Összefoglaló 2016. szeptember 23., péntek

Győzelem Losoncon

Elsősorban lehengerlő harmadik negyedben mutatott játékának köszönhetően nyert az Aluinvent DVTK a losonci felkészülési torna első mérkőzésén. A találkozón Tina Jovanović 33 pontot dobott.

A felvidéki Losoncon vesz részt felkészülési tornán az Aluinvent DVTK. A négy meghívott csapat közül a lengyel Wisły Can-Pack Kraków sok sérültje miatt visszalépett, így csak pénteken lépett először parkettre Maikel López csapata a szlovák Piešťanské Cajky ellen.

Az első negyedben picit pontatlanul kezdett az Aluinvent DVTK, bár az első kosarat Rasheed Rita dobta  hármasból, amire két triplával válaszolt a szlovák csapat. Öt perc után 8 ponttal vezetettek a pöstyéni kosarasok. A DVTK fokozatosan javított a támadójátékon, így egypontos hátránnyal zárult az első tíz perc.

A második negyedben továbbra is felváltva vezettek a csapatok, főleg Tina Jovanovićot találták meg az összjátékban a társak, a szerb játékos 19 pontot dobott az első 20 percben.

A harmadik negyedben mind támadásban, mind védekezésben rendkívül jól játszott Maikel López csapata. Nem volt eladott labda, szép, pontos támadásokat vezettek a piros-fehér lányok, ziccereket, és ziccerrel feléről helyzeteket értékesítettek a palánk alól és középtávolról.

A záró negyedben sokáig 16 pont körüli előnnyel vezetett az Aluinvent DVTK, azonban négy perccel a vége előtt 3 eladott labdának köszönhetően egy 6-0-s szériával tíz ponton belülre zárkózott az ellenfél.  Gyorsan időkérés következett, ami során sikerült rendezni a fejeket, és a folytatásban ismét jól koncentrálva újra tíz pont fölé sikerült emelni a különbséget.

Az utolsó két percben pályára lépett Vörösházi Jázmin, a DVTK saját nevelésű, mindössze 17 esztendős bedobója. A végeredményt az utolsó másodpercben az előző idényben Pécsett játszó Chantal Handy állította be egy triplával tízen belülre zárkóztatva csapatát.

Ján Šufliarsky Emléktorna, első mérkőzés

Piešťanské Cajky - Aluinvent DVTK 70-79 (23-22,17-17, 12-24, 18-16)

Losonc, 100 néző. Játékezető: Tomašovič, Jousek, Matočík.
Piešťanské Cajky: Brown 14/3, Páleniková 10/3, Handy 6/6, Oroszova 13 /9, Mikulášiková 12. Csere: Oliver 2, Balážová 2, Slamová 7/3, Dudášová 4. Vezetőedző: Martin Pospíšil.
Aluinvent DVTK: Czank 5/3, Rasheed 12/3, Szécsi 9/3, Jovanović 33/3, Robertson-Warren 8. Csere: Horváth B. 7/3, Adamecz, Gorjanácz, Győri 5, Vörösházi. Vezetőedző: Maikel López.

Maikel López: - Lépésről lépésre haladunk, mai ellenfelünk is Európa Kupa-mérkőzésre készül, illetve szertnének a bajnoki nyitófordulóban a Good Angels ellen jó eredményt elérni. Sok pozitívumot láttam a mérkőzésen, többségében jól reagáltuk le az ellenfelünk játékát, és örülök, hogy Vörösházi Jázmin a felnőtt csapatban is bemutatkozott.

Szombaton 15 órától - a bajnoki rajt előtti utolsó mérkőzésen - az Euroliga-szereplő USK Praha ellen játszik az Aluinvent DVTK Losoncon.

A felkészülés programja

2016. augusztus 15., hétfő (Miskolc)
11:00 A felkészülés kezdete

2016. szeptember 3., szombat (Győr)
18:00 CMB Cargo Uni Győr - Aluinvent DVTK 87-73

Felkészülési torna

2016. szeptember 8., csütörtök (Kolozsvár, Románia)
19:15 (magyarországi idő) Montana (bolgár) - Aluinvent DVTK 40-57

2016. szeptember 9., péntek - (Kolozsvár, Románia)
19.15 (magyarországi idő) A.S. Vicenza (olasz) - Aluinvent DVTK 57-76

2016. szeptember 10., szombat - (Kolozsvár, Románia)
15.15 (magyarországi idő) CS Universitatea Cluj Napoca (román) - Aluinvent DVTK 60-49

2016., szeptember 13., kedd - (Miskolc, Generali Aréna)
18:30 Aluinvent DVTK - Cassovia Košice (szlovák) 86-21