Összefoglaló 2016. december 27., kedd

DVTK Jegesmedvék - Sport Club Csíkszereda 10-0

A DVTK Jegesmedvék először fogadták a Csíkszereda csapatát az idei MOL Ligában. Csapatunk végig remekül játszva, helyzeteit jól kihasználva, nagy fölénnyel győzött. A csapatból Johnston, Magosi, Pavuk és Sakaris is duplázni tudott.

A gyönyörűen megtelt lelátók előtt, hatalmas tempóban kezdett csapatunk. Alig telt el 19 másodperc amikor Galanisz Nikandrosz lépett meg a védők gyűrűjéből és azonnal megszerezte a vezetést. Ez jó alaphangot adott az egész mérkőzésnek, mert innentől kezdve nem volt megállás és a DVTK Jegesmedvék ebben a szezonban még nem látott formában játszották végig a 60 percet. Előbb Sakaris növelte az előnyt Toulmin gyönyörű előkészítéséből, majd egy késleltetett kiállítás alatt Hajós Roland szúrt bele Láda Balázs távoli lövésébe hamar háromra növelve a különbséget. A harmad zárásaként a „kanadai sor” ismét villant Sakaris-Toulmin összjáték után Johnston-nak már csak az üres kapuba kellett lőnie.

A második harmad szinte pontosan ugyan úgy folytatódott, ahogyan az első befejeződött. Toulmin szerzett korongot a kapu mögött a középen üresen érkező Sakaris elé passzolt, aki önzetlenül Johnston elé játszott, akinek ismét csak az üres kapuba kellett betalálnia, 5-0. A piros-fehérek itt sem álltak meg, és tovább folytatták a támadásokat. Magosi szerzett korongot a félpályánál, egyedül ugrott ki és egy pontos lövéssel megszerezte csapatunk hatodik gólját. Néhány perccel később kettős emberelőnybe kerültek a DVTK Jegesmedvék, a figura végén Pavuk várta szabadon a korongot, és hatalmas erővel a kapuba bombázott. A diósgyőriek itt sem álltak le, és teljesen beszorították az ellenfelüket. Az utolsó percben Sakaris ugorhatott ki, aki nem hibázott, így kilenc gólos vezetéssel vonulhattunk pihenőre.

A záró játékrészben már lassabb játék zajlott, az igazi kérdés mindössze annyi volt, hogy megszerezzük e tizedik gólunkat. Erre 14 percet kellett várni, amikor Pavuk Attila is megszerezte második gólját beállítva a végeredményt. Adorján Attila kapott gól nélkül őrizte meg hálóját, hozzásegítve csapatunkat idei legnagyobb arányú győzelméhez. Folytatás csütörtökön a budapesti Városligetben, a Winter Classicon.

MOL 163

DVTK Jegesmedvék – Sport Club Csíkszereda 10-0 (4-0, 5-0, 1-0)

Miskolc, 1255 néző. Játékvezetők: Gangel, Halassy, Muzsik, Juhász.
DVTK Jegesmedvék: Adorján (Kiss) - Pavuk, Galanisz, Magosi, Láda, Leppanen - Miskolczi, Hajós, Tóth, Vojtkó, Gőz – Sakaris, Johnston, Toulmin, Joe, Kuqali – Sági, Ritó, Karda, Szopos, Laczkó. Edző: Doug Bradley.
Sport Club Csíkszereda: Ruczuj (Onodi) – Valchar, Farkas, Moldován, János, Wood – Campbell, Bíró, Molnár, Korenko, Salló – Solarev, Péter, Antal, Papp, Gecse – Rokaly, Egyed, Orbán, Bors. Edző: Leo Gudas.

3. harmad: 53:08: Pavuk (Galanisz, Magosi) 10-0

Doug Bradley: Ma igazán remekül játszottunk, nagy tempóban és rendkívül pontosan. A jó kezdésünk megalapozta az egész esti teljesítményünket, hiszen úgy gondolom a mérkőzés már az első harmad végén eldőlt. Gyönyörű gólokat szereztünk amelyekkel úgy gondolom ki tudtuk szolgálni fantasztikus közönségünket, aki nagyon szép számmal buzdítottak ma minket.