit egy sikeres közeli dobással koronázott meg (49-47). 25. perc: Rasheed Rita helyett Adamecz Lilla a pályán. 26. perc: Gorjanácz Ágnest Horváth Bernadett váltotta. Czank Tímea passzából Szécsi Orsolya értékesített egy triplát (49-50). 27. perc: Kettős csere a hazaiaknál. Bays harcolt ki büntetőt, amiből egyet értékesített. 28. perc: Szécsi sikeres közép távolijával újra vezet a DVTK. 29. perc: Adamecz játszotta a labdát Czankhoz, aki sikeres három pontos dobást eresztett el (50-55). 30. perc: Bays értékesített két büntetőt, amire Horváth Bernadett válaszolt egy közeli duplával. A harmadik negyed Hegedűs-Őri triplájával ért véget (55-57).

Szalay büntetőjével indult az utolsó játékrész (56-57). 33. perc: Bays duplájára Szécsi válaszolt, majd Burkholder szerzett újabb pontokat. Czank hármasával újra a DVTK-nál az előny, majd Burkholder egy sikeres duplával egyenlített (62-62). 35. perc: Előbb Adamecz helyett Rasheed lépett pályára, majd  Tomlinsont Győri Dorottya váltotta. Zalaegeszegi időkérést követően újra előny a kék-fehéreknél. (64-62). 37. perc: Győri ét büntetőből egyet elhibázott, majd Burkholder közeli duplájával három pontos előny a zalaiaknál, ám Horváth dobott triplát, így újra egyenlő az állás (66-66). Horváth újabb triplája után vezet az Aluinvent DVTK (66-69.) 38. perc: Szalay távolijával újra egyenlő (69-69). 39. perc: Horváth helyett Czank újra a pályán. Burkholder büntetőjével vezet a ZTE (70-69). Tomlinson helyett Horváth tért vissza a pályára. 40. perc: Bays duplája után Maikel López időt kért. Burkholder és Hegedűs-Őri két büntetőjével hat pont a zalaegerszegi előny (75-69). Győri helyett Adamecz Lilla a pályán. Burkholder szerzett két büntetőt, ezzel véget ért a találkozó. 77-69-re győzött a Zalaegerszeg.

Jöhet a mindent eldöntő harmadik összecsapás április 23-án, vasárnap a miskolci Generali Arénában.

Női Kosárlabda NB I. A-csoport rájátszás az 5-8.helyért, 2. mérkőzés

ZTE NKK - Aluinvent DVTK 77-69 (18-21, 20-17,  17-19, 22-12)

Zalaegerszeg, 100 néző. Játékvezető: Jakab, Kulcsár, Hervay
ZTE NKK: Nagy 19/9, Orsó, Burkholder 28/9, Horváth Zs, Bays 17. Csere: Hegedűs 9/6, Szalay 4/3, Böröndy V. Vezetőedző: Gáspár Dávid
Aluinvent DVTK: Czank 12/6, Rasheed 13/3, Gorjanácz 7/3, Szécsi 12/3, Tomlinson 14/3. Csere: Győri 1, Adamecz 2, Horváth B. 8/6. Vezetőedző: Maikel López

Gáspár Dávid: - Gratulálok a lányoknak, akik nagyon megdolgoztak a sikerért. Támadásban és védekezésben is előre léptünk a mérkőzésen, de még van hova fejlődnünk. Győzni megyünk Miskolcra!
Maikel López: - Személyi hiba gondjaink akadtak, sok labdát adtunk el. Gratulálok a Zalaegerszegnek, kihasználták a hazai pálya előnyét.