Összefoglaló 2016. november 13., vasárnap

PINKK - Aluinvent DVTK 54-85

A női kosárlabda NB I. 8. fordulójában Pécsett játszott az Aluinvent DVTK, és fölényes, 31 pontos győzelmet aratott. Tina Jovanović ezúttal is dupla-duplát ért el (19 pont, 10 lepattanó), Horváth Bernadett 17 ponttal (közte 5 tripla) vette ki a részét a sikerből, és Cierra Robertson-Warren 11, valamint Gorjanácz Ágnes is 10 pontig jutott.

Maikel López a Horváth Bernadett, Czank Tímea, Rasheed Rita, Tina Jovanović, Cierra Robertson-Warren kezdőötöst küldte pályára az ebben a bajnokságban nyeretlen, mégsem leírható pécsi csapat ellen. A diósgyőri esélyeket növelte, hogy a mérkőzést megelőző napon közös megegyezéssel szerződést bontottak az amerikai Aaliyah Whiteside-dal.

Mindössze 19 másodperc kellett ahhoz, hogy Robertson-Warren elkezdje a pontgyártást a PINKK új, pécsi otthonában. Ezt követően fokozatosan húzott el Jovanović vezetésével az Aluinvent DVTK, amely a palánk alatt is jobban szedte a lepattanókat, valamint középtávolról és a hárompontos vonalon túlról is jobban céloztak. 1:57-tel az első negyed vége előtt először nőtt 10 pont fölé Szécsi triplájával (9-21), a negyed pedig 12-23-as állásnál ért véget.

A folytatásban 8-0-ás rohammal indított a Diósgyőr (12-31), mire a hazaiak időt kértek, de így is három és fél percre volt szükség az első rózsaszín-fekete gólra (14-31). Ezt követően felváltva estek a kosarak, Rasheed két büntetője és 16 perc játék után már 18 ponttal is ment a DVTK (20-38). Egy kis időre a DVTK játékosai sem találták a gyűrűt, azonban Jovanović kettő, Bach egy büntetőjével mégis a diósgyőrieké lett az első félidő slusszpoénja (24-41).

A második 20 perc “lassan” indult, három és fél perc alatt mindössze 3-3 pontot szereztek a csapatok (27-44), de utána kissé felpörögtek az események, és Czank középtávoli dobása után ismét sikerült beállítani az eddigi legnagyobb különbséget, 18 pontot (32-50), Robertson-Warren büntetőivel pedig közte 19 lett az állás (34-53). Jovanović egy, Szabó II D. két büntetőt értékesített még a hátra lévő majd 3 percben, illetve közvetlenül a dudaszó előtt Horváth B. vágott be egy triplát, 21 pontos előnnyel szusszanhattak egyet a diósgyőri játékosok (36-57).

Ristić triplája és Marković büntetőivel zárkózott a hazai csapat (41-57), azonban Horváth újabb triplája, Jovanović és Robertson-Warren büntetői és Gorjanácz kosara visszaállította a világ rendjét, sőt Horváth ötödik hárompontosával 41-71-nél már 30 pontra nőtt a két csapat közti különbség. A hajrában Adamecz, Tomlinson és Győri is kivette a részét a pontszerzésből, így tovább nyílt az olló (48-81), és ugyan a végén faragtak a hátrányon a hazaiak, de az idegenbeli 31 pontos siker bármelyik csapat ellen megsüvegelendő (54-85).

Tina Jovanović ezúttal is dupla-duplát ért el (19 pont, 10 lepattanó), Horváth Bernadett 17 ponttal (közte 5 tripla) vette ki a részét a sikerből, és Cierra Robertson-Warren 11, valamint Gorjanácz Ágnes is 10 pontig jutott.

A bajnokságban a válogatott miatt szönet következik, legközelebb december 3-án, szombaton 18:30-tól a PEAC csapatát fogadja az Aluinvent DVTK, de előtte november 30-án, szerdán 18 órától az Európa Kupában a Good Angels Košice ellen játszik Maikel López csapata.

Női kosárlabda NB I. 8. forduló

PINKK Pécsi 424 - Aluinvent DVTK 54-85 (12-23, 12-18, 12-16, 18-28)

Pécs, Gandhi Sportcsarnok, 200 néző. Játékvezető: Gál János, Vida József, Radnóti Miklós.
PINKK: Ristić 6/3, Benke 3/3, Kovalcsik 2, Bozóki 7, Sarok N. 10. Csere: Ruják 8/3, Martonosi 3/3, Sánta, Marković 8, Szabó II D. 5/3, Domokos 2. Vezetőedző: Laczka Miklós
Aluinvent DVTK: Horváth B. 17/15, Czank 7/3, Rasheed 4, Jovanović 19, Robertson-Warren 11. Csere: Tomlinson 7, Bach 1, Adamecz 2, Szécsi 5/3, Győri 2, Gorjanácz 10., Kalocsai Vezetőedző: Maikel López.