Összefoglaló 2016. október 11., kedd

DVTK Jegesmedvék - Corona Braşov 7-1

A szombati mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is a harmadik harmadban hengerelt a MOL Ligában a címvédő DVTK Jegesmedvék jégkorong csapata. A piros-fehérek az utolsó játékrészben szó szerint bedarálták a szebb reményekkel érkező brassói csapatot és zsinórban ötödik győzelmüknek köszönhetően átvették a vezetést a tabellán.

Hatalmas iramban indult a mérkőzés, csapatunk azonnal támadásba lendült és már az első percben több gólszerzési lehetőség is adódott. A brassói csapat szerencsével ugyan, de átvészelte a rohamokat. Ezek után kicsit visszaesett a tempó, nyugodtabb percek következtek. A két kapus az első összecsapáshoz hasonlóan ismét remek napot fogott ki, így az első harmad nem hozott gólt.

A második játékrész kicsit keményebb játékot hozott, mindkét csapat előtt adódott emberelőnyös lehetősége. Csapatunk kettős előnybe is került, amit ugyan még nem sikerült kihasználni, de mielőtt a második kiállítás is letelt volna, a továbbra is remek formában játszó Tóth Adrián, egy szép akció végén kilőtte a felső sarkot, megszerezve csapatunknak a vezetést. Ezt követően kicsit feljebb jött a brassói csapat, és néhány fegyelmezetlenség miatt csapatunk is kettős emberhátrányba került. Egy korongbedobást követően, a vendég védők könnyelműen védekeztek, amit a lesipuskás Galanisz Nikandrosz könyörtelenül kihasznált, és 9 másodperccel a harmad vége előtt kettőre növelte előnyünket.

A gól teljesen új lendületet adott a csapatunknak, amellyel az addig keményen védekező és szívósan játszó ellenfél már nem tudott mit kezdeni, és egészen káprázatos gólok születtek. Először Pavuk lőtt csodálatos gólt, majd Galanisz lőtt be újabb szólót. Magosi Bálint követte sortársait, és ugyan egy kis szerencsével, de ő is megszerezte a számára meccsek óta kijáró találatot. Adorján Attila ismét remekül védett, de egy ütőn szerencsétlenül megpattanó korong kifgott rajta, így oda lett a hibátlan meccse, Zsók szépített. A DVTK Jegesmedvék azonban nem elégedtek meg ennyivel és tovább támadtak. Előbb Sági Martin szerzett egy okos találatot, majd Miskolczi Márk és meglőtte újabb gólját. A záró harmadban nyújtott lehengerlő játék következtében, végül nem várt fölénnyel, 7-1-re legyőztük a brassói csapatot. Folytatás pénteken, Székesfehérváron.

MOL Liga

DVTK Jegesmedvék - ASC Corona Braşov 7-1 (0-0, 2-0, 5-1)

Miskolc, 956 néző. Játékvezetők: Nagy, Németh, Soós, Kormos.

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Kiss) - Pavuk, Galanisz, Magosi, Láda, Leppanen - Miskolczi, Hajós, Tóth,  Vojtkó, Gőz - Popovics, Johnston, Sakaris, Kuqali, Cianfrini - Sági, Szopos, Karda, Bernáth, Laczkó. Edző: Doug Bradley.
ASC Corona Braşov: Tőke (Béres) - McDonald, Gliga, Klempa, Filip - Mihály, Tranca, Bíró G., Imecs, Nagy Cs., - Molnár, Petres, Fodor, Bíró O., - Zsók, Péter, Balázs, Fodor. Edző: Martin Lacroix.

3. harmad: 57:33: Miskolczi (Tóth, Hajós) 7-1 emberelőnyből

Doug Bradley: - Jól kezdtünk, aztán kicsit visszaesett a játékunk. Tóth Adrián gólja a legjobbkor jött, igazán remek találat volt. Erre a mérkőzésre jellemző volt, hogy 5-3 ellen nem tudtunk betalálni, de 3-5 ellen igen. Úgy érzem az gól változtatta meg a meccset. A Brassó egy remek csapat, és ez a mérkőzés is jóval szorosabb volt amit az eredmény mutat. A végére egy kicsit elfáradtak, mi pedig összességében remek napot fogtunk ki. Gratulálok a győzelemhez a csapatomnak, és köszönöm a szurkolój bíztatását.