Összefoglaló 2016. október 22., szombat

Aluinvent DVTK - Szekszárd 51-56

A Szekszárdot fogadta az Aluinvent DVTK női kosárlabda csapata szombaton este a miskolci Generali Arénában. A piros-fehérek a szokás szerint nagyon erőszakosan védekező vendégekkel szemben sokáig nem találták az ellenszert, a végére már kiegyenlített lett a mérkőzés, de sajnos a győzelem ezúttal elmaradt. Folytatás szerdán az Európa Kupában.

A találkozó előtt nagy volt az érdeklődés a jövő szerdai kassai Európa Kupa mérkőzés jegyei és a jövő szombati DVTK - FTC stadionbúcsúztató meccs belépőjegyei iránt is. Az el nem adott belépőjegyek hétfőn déltől vásárolhatók majd meg a DVTK Szinvaparkban található ajándékboltjában.

Az új bajnokság második hazai mérkőzésére a szerdai, Győr elleni rangadóhoz hasonlóan ismét sokan kilátogattak, és természetesen ezúttal is remek hangulatot teremtettek a drukkerek.

Maikel López nem változtatott, ezúttal is a Horváth Bernadett, Czank Tímea, Rasheed Rita, Tina Jovanović, Robertson-Warren ötöst küldte a pályára.

Az első negyed egy közeli vendégkosárral indult (0-2), de a második perc elején Robertson-Warren is betalált a gyűrű alól (2-2). 2. perc: Bütetőhöz jutott a Szekszárd, egy kimaradt, egy bement (2-3). 3. perc: Egy triplával növelte előnyét a vendégcsapat, de Czank is szerzett egy pontot (3-6). 5. perc: Újabb vendégdupla, Rasheed próbált rá válaszolni, nem sikerült, majd Czank távoli kisérlete is kimaradt (3-8). 6. perc: Lisec középtávolról volt eredményes (3-10), Maikel López időt kért, majd Robertson-Warren talált be (5-10), Rasheed Rita pedig büntetőt dobhatott (6-10). Szécsi Orsolya érkezett a pályára, és a vendégek is cseréltek. 7. perc: Studer jutott büntetőkhöz (6-11), majd efy véleményes támadóhiba után ismét a vendégek egy duplát is bedobtak (6-12). 8. perc: Tomlinson tripla (9-13)! 10. perc: Lisec dupla, Szécsi tripla, jön fel a DVTK (12-15).

A második negyed ismét vendégkosárral indult, Lisec volt eredményes a palánk alól (12-17). 13. perc: Erkic dobott be egy büntetőt (12-17), a mérkőzés ezen részében inkább a játékvezetők voltak a főszereplők, majd az ellenfél színeiben szereplő Bálint Réka is dobott egy triplát (12-21). Gorjanácz és Győri is a pályán. 14. perc: Czank volt nagyon erőszakos, de Gereben is betalált (14-23). 15. perc: Horváth B. tripla kísérlete is kimaradt, az ellentámadásból a vendégek szereztek pontot (14-25), majd egy diósgyőri időkérés után az újabb Horváth tripla már beakadt (17-25). 17. perc: Robertson-Warren volt eredményes közelről (19-25), majd Horváth hagyott ki két büntetőt. 19. perc: Barber közelről dobott kosarat (19-27), majd Erkic büntetőből talált be (19-28). 20. perc: Rasheed Rita büntetőből, Szécsi távolról volt eredményes (24-28), a Szekszárd időt kért, majd Erkic triplájával zárult a negyed (24-31).

A második játékrész is szekszárdi kosarakkal indult (24-35), Lisec és Gereben találtak be. 22. perc: Jovanovic közelről, Czank középtávolról volt eredményes (28-35). 23. perc: A vendégek több sikertelen támadás után ismét betaláltak, sajnos kétszer is (28-39). 24. perc: Ezúttal Erkic villogott, távolról és középtávolról is sikeres volt (28-44), Maikel López időt kért. 25. perc: Horváth volt eredményes közelről (30-44). 26. perc: Horváth tripla, Jovanovic dupla (35-44). Az ellenfél vezet, de egyre jobban védekezik a DVTK és a támadások is rendre ponttal zárulnak, zúg a csarnokban a Hajrá, Diósgyőr! A vendégek időt kértek. Hosszú percekig nem született kosár, majd tíz másodperccel a vége előtt Robertson-Warren faultal együtt volt sikeres közelről, a büntető is bement (38-44).

