Összefoglaló 2016. október 16., vasárnap

Női NB II.: Videoton - DVTK 0-8 (0-3)

A fiúk szombati meccséhez hasonlóan a DVTK listavezető női labdarúgó csapata is a Videotonnal mérte össze erejét a hétvégén. A piros-fehérek már a szünetben is három góllal vezettek Székesfehérvárott, de a második félidőben végképp állva hagyták a hazaiakat. A 65. percben csereként beálló Bukovszki Mónika mesterhármast szerzett, Vachter két gólt lőtt, de betalált Újvári, Szőke és Kresák is.

Női NB II. 7. forduló

Videoton FC - DVTK 0-8 (0-3)

Székesfehérvár, 100 néző. Játékvezető: Szabó László (Cseh Roland, Fehér Adrián Richárd)
Videoton FC: Kollár - Dobozi, Tolner, Molnár O., Gregics - Gimes, Orgoványi, Békefi, Moizer - Romanoczki, Kovács Zs. Vezetőedző: Horváth Gábor
Diósgyőri VTK: Varga L. - Váradi, Bernáth, Kresák, Boros K. - Paranai,Tóth A., Vachter, Újvári - Szőke, Kerekes. Vezetőedző: Fórizs Sándor

Csere: Moizer helyett Németh M. a 46., Kerekes helyett Bukovszki a 65., Molnár O. helyett Gál a 71., Varga L. helyett Almási a 75. és Paranai helyett Sinka a 78. percben.
Sárga lap: -
Gólszerző: Vachter (0-1) a 12., Vachter (0-2) a 34., Újvári (0-3) a 37., Szőke (0-4) az 59., Bukovszki (0-5) a 66., Kresák (0-6) a 75., Bukovszki (0-7) a 79. és Bukovszki (0-8) a 84. percben.

12. perc: Boros beadása után Vachter cselezte be magát a tizenhatoson belülre és a kapuba bombázott. (0-1)
34. perc: Vachter-Kerekes összjáték után öt méterről Vachter lőtte a kapuba a labdát. (0-2)
37. perc: Paranai lövése után Vachter fejelte a labdát a kapu előterébe, amit Újvári továbbított a kapuba. (0-3)
59. perc: Vachter passzából Szőke lőtt gólt a tizenhatoson belülről. (0-4)
66. perc: A csereként beállt Bukovszki első labdaérintéséből, bal lábbal az üres kapuba passzolt. (0-5)
75. perc: Újvári visszapasszát Kresák tizenhat méterről bombázta a bal felsőbe. (0-6)
79. perc: Boros bal oldali szólója után Bukovszkihoz került a labda, aki öt méterről a kapuba gurított. (0-7)
84. perc: Szőke passzát Bukovszki lőtte laposan a kapuba. (0-8)

Fórizs Sándor: - Először is gratulálni szeretnék egy sportlegendának, Bukovszki Mónikának a csapatban elért első góljaihoz. Amit taktikailag elterveztünk, azt sikerült megvalósítanunk. Sokat birtokoltuk a labdát az ellenfél térfelén és mélységi passzainkból rengeteg helyzetet alakítottunk ki, melyből nyolcat értékesíteni tudtunk. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez!