Összefoglaló 2016. november 3., csütörtök

EK: Aluinvent DVTK - Olimpiakosz 60-61

A fantasztikus hazai közönség buzdítása közepette végtelenül kiélezett és szoros csatát vívott egymással az Aluinvent DVTK és a görög Olimpiakosz csütörtökön este a Generali Arénában. Az első hazai Európa Kupa-mérkőzésen csak az utolsó pillanatban maradtak alul a piros-fehérek a sokkal magasabban jegyzett és jobb erőkből álló vendégekkel szemben.

A tavalyi emlékezetes Európa Kupa-menetelés után idén először játszott hazai pályán nemzetközi mérkőzést az Aluinvent DVTK. A Generali Arénába, hasonlóan az elmúlt hetek mérkőzéseihez, ezúttal is szépszámú közönség látogatott ki.

Maikel López a Tomlinson, Jovanovic, Szécsi, Rasheed, Czank összeállítású kezdőötösnek szavazott bizalmat. A kezdődobást követően a DVTK hozta el a labdát, de az első támadás pont nélkül zárult. Az első kosarat Kizer szerezte közelről, majd ugyanő középtávolról is betalált (0-4). 3. perc: Egy szép támadás után ismét Kizer dobott kosarat (0-6). 4. perc: Kaltsidou dobott be egy ziccert, majd Rasheeddal szemben követtek el egy sportszerűtlen hibát. Rita mind a kettőt bedobta (2-8). 5. perc: Czank szerzett labdát a pálya közepén, majd nem teketóriázott sokat, messziről rádobta (5-8). 6. perc: Kizer ismét (5-10). 7. perc: Czank újabb triplájával már csak két pont a különbség (8-10). 8. perc: Tina Jovanović faulttal együtt dobott kosarat, a büntető sajnos kimaradt (10-10), a vendégek is dobhattak, sajnos ők pontosabban (10-12). 9. perc: Czank passzából Jovanovic volt eredményes (12-12), de Dimitrakou is betalált büntetőből (12-13). 10. perc: Maltsi jutott büntetőkhöz, egy bement, egy nem, majd Jovanovic következett, ő is így járt, majd Dimitrakou következett, de egymás után kettőt is kihagyott (13-14). Az Olimpiakosz időt kért, úgy látszik megbeszélték, amit meg kellett, mert a negyed Dimitrakou kosarával zárult (13-16).

A második negyed is vendégkosárral kezdődött, Papamichail is megszerezte első pontjait (13-18). 12. perc: Tomlinson és Milica Jovanović dobott egy-egy kosarat, utóbbi triplát (15-21). A DVTK időt kért. 13. perc: Tomlinson értékesített egy ziccert (17-21). 15. perc: Rasheed dobott szép kosarat középtávolról (19-21), majd Rasheed passzából Adamecz a palánk alól talált be (21-21). 16. perc: Tina Jovanovic és Chatzinikolaou is dobott egy-egy kosarat (23-23). 17. perc: Chatzinikolaou büntetőből volt eredményes (23-25). 18. perc: Kaltsidou dobott egy triplát (23-28), majd Robertson-Warren egy büntetőt (24-28). Johnson dupla, majd egy fault miatt megitélt büntető (24-31). 19. perc: Szécsi passzából Robertson-Warren volt sikeres a palánk alatt (26-31), majd Chatzinikolaou dobott be egy büntetőt (26-32). 20. per: Tina Jovanovic dobott be két duplát, a másodikat az utolsó utáni másodpercben (30-32).

