Összefoglaló 2016. szeptember 11., vasárnap

Balatonfüred - DVTK 0-12 (0-6)

Balatonfüreden vendégszerepelt vasárnap délután a labdarúgó Női NB II. 3. fordulójában a DVTK. Bár csodás idő várta a csapatokat, Fórizs Sándor tanítványai megmutatták, hogy nem strandolni érkeztek, hiszen egy tucat gólt rámoltak a hazai kapuba. Újvári négyszer, Vachter pedig kétszer volt eredményes, de betalált Váradi, Kerekes, Szőke, Miliczki, Kovács és Herczeg is.

A DVTK három forduló után 100%-os és magabiztosan vezeti a tabellát. 33 szerzett góllal szemben, minössze egy bekapott találat szerepel a csapat neve mellett.

Női NB II. 3. forduló

Balatonfüredi FC - Diósgyőri VTK 0-12 (0-6)

Balatonfüred, Balatonfüredi FC Sporttelep. 100 néző. Játékvezető: Hegyi Zoltán (Bakos Ferenc, Nagy Gábor)
Balatonfüredi FC: Szabó H. - Tóth F., Iványi M., Tóth T., Kolarits-Juhász  - Szokoli, Madarasi, Csupor, Gyarmati - Bakos, Haraszti I. Vezetőedző: Laki Zoltán
Diósgyőri VTK: Varga L. - Váradi, Miliczki, Kresák, Boros K. - Paranai, Tóth A., Vachter, Kovács A. - Kerekes, Újvári. Vezetőedző: Fórizs Sándor.

Csere: Tóth A. helyett Szőke a 15., Kolarits-Juhász helyett Répás az 56., Csupor helyett Kurucz az 56., Madarasi helyett Juhász B. a 63., Kerekes helyett Bukovszki a 63., Vachter helyett Herczeg a 68. és Haraszti helyett Szabóné Horváth a 71. percben.
Sárga lap: Váradi  a 87. percben.
Gólszerző: Újvári (0-1) az 1., Újvári (0-2) a 4., Váradi (0-3) a 9., Újvári (0-4) a 32., Vachter (0-5) a 40., Kerekes (0-6) a 43., Vachter (0-7) a 60., Szőke (0-8) a 61., Újvári (0-9) a 66., Miliczki (0-10) a 75., Kovács A. (0-11) a 80., Herczeg (0-12) a 85. percben.

1. perc: A 12. másodpercben egy Vachter-Kerekes összjáték után Újvári közelről lőtt a kapuba. (0-1)
4 perc: Vachter passzát Újvári közelről passzolta a jobb alsó sarokba. (0-2)
9. perc: Váradi lőtte ki a kapu jobb alsó sarkát. (0-3)
32. perc: Kovács lövése Kerekesen megpattant, Újvári elé került, aki a hosszú sarokba helyezte a labdát. (0-4)
40. perc: Kovács passzával Vachter indult meg, majd a hosszú sarokba lőtt. (0-5)
43. perc: Vachter mélységi passzából Kerekes volt eredményes. (0-6)
60. perc: Miliczki lövése kipattant a kapusról, a kipattanóra Vachter érkezett és nem hibázott. (0-7)
61. perc: Letámadtuk a kapust, a labda Szőke elé pattant, amit az üres kapuba továbbított. (0-8)
66. perc: Vachter-Bukovszki összjáték után Újvári passzolt közelről a kapuba. (0-9)
75. perc: Boros szögletét Miliczki 10 méterről lőtte a kapuba. (0-10)
80. perc: Bukovszki visszapasszát Kovács lőtte 20 méterről a kapu bal alsó sarkába. (0-11)
85. perc: Váradi passzolt Bukovszkihoz, a visszagurított labdáját Herczeg bombázta a kapuba. (0-12)

Fórizs Sándor: - Szerintem az NB II. történetének leggyorsabb góljával indult a mérkőzés, hiszen a kezdő sípszót követően 12 másodperccel szereztük meg az első találatunkat. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez, örülök annak, hogy a lányok motiváltan léptek pályára, és hogy most már kezdik megérezni azt, hogy minden ellenfélnek annyi gólt kell lőni, amennyit csak lehet. Remélem, hogy ez a jövőben sem fog megváltozni. Szeretnénk, ha minél többen jönnének és szurkolnának nekünk a következő hazai mérkőzésünkön, mert ezek a lányok megérdemlik a buzdítást.

A DVTK női csapata jövő héten vasárnap (szeptember 18-án) 15 órától hazai környezetben, a DVTK Edzőközpont kettes számú műfüves pályáján fogadja a Zalaegerszeget. Várjuk szurolóinkat szeretettel!