A negyedik negyed elején a védekezésre került a hangsúly mind a két csapatnál. Robertson-Warren remekelt. 32. perc: Szécsi közelről dobott kosarat, 4 pontra csökkent a hátrány (40-44). 33. perc: Barber közelről talált be (40-46), majd egy labdaeladást követően Horváth volt szabálytalan Studerrel szemben (40-48). 34. perc: Lisec közelről talált be, hat perccel a vége előtt (40-50). 36. perc: Egy labdavesztést követően ziccerhez jutott a Szekszárd, be is dobták (40-52), de Szécsi is betalált középtávolról (42-52) és büntetőt is dobhattak a vendégek néhány véleményes játékvezetői döntést követően (42-53). 37. perc: Erkic és Jovanovic dobott egy-egy kosarat (44-55). 38. perc: Rasheed tripla (47-55)! Harsog a csarnokban a mindent bele! 38. perc: Rasheed dobhatott két büntetőt, az egyik ment be (48-55). 39. perc: Nem született kosár, de a DVTK időt kért, majd a játékvezetők Rasheed Ritát küldték technikaival az öltözőbe, a Szekszárd büntetőt dobhatott (48-56). 40. perc: Szécsi is dobhatott két büntetőt, az első bement, a második kipattant, sajnos nem sikerült belőle újabb pontot szerezni (49-56), a vendégek is értékesíthettek két büntetőt, de egyik sem ment be (49-56) és ismét a DVTK jött két egypontos kísérlettel, Robertson-Warrennek sem sikerült , a kipattanót Horváth dobta mellé (49-56). Robertson-Warren a végén még bedobott egy duplát, a vendégek időt kértek (51-56). A végén még a Diósgyőr támadhatott, de sajnos letelt az idő.

A csapat megköszönte a közönség buzdítását, a pacsi sem maradt el, és a vereség ellenére a szurkolók is megtapsolták a lányokat.

Folytatás jövő szerdán Kassán, az Európa Kupában.

Női NB I. A-csoport 5. forduló

Aluinvent DVTK - KSC Szekszárd 51-56 (12-15, 12-16, 14-13, 13-12)

Miskolc, Generali Aréna, 1100 néző. Játékvezető: Farkas Gábor, Gorka Szabolcs, Pozsonyi László
Aluinvent DVTK: Horváth 8/6, Czank 5, Rasheed 7/3, Jovanović 6, Robertson-Warren 11. Csere: Szécsi 11, Tomlinson 3, Adamecz, Győri, Gorjanácz, Bach. Vezetőedző: Maikel López.
KSC Szekszárd: Lisec 15, Theodorean 3/3, Studer 5, Erkic 16/6, Barber 6. Csere: Bálint 3/3, Gereben, Mansare 2, Maja Vezetőedző: Željko Đokić

Maikel López: - Ritmustalanul játszottunk ma, sok volt az eladott labdánk és sok támadólepattanót engedtünk az ellenfélnek. Végig harcoltuk a meccset, és ugyan csak 56 pontot kaptunk, de támadásban nem voltunk hatékonyak. Meg kell néznem hideg fejjel a videó felvételt és majd csak ezután derül ki, hogy lesznek-e olyan kérdések, melyek ebben a pillanatban megválaszolatlanok.

Željko Đokić: - Köszönöm a klubvezetésnek azt, hogy egy nappal a mérkőzés előtt eljöhettünk Miskolcra. Elsősorban annak köszönhetően nyertük meg a meccset, hogy jól védekeztünk. Büszke vagyok az egész csapatra, ezen belül két fiatal játékosunkra, akik sok percet kaptak a mai meccsen, nagyszerű szurkolók előtt. Bebizonyítottuk, hogy a magyar kosárlabdának számolnia kell velünk.

A mérkőzés jegyzőkönyve ide kattintva olvasható.