A harmadik negyed Tomlinson gyönyönyű hárompontosával indult, majd rögtön utána szintén ő dobott be egy duplát Tina Jovanovic passza után (35-32). 22. perc: Tina Jovanovic dupla (37-32). Jó kezdett a Diósgyőr és eredményesen is védekezett a negyed elején. A vendégek időt kértek. 24. perc: Johnson dupla, egymás után kétszer (37-36). 25. perc: Újabb Czank tripla, ez már a harmadik (40-36), de sajnos Kizer is betalált (40-38). 26. perc: Szécsi dobott szép kosarat középtávolról (42-38). 27. perc: Rasheed is dobott egy triplát (45-38). 28. perc: Chatzinikolaou dobott be egy duplát, Robertson-Warren kipontozódott, majd Johnson is eredményes volt (45-42). 29. perc: Kaltsidou messziről dobott kosarat (45-45). 20. perc: Chalivera is triplát dobott (45-48).

Az utolsó játékrész Chalivera kosarával indult, majd Tomlinson emelte be a labdát a hálóba (47-50). 32. perc: Kizer volt újra eredményes (47-52). 33. perc: Bartoňova büntetőből szerzet meg első pontját, majd Tina Jovanovic is szerzett két pontot közelről (49-53). 34. perc: Rasheed is megdobta második tripláját (52-53). Horváth Bernadett megsérült, a saját lábán hagyta el a pályát, bízunk abban, hogy nem súlyos. 36. perc: Chatzinikolaou újabb kosarával három pontra nőtt a különbség (52-55). A DVTK időt kért. 37. perc: Rasheed ismét dobott egy hárompontost, ezzel egyenlő (55-55). 38. perc: Rasheed szerzett egy labdát, megindult vele, ziccer (57-55). 39. perc: Chatzinikolaou szerzett két pontot, ismét egyenlő az állás (57-57). Kizer kipontozódott. Tina Jovanoviccal szemben szabálytalankodtak, egy büntető ment csak be (58-57). 40. perc: Rasheed dobhatott két büntetőt (60-57), majd Chatzinikolaou ismét betalált (60-59). Hihetetlenül izgalmas lett a vége. A Diósgyőr időt kért. A játékvezető támadó szabálytalanságot ítélt ellenünk, mind a kettőt bedobták (60-61), majd Tina Jovanovic is szabálytalan volt, a büntetők ezúttal kimaradtak, de ellentámadásra már nem maradt idő.

A lányok végig egyenrangú ellenfelei voltak a sokkal magasabban jegyzett, jobb erőkből álló görög csapatnak, de a végén sajnos nem volt szerencsénk. A közönség ezúttal is megtapsolta a lányokat, hiszen végig hősiesen küzdöttek.

Most vasárnap és jövő csütörtökön is hazai pályán szerepel majd az Aluinvent DVTK. A bajnokságban hétvégén az MTK, majd egy hét múlva az Európa Kupában a török Yakın Doğu Üniversitesi lesz az ellenfél. Várjuk szurkolóinkat szeretettel!

Női kosárlabda Európa Kupa D csoport, 2. forduló

Aluinvent DVTK - Olimpiakosz Pireusz 60-61 (13-16, 17-16, 15-16, 15-13)

Miskolc, Generali Aréna. 1200 néző. Játékvezetők: Elena Chernova, Dumitru Stasiev, Ivana Ivanovic

A találkozó részletes jegyzőkönyve ide kattintva olvasható.

Maikel López: - Mindenki büszke lehet a mai mérkőzésre, hiszen egy nagyon erős, női NBA-t és Euroligát megjárt játékoskerettel rendelkező csapat ellen tudtunk egy nagyon jó meccset játszani. Sajnos az utolsó három percben a tapasztalat és a pályán eltöltött évek az Olimpiakosz javára döntöttek.

Eleni Kapogianni: - Nagyon nehéz mérkőzés volt. Apróságok döntöttek a meccsen. Kiváló játékosaink vannak, de egyelőre csapatként még nem funkcionálunk úgy, ahogy kellene. Örülünk a győzelemnek, ez egy fontos lépés volt számunkra az Európa Kupában.

2016. december 15., csütörtök
16:00 (közép-európai idő szerint: 18:00) Yakın Doğu Üniversitesi - Aluinvent DVTK