Összefoglaló 2016. szeptember 24., szombat

Aluinvent DVTK - USK Praha 63-81

Nem sikerült győznie második losonci mérkőzésén az Aluinvent DVTK női kosárlabda csapatának. Az Euroliga résztvevő cseh USK Praha együttese bár nagy falatnak bizonyult, a találkozó remekül szolgálta a lányok felkészülését a jövő heti bajnoki rajtra. A piros-fehérek a második helyen végeztek a háromcsapatos losonci emléktornán. A torna All-Star ötösébe Tina Jovanović-ot és Horváth Bettit is beválasztották.

Az első negyedben hamar magához ragadta a kezdeményezést az euroligás cseh együttes, 7-0-val kezdték a játékrészt. Főként a palánk környékéről voltunk veszélyesek, de a meccs kezdetén kialakult különbség végig megmaradt. Rasheed Rita a meccs 4. percében megkapta a 3. személyi hibáját.

A második negyedben tartotta előnyét a cseh csapat, felváltva estek a gólok, a második tíz perc utolsó másodpercben Palau 3 pontosával 10 ponton felülre kúszott a prágai vezetés. ‎

A harmadik etapban gyorsított játékán a cseh együttes, több leindításos kosarat szereztek, ezzel 20 pontra növelték az előnyüket. Az utolsó negyedben sikerült több távoli és közeli találatot is szereznünk, amellyel közelebb araszoltunk.

A torna All-Star ötösébe Tina Jovanović-ot és Horváth Bettit választották be, a prágai Steinberga és Vyoralova mellett. A rendezvény MVP -je a spanyol olimpiai ezüstérmes Palau lett.

Aluinvent DVTK - USK Praha 63-81 (13-22, 17-19,10-20, 23-20)

Losonc 100 néző Játékvezető: Tomasovic, Matocik‎, Donovalova
Aluinvent DVTK: Czank 5/3, Rasheed 4/3, Szécsi 6/6, Jovanović 16, Robertson-Warren 12. Csere: Horváth 6/6, Adamecz 2, Gorjanácz 8/6, Győri 4, Vörösházi, Bach. Vezetőedző: Maikel López
USK Praha: Palau 8/6, Vyoralova 9, Hanusova 14/3, Steinberga 22, Burgrova 10 csere: ‎Elhotova 13/3, Sipova 3, Mainclova, Vorackova 2, Krejzova. Vezetőedző: Natália Hejkova

Maikel López:  - Fontos részét képezte ez a torna a felkészülésünknek, jó csapatok ellen tudtuk felmérni, hogy hol tartunk. Várjuk a bajnoki rajtot.

A felkészülés programja

2016. augusztus 15., hétfő (Miskolc)
11:00 A felkészülés kezdete

2016. szeptember 3., szombat (Győr)
18:00 CMB Cargo Uni Győr - Aluinvent DVTK 87-73

Felkészülési torna

2016. szeptember 8., csütörtök (Kolozsvár, Románia)
19:15 (magyarországi idő) Montana (bolgár) - Aluinvent DVTK 40-57

2016. szeptember 9., péntek - (Kolozsvár, Románia)
19.15 (magyarországi idő) A.S. Vicenza (olasz) - Aluinvent DVTK 57-76

2016. szeptember 10., szombat - (Kolozsvár, Románia)
15.15 (magyarországi idő) CS Universitatea Cluj Napoca (román) - Aluinvent DVTK 60-49

2016., szeptember 13., kedd - (Miskolc, Generali Aréna)
18:30 Aluinvent DVTK - Cassovia Košice (szlovák) 86-21